بدون نظر
 
معاون وزیر بهداشت:
۲ هزار تخت به ظرفیت مراکز بستری و مراقبت های ویژه کشور اضافه می شود
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۹ در ۲:۰۸ ب.ظ
 
دکتر جان بابایی، معاون وزیر بهداشت گفت: با توجه به روند صعودی مبتلایان به بیماری کرونا در کشور تا پایان امسال 2 هزار تخت به ظرفیت مراکز مراقبت های ویژه افزوده می شود که از این میزان 80 تخت با تجهیزات متعلق به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ دکتر جان بابایی معاون وزیر بهداشت و درمان ظهر امروز در بازدید از بیمارستان نهم دی تربت حیدریه، مرکز مراقبت و نگهداری از بیماران کرونایی، اظهار داشت: نگرانی ها از روند فرایند کرونا در کشور سبب شده تا وزارت بهداشت تخت های بستری بیشتری را برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور بیش از 2 هزار تخت آی سی یو به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه شده، افزود: با توجه به روند صعودی مبتلایان به کرونا تا پایان امسال 2 هزار تخت دیگر با تجهیزات به ظرفیت بخش های مراقبت های ویژه کشور افزوده می شود که از این تعداد ۸۰ تخت به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه اختصاص دارد.

دکتر جان بابایی با اشاره به اینکه طبقات فوقانی ساختمان اورژانس ذوالفقاری تکمیل شده، افزود: با توجه به تکمیل این ساختمان امیدواریم تا هفته آینده 80 تخت با تجهیزات به این مرکز اختصاص داده شود.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، ظرفیت 100 تخت مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه صبح روز ۳۰ مهرماه تکمیل شده و بیمارستان نهم دی در حالت آماده باش قرار گرفته تا با تخلیه سایر بخش ها مجموعه بیمارستان فقط به بیماران کرونایی خدمات بدهد و سایر بیماران غیر ضرور یا ترخیص و یا اینکه به بیمارستان رازی منتقل می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به بیش از 368 هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی ارائه می دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رزمایش کمکهای مومنانه ارتش در تربت حیدریه و منطقه مرزی شرق کشور حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستانها کشف اشیای تاریخی در روستای بُرس کدکن استقبال والدین دانش آموزان از مِنوی مدارس مسجد محور نگاه به شان معلم باید متحول شود کشف ۱۲۰ قلم کالای آرایشی قاچاق در تربت حیدریه امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰ نفر در پی بارش باران در تربت‌ حیدریه خسارت ۱۸ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی و دامپروری تربت حیدریه احتمال وقوع سیل در تربت حیدریه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد پارسال ۱۶ وقف جدید در تربت‌ حیدریه به ثبت رسید خسارت سیل به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه افتتاح دو مرکز کارآفرینی در بخش رخ تربت حیدریه