بدون نظر
 
فولاد در راه است
آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه
تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۷ در ۹:۴۷ ق.ظ
 
فاز نخست عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه با اعتبار 1400 میلیارد تومان همراه با گشایش الی سی از سوی کشور اتریش سوم مردادماه همزمان با میلاد امام رضا علیه السلام آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، رییس صنعت و معدن تربت حیدریه در مراسم تودیع خود اظهار داشت: فاز نخست عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه با گشایش الی سی از سوی کشور اتریش سوم مردادماه همزمان با میلاد امام رضا علیه السلام آغاز می شود.

 

محمد سلطانپور افزود: در گذشته تعهداتی مبنی بر تامین ۲٫۵ میلیون تن گندله برای هریک از دو فولاد شرق کاوه و توسعه ملی داده شده که هدف آن تسریع در افتتاح کارخانه فولاد بوده، اما اکنون شاهد فروش دو فولاد هستیم.

 

وی خاطر نشان کرد: چنانچه خریداران نسبت به ایجاد کارخانه اقدام کنند بسیار مطلوب است، اما اگراقدامی صورت نگیرد بایستی از رانت بوجود امده جلوگیری کرد که البته من به حسب وظیفه خود این مساله را به مراجع ذیصلاح گزارش داده ام.

 

رییس سابق صنعت و معدن تربت حیدریه بیان داشت:  برخی ها نبود زیرساخت ها ازجمله کمبود آب را بهانه ای برای عدم تاسیس فولاد در تربت حیدریه می دانند و این در شرایطی است که در سبزوار و کویر یزد و نیشابور با اینکه با بحران آب بیشتر مواجه اند فولاد راه اندازی شده است.

 

سلطانپور اضافه کرد: بنده با توجه به سابقه فعالیتم در بخش کشاورزی و صنعت باید بگویم با مقدار آب مصرفی برای تولید ۳ کیلو گندم و یا ۱۰ کیلوخیار و هندوانه می توان یک تن فولاد تولیدکرد، ولی هم اکنون مساله کمبود آب تربت حیدریه بهانه ای برای فرار از تاسیس این صنعت اشتغالزا که هردو دست کم قادر به ایجاد شش هزار شغل در شهرستان می باشد شده است.

 

وی با اعلام خبر خوش شروع عملیات فاز نخست فولادرخ با اعتبار ۱۴۰۰ میلیارد تومان در سوم مردادماه تاکید کرد و افزود:  فروش سهمیه گندله بدون احداث کارخانه درتربت حیدریه معادل همکاری با اختلاسگرانی همچون خاوری است که کلنگ احداث کارخانه رازدند وسهمیه گرفتند و رفتند و هیچ اقدامی نکردند.

 

رییس جدید صنعت ومعدن تبت حیدریه گفت: شرایط چند ماه آینده بسیار حساس است و ما در جنگ اقتصادی هستیم و طبیعتا صنعت در خط مقدم است، لذا ما با همکاری اصناف و صنعت گران شهرستان می توانیم بر مشکلات فایق آییم.

 

مهدی عباسپور عنوان داشت: باید در این حوزه خودمان با همیاری و همکاری نظرات کارشناسی ارائه بدهیم تا مسئولین بتوانند مشکلات شهرستان را حل کنن، .من سعی خواهم کرد تا در دوران مدیریت به حواشی نپردازم  والبته در مورد فولادها اطلاعاتی دارم که به درستی در آینده مطرح خواهم کرد.

 

در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات محمد سلطانپور بعنوان رییس سابق صنعت و معدن تربت حیدریه، مهدی عباسپور که پیش از این معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری بود بعنوان رییس جدید صنعت و معدن این شهرستان معرفی شد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
از تبار «دجال» سومین سوگواره پرده خوانی خراسان بزرگ در تربت حیدریه برگزار می شود اقتدار اسلام با دشمن شناسی و ایستادگی جلوه می کتد/تدبیر در الفاظ دردی از مردم درمان نمی کند جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای امروز بیش از هر زمانی نیازمند روحیه آزادگان دفاع مقدس در سطوح مدیریتی کشور هستیم نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نخستین روستای خراسان رضوی ثبت ملی شد رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند حاشیه نشینی بزرگترین تهدید برای مدیریت شهری تربت حیدریه اطلاع نگاشت/ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اخذ مجوز آزمایش طلای سرخ در پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه/نمایندگان اتحادیه اروپا به تربت حیدریه می آیند