بدون نظر
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:
۱۸ بیمار مبتلا به کرونا طی یک هفته گذشته در تربت حیدریه جان باختند
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹ در ۱۰:۴۸ ق.ظ
 
حسین ابراهیمی پور با بیان اینکه در حال حاضر 183 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز مراقبت های ویژه تربت حیدریه تحت مراقبت هستند، افزود: متاسفانه طی یک هفته گذشته در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه 18 نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

حسین ابراهیمی پور، رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: در فصل سوم سال و پائیز سختی قرار گرفتیم و در این موج خطرناک کرونا متاسفانه عده ای از همشهریان و هموطنان بعلت بیماری کرونا جان خود را از دست می دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 183 بیمار کرونایی در مراکز درمانی تربت حیدریه تحت مراقبت هستند، افزود: متاسفانه طی یک هفته گذشته در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه 18 نفر جان باختند.

ابراهیمی پور ضمن هشدار نسبت به تکمیل ظرفیت مراکز درمانی تربت حیدریه، خاطر نشان کرد: روند صعودی مبتلایان به کرونا ظرفیت مراکز درمانی ویژه کرونا را تکمیل کرده و چنانچه وضعیت موجود ادامه یابد با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به اینکه تمام ظرفیت بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی به مبتلایان کرونا اختصاص داده شده، اظهار کرد: همچنین اورژانس ذوالفقاری و طبقات فوقانی آن، بیماران کرونایی را تحت پوشش قرار دادند و تقریبا ظرفیت این بیمارستان تکمیل شده است.

وی ادامه داد: افزایش شمار بیماران بدحال کرونا که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند با توجه به محدودیت امکانات درمانی، مشکلاتی را در ارایه خدمات به بیماران به‌ وجود آورده است که تدوام این وضعیت می‌تواند ضربات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: سیدحسین قاسمی به عنوان نخستین شهید مدافع سلامت تربت‌حیدریه که به عنوان بهیار در بیمارستان ارتش این شهرستان مشغول خدمت بود به علت ابتلا به ویروس کرونا آسمانی شد.

ابراهیمی‌پور سه اصل مهم استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شست‌ و ‌شوی مداوم دست‌ها را مهمترین راه ‌حل برای عبور از بحران کرونا دانست و افزود: بی‌تفاوتی در مواجهه با کرونا عواقب بسیار ناگواری به همراه خواهد داشت و متاسفانه هر روز شاهد از دست دادن تعداد زیادی از هموطنانمان بر اثر همین بی‌توجهی‌ها هستیم که یک زنگ خطر بزرگ برای همه به‌شمار می‌رود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند.

این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دکتر مهرداد حیدری دومین شهید مدافع سلامت تربت حیدریه آسمانی شد تورم فعلی در کشور دلیل اقتصادی ندارد/ماهیت شورای ملی و اتحادیه صادرکنندگان زعفران برای مردم مشخص شده است/طرح شفافیت آرا نبابد فضای پوپولیستی را در مجلس ایجاد کند حضور روحانیون، هیئت امنا و فرماندهان بسیج در طرح مسجد سنگر سلامت الزامی است/تفکر بسیج باید جهانی شود مهمترین ماموریت هفته بسیج اجرای طرح مسجد سنگر سلامت است تهدیدات شهری را باید به فرصت تبدیل کرد/هماهنگی بین بخشی و نگاه راهبردی به توسعه شهری نقش بسزایی در عمران و آبادانی دارد ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا طی یک هفته گذشته در تربت حیدریه جان باختند بیش از ۱۲۰۰ کودک یتیم در تربت حیدریه چشم انتظار حمایت نیکوکاران ۱۴ صندوق اعتباری زنان روستایی دربخش رخ تربت حیدریه فعال است توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان در تربت حیدریه تغییر کاربری ۳ کاروانسرای تربت حیدریه توسط بخش خصوصی در حال انجام است دوبانده شدن محور تربت حیدریه_زاوه در انتظار تحقق وعده مسئولان نیمی از مساجد و پایگاههای بسیج تربت حیدریه در طرح مسجد سنگر سلامت شرکت دارند