بدون نظر
 
رئیس اوقاف تربت حیدریه خبر داد؛
برگزاری مسابقات سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۳ ب.ظ
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه گفت: همزمان با سراسر کشور مسابقات حفظ و مفاهیم قرآنی برای نخستین بار و به جهت جلوگیری از موازی کاری و تکمیل بانک اطلاعات قرآنی با مشارکت سازمان اوقاف و ارشاد اسلامی در اسفندماه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محسن لطفی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تا قبل از برگزاری این مسابقات، رقابتهای  قرآنی در رشته های مختلف توسط موسسات و نهادهای مختلف در طول سال برگزار می شد و این موازی کاری ضمن هدر رفت بیت المال، خروجی مناسبی برای کشور نداشت.

 

وی افزود: همزمان با سراسر کشور مسابقات حفظ و مفاهیم قرآنی برای نخستین بار و به جهت جلوگیری از موازی کاری و تکمیل بانک اطلاعات قرآنی با مشارکت سازمان اوقاف و ارشاد اسلامی  در اسفندماه برگزار می شود.

 

لطفی به اهداف برگزاری این نوع مسابقات اشاره کرد و افزود: انسجام و وحدت رویه در جامعه قرآنی، جلوگیری از هدر رفت بیت المال، ممانعت از موازی کاری، ایجاد انگیزه بین جوانان و نوجوانان و همچنین تکمیل بانک اطلاعات قرآنی کشور از مهمترین اهداف این مسابقات بصورت مشترک دنبال می شود.

 

رییس اوقاف تربت حیدریه خاطر نشان کرد: ثبت نام این مسابقات از ۱۸ آذرماه لغایت ۳۰ دیماه جاری در سایتwww.guranedu.ir فقط توسط مربیان قرآن آموز سطح شهرستانها انجام می شود، بطوریکه هر مربی قرآن آموز چنانچه بالای ۵ نفر شرکت کننده ثبت نام کند به ازای هر نفر مبلغ ۴۰ هزار ریال و زیر ۵ شرکت کننده باید نفری ۵۰ هزار ریال هزینه ثبت نام را پرداخت کند.

 

لطفی به نحوه برگزاری این مسابقات اشاره کرد و گفت: با اتمام ثبت نام، کارت ورود به جلسه از تاریخ ۱۵ بهمن لغایت ۹ اسفند توزیع و ساعت و مکان برگزاری این مسابقات در کارت ورود به جلسه قید خواهد شد.

 

رئیس اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: این مسابقات از ۱۰ لغایت ۱۷ اسفندماه امسال در چهار بخش با  زیر مجموعه ۲۶ رشته؛ کتبی حفظ قرآن(۱۰ اسفند)، شفاهی ویژه دانش آموزان(۱۲ لغایت ۱۷ اسفند)، بزرگسالان(۱۲ لغایت ۱۷ اسفند) و الکترونیکی در رشته درک معنا و تدبر در قرآن بصورت اینترنتی در تاریخ ۱۲ اسفند از ساعت ۸ لغایت ۲۰ شب برگزار می شود.

 

وی افزود: هر شهرستانی که بالای ۲۰ شرکت کننده ثبت نام کننده داشته باشد بعنوان یک منطقه میزبان انتخاب و شرکت کنندگان تمام مراحل را در همان شهرستان سپری می کنند و لذا با توجه به حضور فعال قاریان و حافظان در این شهرستان به یقین تربت حیدریه یکی از میزبانان مسابقات جنوب خراسان رضوی خواهد بود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
«هلیا باغبانی» مشعلدار المپیک زمستانی۲۰۱۸ از تربت حیدریه مردم تربت حیدریه به دنبال یک وجب پارکینگ! حضرت زینب (س) اسوه صبر و ایثار است برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است