بدون نظر
 
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه:
۲۰ هزار نفر از مناطق تاریخی و گردشگری تربت حیدریه دیدن کردند
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۳:۳۴ ب.ظ
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: 20 هزار نفر از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون از مناطق تاریخی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

به گزارش تابان تربت به نقل از ایرنا هادی شریفان بیشترین بازدیدها را مربوط به مجموعه قطب الدین حیدر، رباط طبسی، رود معجن و حصار در این شهرستان عنوان کرد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر تربت حیدریه با اشاره به آماده بودن اماکن تاریخی برای بازدید گردشگران گفت: پارسال 46 اثر تاریخی تربت حیدریه در فهرست آثار ملی به ثبت رسید که همه آنها آماده بازدید مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی افزود: از مجموع آثار به ثبت رسیده این شهرستان33 اثر را بناهای تاریخی و 13 اثر را تپه و محوطه های باستانی تشکیل می دهند.

شریفان، مسجدجامع و شبستان آن، مزار قطب الدین حیدر، رباط لاری، حمام حاجی رییس، آرامگاه شیخ ابوالقاسم گورکانی، مزار بی بی حسنیه، مزار احمدالرضا و مجموعه بناهای شیخ حیدر در کدکن و مزار بوری آباد را بخشی از آثار ثبت شده شهرستان تربت حیدریه در فهرست آثار ملی برشمرد.

شهرستان تربت حیدریه آثار تاریخی و باستانی فراوان نظیر محوطه باستانی و تاریخی دارد که قدمت برخی از آن ها به هزاره قبل از میلاد می رسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است