بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
دولت پشت پرده موسسات مالی و اعتباری را اعلام کند
تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۰ ق.ظ
 
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی که خود یکی از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهور مبنی بر تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری است، گفت: در این نامه از رئیس جمهور خواسته شده تا پشت پرده موسسات مالی و اعتباری و اینکه متعلق به چه کسانی هستند و با چه رانتی مجوز گرفتند را اعلام کند.

سعید باستانی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: در چند سال اخیر شاهد گردش مالی بسیاربالائی در موسسات مالی و اعتباری بودیم و مشکلات حال حاضر این موسسات نیز قابل پیش بینی بود.

 

وی تصریح کرد: موسسات مالی و اعتباری شامل؛ دولتی با مجوز، خصوصی مجوز دار و موسسات فاقد مجوز هستند که اغلب مشکلات بوجود آمده از سوی موسسات بدون مجوز شکل گرفته است.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی که یکی از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهور مبنی بر تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری است، گفت: در این نامه از رئیس جمهور خواسته شده تا پشت پرده موسسات مالی و اعتباری و اینکه متعلق به چه کسانی هستند و با چه رانتی مجوز گرفتند را اعلام کند.

 

باستانی خاطر نشان کرد: نظام بانکداری کشور تحت نظر بانک مرکزی اداره می شود و این بانک موظف است تا در همه ابعااد مختلف اعم از مجوزها، گردش مالی، عدول از شاخصه های بانکی بر این موسسات نظارت کافی داشته باشد، این بدان معناست که وقتی موسسه مالی و اعتباری قرار است ایجاد شود باید افراد، مشتریان، دارایی های آشکار و پنهان آن و محل سرمایه گذاری از طریق سپرده مردم شناسائی و زمانی که تسهیلاتی پرداخت می شود باید مشخص شود که آیا اوراق ضمانتی کافی برای برگشت پول وجود دارد؟

 

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آثار و تبعات این ناهماهنگی ها به شهرستان تربت حیدریه نیز سرایت کرده و در حال حاضر تنها از دو شعبه یکی از موسسات مالی مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان مردم طلب دارند و این مشکل به تناسب در استان و کشور نیز فراگیر شده و چنانچه دولت نتواند موسسات مالی و اعتباری را تعیین تکلیف کند این موضوع تبدیل به بحران ملی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تاکسی های فرسوده مدل ۸۶ تربت حیدریه در طرح نوسازی قرار گرفت ۴۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی/آیا پرونده مسکن مهر در دولت دوازدهم بسته خواهد شد؟ امر به معروف و نهی از منکر جامعه را از کج روی و خودکامگی نجات می دهد رزمندگان مدافعین حرم در عمق استراتژیک دشمن توطئه ها و فتنه ها را خنثی کردند ۴۰ هزار زن سرپرست خانوار در خراسان رضوی نیازمند حمایت کاروان پیاده بافق یزد وارد تربت حیدریه شد اعزام گروه جهادی منتظران خورشید به مناطق زلزله زده سفید سنگ اختلافات منفعت طلبانه اصلاحات و اعتدالیون آسیب جدی به کشور می رساند/اهداف حزبی باید بر اساس منافع ملی و رهنمودهای امام و رهبری باشد آغاز عملیات اجرائی احداث ۱۳ واحد مسکونی توسط بسیج سازندگی تربت حیدریه غربالگری ژنتیکی قبل از ازدواج نیاز به همراهی دستگاههای اجرائی دارد/آسیب های اجتماعی مهمترین معضل بهزیستی طلب ۱۹۰ میلیارد ریالی تامین اجتماعی از بنگاههای اقتصادی/بالغ بر ۳۷ هزار خانوار تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی تربت حیدریه قرار دارند دستگیری ۲ شکارچی متخلف در بخش کدکن تربت حیدریه