بدون نظر
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:
۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد
تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۰:۴۲ ق.ظ
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت از مجموع 350 هزار نفر افراد تحت پوشش این دانشگاه در سه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، تاکنون بالغ بر 18 هزار نفر بیمار مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شده اند.

به گزارش تابان تربت، الهام بهره مند صبح امروز در حاشیه آغاز طرح بسیج کنترل فشار خون در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: گروه هدف در این جامعه آماری شامل افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی در هر سنی می باشد.

 

متخصص بیماری های قلب و عروق و استادیار دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز گفت: نخستین درمان بیماری فشار خون یا بیماری
قاتل خاموش تغییر سبک زندگی و اصلاح رژیم های غذایی و انجام فعالیت های بدنی است.

 

رضا قاسمی با بیان اینکه خیلی از مبتلایان از بیماری خود بی خبر هستند، افزود: فشارخون سه دسته بیماری از جمله بیماری های عروق مغزی، عروق قلبی و عروق محیطی ایجاد می کند و این موضوع ضرورت آگاهی در مورد این بیماری را بیشتر می کند زیرا دو سوم کسانی که دچار سکته مغزی می شوند دچار بیماری فشار خون بوده و ۵۰ درصد بیماران سکته های قلبی، سابقه فشار خون داشته اند.

 

وی خاطر نشان کرد: نقش ژنتیک در ابتلای به این بیماری مهمترین فاکتور است و عوامل دیگری مانند سن و جنسیت نیز تاثیرگذار و لازم به ذکر است عوارض فشارخون معمولا ۱۰تا ۳۰ سال بعد از ابتلاء به سراغ فرد می آیند.

 

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۱۴ تیرماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه حال انجام است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!