بدون نظر
 
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه:
۲۰ هزار نفر از مناطق تاریخی و گردشگری تربت حیدریه دیدن کردند
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۳:۳۴ ب.ظ
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: 20 هزار نفر از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون از مناطق تاریخی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

به گزارش تابان تربت به نقل از ایرنا هادی شریفان بیشترین بازدیدها را مربوط به مجموعه قطب الدین حیدر، رباط طبسی، رود معجن و حصار در این شهرستان عنوان کرد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر تربت حیدریه با اشاره به آماده بودن اماکن تاریخی برای بازدید گردشگران گفت: پارسال 46 اثر تاریخی تربت حیدریه در فهرست آثار ملی به ثبت رسید که همه آنها آماده بازدید مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی افزود: از مجموع آثار به ثبت رسیده این شهرستان33 اثر را بناهای تاریخی و 13 اثر را تپه و محوطه های باستانی تشکیل می دهند.

شریفان، مسجدجامع و شبستان آن، مزار قطب الدین حیدر، رباط لاری، حمام حاجی رییس، آرامگاه شیخ ابوالقاسم گورکانی، مزار بی بی حسنیه، مزار احمدالرضا و مجموعه بناهای شیخ حیدر در کدکن و مزار بوری آباد را بخشی از آثار ثبت شده شهرستان تربت حیدریه در فهرست آثار ملی برشمرد.

شهرستان تربت حیدریه آثار تاریخی و باستانی فراوان نظیر محوطه باستانی و تاریخی دارد که قدمت برخی از آن ها به هزاره قبل از میلاد می رسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز عملیات اجرایی ۳ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در منطقه تربت حیدریه گود برداری غیر اصولی جان شهروندان تربتی را تهدید کرد/معاون فنی فرماندار: گودبرداری انجام شده فاقد دیوار حائل اصولی و سازه نگهبان است/هر لحظه امکان ریزش سایر دیوارها وجود دارد/خسارت ۲۸۳ میلیون تومانی به تاسیسات شهری دستهای قاتل خاموش بر گریبان مادر و فرزندانش نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم