بدون نظر
 
همزمان با سومین روز دهه فجر؛
۲۱ طرح عمرانی و کشاورزی در جلگه رخ تربت‌ حیدریه به بهره برداری رسید
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ در ۱۰:۰۲ ق.ظ
 
همزمان با سومین روز از گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ۲۱ طرح عمرانی و کشاورزی در جلگه رخ با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تابان تربت؛ علی‌اکبر صاحبی، بخشدار رخ، صبح امروز در حاشیه افتتاح این پروژه ها اظهار کرد: پروژه‌ها در حوزه‌های عمرانی، کشاورزی، آموزشی و خدماتی که بالغ بر 9 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

وی تصریح کرد: افتتاح مدرسه و توسعه فضای آموزشی، افتتاح دفتر دهیاری، افتتاح پروژه سرمایه‌گذاری موقوفه ملامحمد، افتتاح پروژه‌های آبیاری تحت فشار و لایروبی قنات، افتتاح کتابخانه عمومی و توسعه پورت اینترنت از جمله مهمترین این پروژه‌ها است.

بخش رخ به مرکزیت رباط سنگ با جمعیتی بالغ بر 26 هزار نفر دارای 53 روستا و 47 پارچه آبادی است که 49 روستا از این تعداد بالای 20 خانوار می‌باشند.

اکنون در این بخش بالغ بر 6 هزار دانش‌آموز که نیمی از آن‌ها دختر هستند، توسط 600 نفر معلم و در 75 باب مدرسه مشغول تحصیل می‌باشند.

سطح زیرکشت رخ حدود 20 هزار هکتار زراعت آبی و دیم و 800 هکتار باغ از قطب‌های تولید محصولات زراعی و باغی تربت‌ حیدریه و خراسان رضوی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه