بدون نظر
 
دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه:
فضای مجازی ضرورت اجتناب ناپذیر است
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۹ ق.ظ
 
دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که اگر این صحنه توسط فعالان فرهنگی و انقلابیون خالی شود کسانی دیگر میدان دار این فضا خواهند شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حسین مسرور صبح امروز در همایش بصیرتی طلاب و روحانیون حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار داشت: طلاب و روحانیون بعنوان سفیران اخلاق جامعه اسلامی و مبلغان دینی در ابتدا باید محیط پیرامونی خود اعم از خانواده و اطرافیان را از آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی آگاه کنند تا بتوانند در جامعه تاثیر گذار باشند.

 

وی تصریح کرد: منشاء بسیاری از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه از جمله خودکشی ها، اعتیاد و طلاق در شبکه های مجازی است و این معضل خانواده متعهد و انقلابی یا بی بند و بار نمی شناسد و فقط با مراقبت و آگاه سازی می توان مصون ماند.

 

دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که اگر این صحنه توسط فعالان فرهنگی و انقلابیون خالی شود کسانی دیگر میدان دار این فضا خواهند شد.

 

وی یکی دیگر از سرمنشأ های آسیب های اجتماعی و خانواده ها را در شبکه های مخرب و فارسی زبان ماهواره ای عنوان کرد و گفت: امروزه شبکه های ماهواره ای ارکان جامعه یعنی خانواده ها را هدف قرار داده تا بتواند با از بین بردن اعتقادات و باورها اهداف شوم خود را در جامعه پیاده سازی کند.

 

مسرور افزود: در حال حاضر فیلم های ۱۰۰ قسمتی شبکه های معروف فارسی زبان که بسیاری از افراد بصورت خانوادگی این فیلمها را می بیند با برنامه ریزی مذبوحانه و زیرکانه دشمن نتیجه ای را رقم می زند که در پایان این سریالهای به اصطلاح خانوادگی بسیاری از آسیب ها و سوء ظن ها گریبان خانواده را گرفته و در نهایت منجر به فروپاشی آن می شود.

 

دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه در عین حال از خلاء بیان آسیب های اجتماعی در منابر و حوزه تبلیغ انتقاد کرد و گفت: با توجه به اینکه در دو ماه محرم و صفر و ایام الله ها و مناسبت ها مردم در مساجد و منابر و سخنرانی ها حضور مستمر و فعال دارند لازم است طلاب و روحانیون بعنوان سفیران اخلاقی جامعه اسلامی علاوه بر مباحث اعتقادی، آسیب ها، تهدیدات و فرصت های شبکه های اجتماعی را برای مردم بیان کنند.

 

وی حداقل مزیت و برکت در استحکام اعتقادات مردمی را ایجاد محدوده ای امن برای خانواده ها عنوان کرد.

 

همایش بصیرتی آشنائی با آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی ویژه طلاب و روحانیون حوزه های علمیه تربت حیدریه صبح امروز در بیت امام جمعه برگزار شد.

 

در حال حاضر بالغ بر ۵۰۰ طلبه روحانی برادر و خواهر در چهار حوزه علمیه شهرستان تربت حیدریه از سطح یک تا سطح چهار(معادل دکترا) تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشاورزان تربت حیدریه به سمت کشت محصولات باغی و گلخانه ای حرکت کنند هر نقطه ای که انقلاب اسلامی باشد سپاه مقتدرانه حضور دارد لزوم تبیین کارآمدی نظام و بیان دستاوردها در جامعه نقش سپاه در پیروزی جبهه مقاومت بی بدیل است/موشک پرانی اخیر آمریکا اوج ضعف جبهه استکبار را نشان داد حماسه آفرینی پاسداران مظهر عزت و اقتدار ملت ایران است راهبردها و تدابیر ولی فقیه جامعه فصل الخطاب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است اینفوگرافی/شهید زنده انقلاب اسلامی ازنگاه رسانه های خارجی گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد حملات اخیر آمریکا به سوریه برای حمایت از تروریسم انجام گرفت/ائتلاف ضد استقلال آمریکائی در دنیا از بین رفته است احداث ۶۲۰۰ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه رژه ۲۹ فروردین در تربت حیدریه ایران اسلامی تعیین کننده معادلات غرب آسیاست/می رویم تا عصر نابودی مستکبرین و رژیم غاصب صهیونیستی را جشن بگیریم