بدون نظر
 
دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه:
فضای مجازی ضرورت اجتناب ناپذیر است
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۹ ق.ظ
 
دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که اگر این صحنه توسط فعالان فرهنگی و انقلابیون خالی شود کسانی دیگر میدان دار این فضا خواهند شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حسین مسرور صبح امروز در همایش بصیرتی طلاب و روحانیون حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار داشت: طلاب و روحانیون بعنوان سفیران اخلاق جامعه اسلامی و مبلغان دینی در ابتدا باید محیط پیرامونی خود اعم از خانواده و اطرافیان را از آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی آگاه کنند تا بتوانند در جامعه تاثیر گذار باشند.

 

وی تصریح کرد: منشاء بسیاری از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه از جمله خودکشی ها، اعتیاد و طلاق در شبکه های مجازی است و این معضل خانواده متعهد و انقلابی یا بی بند و بار نمی شناسد و فقط با مراقبت و آگاه سازی می توان مصون ماند.

 

دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که اگر این صحنه توسط فعالان فرهنگی و انقلابیون خالی شود کسانی دیگر میدان دار این فضا خواهند شد.

 

وی یکی دیگر از سرمنشأ های آسیب های اجتماعی و خانواده ها را در شبکه های مخرب و فارسی زبان ماهواره ای عنوان کرد و گفت: امروزه شبکه های ماهواره ای ارکان جامعه یعنی خانواده ها را هدف قرار داده تا بتواند با از بین بردن اعتقادات و باورها اهداف شوم خود را در جامعه پیاده سازی کند.

 

مسرور افزود: در حال حاضر فیلم های ۱۰۰ قسمتی شبکه های معروف فارسی زبان که بسیاری از افراد بصورت خانوادگی این فیلمها را می بیند با برنامه ریزی مذبوحانه و زیرکانه دشمن نتیجه ای را رقم می زند که در پایان این سریالهای به اصطلاح خانوادگی بسیاری از آسیب ها و سوء ظن ها گریبان خانواده را گرفته و در نهایت منجر به فروپاشی آن می شود.

 

دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه در عین حال از خلاء بیان آسیب های اجتماعی در منابر و حوزه تبلیغ انتقاد کرد و گفت: با توجه به اینکه در دو ماه محرم و صفر و ایام الله ها و مناسبت ها مردم در مساجد و منابر و سخنرانی ها حضور مستمر و فعال دارند لازم است طلاب و روحانیون بعنوان سفیران اخلاقی جامعه اسلامی علاوه بر مباحث اعتقادی، آسیب ها، تهدیدات و فرصت های شبکه های اجتماعی را برای مردم بیان کنند.

 

وی حداقل مزیت و برکت در استحکام اعتقادات مردمی را ایجاد محدوده ای امن برای خانواده ها عنوان کرد.

 

همایش بصیرتی آشنائی با آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی ویژه طلاب و روحانیون حوزه های علمیه تربت حیدریه صبح امروز در بیت امام جمعه برگزار شد.

 

در حال حاضر بالغ بر ۵۰۰ طلبه روحانی برادر و خواهر در چهار حوزه علمیه شهرستان تربت حیدریه از سطح یک تا سطح چهار(معادل دکترا) تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است