بدون نظر
 
تاکید مسوولان قضایی تربت حیدریه:
ضعف مدیریتی دستگاههای اجرایی تربت حیدریه صدای مسوولان قضایی را هم درآورد
تاریخ انتشار : ۰۵ تیر ۱۳۹۷ در ۴:۳۷ ب.ظ
 
مسوولان حوزه قضایی تربت حیدریه با انتقاد از وضعیت موجود حاکم بر برخی دستگاه های اجرایی این شهرستان از حیث میزان رضایتمندی شهروندان و نیز آسیب های اجتماعی، رنگ خاکستری متمایل به سیاه را توصیف کردند.

به گزارش تابان تربت؛  رییس دادگستری تربت حیدریه پیش از ظهر امروز  در جلسه پیشگیری از وقوع جرم گفت: ریشه برخی از مشکلات بزرگ، به مباحث بسیار کوچک، سهل انگاری و کم توجهی برخی مدیران دستگاه های اجرایی باز می گردد که اگر از ابتدا با قاطعیت با آن موضوع برخورد می کردند، چه بسا امروز با این حجم پرونده ها مواجه نبودیم.

 

محمد ابراهیم زاده چناری روز سه شنبه در جلسه هم اندیشی نقش مردم و سازمان های مردم نهاد در تحقق عدالت و پیشگیری از وقوع جرم افزود: بخش اعظمی از مشکلات به کلیات مربوط می شوند و اگر مدیران دستگاه های اجرایی این کلیات را در نظر بگیرند، مشکلات کوچکتر قابل برطرف شدن هستند.

 

وی گفت: بخش دیکری از مشکلات ما ناشی از ۱۳ سال خشکسالی منطقه و به خصوص وضعیت آب بخش کشاورزی مربوط می شود.

 

ابراهیم زاده چناری افزود: متاسفانه مدیریت مصرف آب و مدیریت کشاورزی در روستاها درست صورت نگرفته و لذا امروز با روستاییانی مواجه هستیم که از برنامه های طرح و برنامه جهاد کشاورزی استقبال نمی کنند.

 

وی اظهار داشت: اکنون ۵۱۱ رشته قنات، ۱۴۵ دهانه چشمه، و ۸۳۸ حلقه چاه عمیق در منطقه داریم که متاسفانه در وضعیت خوبی بسر نمی برند.

 

ابراهیم زاده چناری گفت: ما همچنین در حوزه صنعت نیز وضعیت خوبی نداریم زیرا بیشتر صنایع ما تعطیل و آن هایی هم که فعال هستند، در وضعیت کج دارمریز دارند به فعالیت ادامه می دهندو لذا باید در بحث صنایع تبدیلی و به خصوص مرتبط با زعفران اقداماتی صورت گیرد.

 

رییس دادگستری تربت حیدریه با بیان اینکه در حوزه فرهنگ نیز دچار مشکل هستیم، افزو: سیل مهاجرت از روستا به شهر موجب اختلاط فرهنگی و همین موجب شده جرم دوم ما در تربت حیدریه نزاع های فردی و جمعی باشد.

 

وی اظهار داشت: به همین خاطر با وجود رشد آپارتمان نشینی در تربت حیدریه، اما فرهنگش هنوز جا نیافتاده است.

 

ابراهیم زاده چناری در ادامه گفت: هر چند تربت حیدریه امروز از حیث وسعت و جمعیت در حال رشد است، اما از حیث امکانات نتوانسته ایم برای فرزندان خود شرایط رشد و امکانات جدید را فراهم آوریم.

 

وی بیان داشت: به این مشکلات، پایین بودن سطح سواد رسانه ای مردم و مسوولان را نیز باید اضافه کرد و امروز در حوزه فضای مجازی کار چشمگیری صورت نگرفته و مردم قدرت تمیز و تشخیص سره از ناسره ندارند و این تقصیر ماست.

 

رییس دادگستری تربت حیدریه از وضعیت رفتاری احزاب این شهرستان نیز انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی هنوز در همان فضای رقابت های انتخاباتی سیر می کنند و شیوه درست و منطقی آن است هر کسی از سوی مردم انتخاب شده دیگران باید با او همکاری کنند و فرد پیروز هم از رقیبان خود کمک بگیرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه هنوز ر این شهرستان آمار دقیقی از معتادان در دسترس نیست، اظهار داشت: از شوراهای اسلامی شهر روستا و دهیاران می خواهیم مشخصات معتادان منطقه و روستای خود را بدهند تا از این افراد دعوت کنیم بیایند و برایشان دوره های آموزشی دایر کنیم زیرا با این شیوه بخش اعظمی از آسیب های اجتماعی کم می شود.

 

ابراهیم زاده چناری همچنین وی با انتقاد از عملکرد شهرداری تربت حیدریه و شورهای اسلامی شهر و روستای شهرستان تربت حیدریه گفت: مردم از برخوردهای دو گانه و بی عدالتی رفتار از شما انتقاد دارند.

 

وی در ادامه به معرفی سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) در قوه قضاییه پرداخت و گفت: پس از اینکه اعضای سازمانهای مردم نهاد مجوزدار در این سامانه ثبت نام کرده و پذیرفته شدند می توانند هر آسیب، جرم و بزهی را که مشاهده کردند به اشخاص حقوقی و حقیقی که در رابطه با همان آسیب، بزه یا جرم تکلیف قانونی دارند گزارش کنند.

 

دادستان تربت حیدریه نیز در ادامه گفت: اکنون با پرونده هایی در حوزه اراضی ملی و منابع آبی مواجه هستیم که متاسفانه همراهی اعضای شوراها در آن ها مشهود است.

 

حسین مسرور نعیمی افزود: این همراهی به اشکال مختلف و از جمله مهر زدن بر پرونده یا اسناد انجام می شود که وضعیت را وخیم تر کرده و این در حالی است که خیلی از این اقدامات اصلا به شورا ارتباطی نداشته است.

 

وی اظهار کرد: ما همچنین یا شاهد تصرف اراضی یا ویلاسازی هستیم که متاسفانه دهیاران گزارش نمی کنند و زمانی که علت را می پرسیم، پاسخ می دهند: نمی خواستیم خودمان را در گیر کنیم و یا می گویند به خاطر آنکه شخص خاطی دوست یا فامیل دهیار یا اعضای شورا می باشد.

 

مسرور نعیمی در ادامه به مشکل فضای مجازی در تربت حیدریه اشاره و اظهار کرد: حضور در فضای مجازی ضرورت اجتناب ناپذیر جامعه کنونی، اما در عین حال تیغ دو لبه ای است که اگر مدیریت نشود، می تواند زندگی ما را به منجلاب بکشاند.

 

دادستان همچنین تاکید کرد: برخی افراد معتاد یا دانش آموزان از فضای مجازی الهام گرفته اند و لذا برگزاری دوره های آموزشی بسیار ضرورت دارد.

 

پیشتر و از سوی مسوولان حوزه قضایی شهرستان تربت حیدریه رانندگی بدون گواهینامه، توهین، تصادفات، ضرب و جرح عمدی و سرقت به عنوان پنج جرم نخست این شهرستان در سال ۹۶ عنوان شده بود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است