بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
آمریکا به دنبال اجرای پروژه سوریه سازی و لیبی در ایران است
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
آمریکایی ها به دنبال اجرای سناریوی سوریه سازی و لیبی در ایران هستند، همان هایی که به بهانه دموکراسی، آزادی و حقوق بشر اغتشاش و ناامنی به راه انداختند و هر جنایتی که توانستند کردند، از کشتار مردم تا آدم ربایی و تجاوز به نوامیس مسلمانان، تنها گوشه ای از جنایت هولناک آمریکا در این کشورها بود.

به گزارش تابان تربت، توطئه و سناریوی براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز بیش از گذشته نمایان شده و با راهبرد تاثیر گذاری روی افکار عامه مردم و غیر قابل حل بودن مشکلات اقتصادی، به دنبال کشاندن مردم به خیابانها و ایجاد اغتشاش، آشوب و ناامنی در داخل کشور است.

 

آنچه که در چند روز گذشته و دیماه پارسال شاهد آن بودیم بخشی از این سناریوی دشمن برای نظام اسلامی است و به عناوین مختلفی از جمله فشار اقتصادی و معیشتی بر مردم، تورم و گرانی و عدم مبارزه با مفاسد اقتصادی بوجود آمد و به رغم تلاش آمریکا و منافقین ضد انقلاب این پروزه تاکنون ناکام مانده است.

دشمن امروز پرده ها و نقاب ها را کنار زده و با چهره واقعی به میدان آمده، چهره ای که اوباما در یک دست کش مخملین و قشنگ آن را مخفی کرده بود و امروز با برداشتن آن توسط دونالد ترامپ، نمایان شد تا همگان بفهمند که دشمن، دشمن است و  فقط نقابش را بردار و نگاهش کن که دلش برای ما نمی سوزد و این روزها حتی حاضر است جان به تن و سر به پیکرت نباشد.

 

آمریکایی ها به دنبال اجرای سناریوی سوریه سازی و لیبی در ایران هستند، همان هایی که به بهانه دموکراسی، آزادی و حقوق بشر اغتشاش و ناامنی به راه انداختند و هر جنایتی که توانستند کردند، از کشتار مردم تا آدم ربایی و تجاوز به نوامیس مسلمانان، تنها گوشه ای از جنایت هولناک آمریکا در این کشورها بود.

 

البته باید مردم و مطالبات بحق صنفی و مردمی را از برخی عناصر فرصت طلب سودجو جدا کرد و مسئولان اجرایی، قضایی و نمایندگان ملت به این مطالبات رسیدگی کنند، مردمی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در سخت ترین شرایط همراه و همگام با انقلاب و نظام بودند.

 

تب بالای اقتصاد بیمار کشور به حالت تشنج رسیده است

کارشناس مسائل اقتصادی در این خصوص می افزاید: تب بالای اقتصاد بیمار کشور امروز به حالت تشنج رسیده و اگر می بودند عناصری در دولت های فعلی و گذشته که به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه جنگ اقتصادی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی جامه عمل می پوشیدند شاید شاهد اوضاع کنونی نبودیم.

 

قدرت اله عظیم پور اظهار کرد: با بحرانی تر شدن شرایط اقتصادی کشور قشر ضعیف و معمول جامعه آسیب پذیری بیشتری در حوزه اقتصاد و معیشت خواهند داشت و مسئولان اجرایی کشور باید هر چه سریعتر اقدام عاجل و صریحی به ثمر بنشانند تا مشکلات مردم بر طرف شود.

 

مشکلات اقتصادی ناشی از ضعف مدیریتی است نه تحریم ها

این استاد دانشگاه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران کره شمالی، ژاپن و یا غزه و یمن نیست که نتواند در این شرایط و محاصره اقتصادی از پی مشکلات برنیاید، لذا با توجه به مرزهای وسیع دریایی و زمینی و ارتباط مناسب و موثری که با کشورهای همسایه دارد می توان گفت تحریمها تا حدودی زیادی بی اثر خواهد بود.

 

وی مشکلات اقتصادی امروز جامعه را ناشی از ضعف در مدیریت و ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت عنوان کرد و افزود: همه کارشناسان از طیف های سیاسی مختلف معتقدند که تیم اقتصادی دولت ضعیف عمل کرده و نتوانسته از ابزار و امکاناتی که در اختیار دارد برای بهبود وضعیت معیشتی مردم بهره ببرد، از طرفی رانت در وزارت صنعت و معدن و برخی از دستگاههای اجرایی باعث بروز این نابسامانی ها شده است.

 

از صحن و سرای مجلس سیگنال های خوبی به گوش نمی رسد

عظیم پور اظهار کرد: از سویی دیگر مشخص نیست نمایندگان در مجلس شورای اسلامی که بعنوان منتخب مردم به این پارلمان راه یافتند مشغول چه کاری هستند، یک روز مشغول جمع کردن امضا، روزی دیگر آن امضا ها را پس می گیرند، یک روز می گویند فلان وزیر را استیضاح کنیم و ساعتی بعد با لابی گری موضوع منتفی می شود، روزی به دنبال رفع حصرند و روزی دیگر …، این مجلسی نیست که مردم از آن انتظار دارند.

 

وی بیان کرد: در شرایط حساس کنونی مردم انتظار دارند از کسانی که به آنها رای دادند در کنارشان قرار بگیرند و با تصویب قوانین شفاف و صریح و اصلاح برخی قوانین دست و پا گیر در کشور که کم هم نیستند، و همچنین مواخذه افراد کم کار و مسئول به وضعیت اقتصادی و معیشتی سامان دهند، اما متاسفانه پالس ها و سیگنال های ناامید کننده ای دوباره از صحن و سرای مجلس به گوش می رسد که باز بیاییم با آمریکا مذاکره کنیم.

 

این تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: افرادی که امروز در گوشه و کنار مدعی شدند که در صورت برگشت آمریکا به برجام راه مذاکره باز است یا واقعا درک سیاسی از اوضاع کنونی را ندارند یا افراد خسته و بریده ای هستند که می خواهند با رابطه با آمریکا مشکلات اقتصادی کشور را حل کنند، رابطه ای که امام از آن به رابطه گرگ و میش تعبیر کردند و به تعبیری دیگر آزموده را آزمودن خطاست.

 

قوه قضائیه برخود قاطع و انقلابی با مفسدان اقتصادی داشته باشد

وی در بخشی دیگر به تعلل قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی انتقاد کرد و افزود: امروز صبر مردم به سر آمده و نمی توانند هر روز شاهد باشند در رسانه ها و تلویزیون اعلام می شود فلان مجرم اقتصادی را بازداشت کردند و پرونده در حال رسیدگی است و یا اینکه فلان اخلالگر اقتصادی با قرار وثیقه آزاد شده است، این دیگر برای مردم غیر قابل تحمل شده است.

 

عظیم پور اضافاه کرد: مردم توقع دارند قوه قضائیه بعنوان بازوی نظام به دانه درشت ها و پرونده های مخلین اقتصادی در داخل کشور با سرعت، صریح و قاطع رسیدگی کند تا شاهد این نابسامانی و هرج و مرج نباشند.

 

وی افزود: برخورد انقلابی قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی و اخلالگران بازار ارز و سکه در روزهای آینده مهمترین مطالبه مردم از دستگاه قضاست و چنانچه این برخوردهای قاطع و صریح انجام نشود متاسفانه اعتماد مردم به این دستگاه کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی