بدون نظر
 
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه:
۲۰ هزار نفر از مناطق تاریخی و گردشگری تربت حیدریه دیدن کردند
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۳:۳۴ ب.ظ
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: 20 هزار نفر از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون از مناطق تاریخی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

به گزارش تابان تربت به نقل از ایرنا هادی شریفان بیشترین بازدیدها را مربوط به مجموعه قطب الدین حیدر، رباط طبسی، رود معجن و حصار در این شهرستان عنوان کرد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر تربت حیدریه با اشاره به آماده بودن اماکن تاریخی برای بازدید گردشگران گفت: پارسال 46 اثر تاریخی تربت حیدریه در فهرست آثار ملی به ثبت رسید که همه آنها آماده بازدید مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی افزود: از مجموع آثار به ثبت رسیده این شهرستان33 اثر را بناهای تاریخی و 13 اثر را تپه و محوطه های باستانی تشکیل می دهند.

شریفان، مسجدجامع و شبستان آن، مزار قطب الدین حیدر، رباط لاری، حمام حاجی رییس، آرامگاه شیخ ابوالقاسم گورکانی، مزار بی بی حسنیه، مزار احمدالرضا و مجموعه بناهای شیخ حیدر در کدکن و مزار بوری آباد را بخشی از آثار ثبت شده شهرستان تربت حیدریه در فهرست آثار ملی برشمرد.

شهرستان تربت حیدریه آثار تاریخی و باستانی فراوان نظیر محوطه باستانی و تاریخی دارد که قدمت برخی از آن ها به هزاره قبل از میلاد می رسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث