بدون نظر
 
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه:
۲۰ هزار نفر از مناطق تاریخی و گردشگری تربت حیدریه دیدن کردند
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۳:۳۴ ب.ظ
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: 20 هزار نفر از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون از مناطق تاریخی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

به گزارش تابان تربت به نقل از ایرنا هادی شریفان بیشترین بازدیدها را مربوط به مجموعه قطب الدین حیدر، رباط طبسی، رود معجن و حصار در این شهرستان عنوان کرد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر تربت حیدریه با اشاره به آماده بودن اماکن تاریخی برای بازدید گردشگران گفت: پارسال 46 اثر تاریخی تربت حیدریه در فهرست آثار ملی به ثبت رسید که همه آنها آماده بازدید مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی افزود: از مجموع آثار به ثبت رسیده این شهرستان33 اثر را بناهای تاریخی و 13 اثر را تپه و محوطه های باستانی تشکیل می دهند.

شریفان، مسجدجامع و شبستان آن، مزار قطب الدین حیدر، رباط لاری، حمام حاجی رییس، آرامگاه شیخ ابوالقاسم گورکانی، مزار بی بی حسنیه، مزار احمدالرضا و مجموعه بناهای شیخ حیدر در کدکن و مزار بوری آباد را بخشی از آثار ثبت شده شهرستان تربت حیدریه در فهرست آثار ملی برشمرد.

شهرستان تربت حیدریه آثار تاریخی و باستانی فراوان نظیر محوطه باستانی و تاریخی دارد که قدمت برخی از آن ها به هزاره قبل از میلاد می رسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است