بدون نظر
 
عضو کارگروه اجرایی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون:
۱۷۶ هزار نفر از جمعیت منطقه تربت حیدریه مستعد شرکت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۴۵ ق.ظ
 
عضو کارگروه اجرایی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون گفت: از مجموع 384 هزار نفر جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه حدود 176 هزار نفر بالای 30 سال مستعد شرکت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون هستند که به سه صورت می توانند در این طرح شرکت و از سلامتی خود اطلاع پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد تیموری صبح امروز در جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه و مدیران روابط عمومی ها با موضوع فراخوان طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، اظهار کرد: از مجموع ۳۸۴ هزار نفر جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه حدود ۱۷۶ هزار نفر بالای ۳۰ سال مستعد شرکت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون هستند که به سه صورت می توانند در این طرح شرکت و از سلامتی خود اطلاع پیدا کنند.

 

وی تصریح کرد: در سال ۹۶ از مجمع ۱۵۰۰ مرگ و میر در منطقه تربت حیدریه ۷۵۰ فوتی به دلیل عارضه سکته ها و بیماری های قلبی و عروقی بوده و ۱۵۰ فوتی به دلیل سرطان و ۱۲۰ فوتی در سوانح بوقوع پیوسته است.

 

تیموری با اهمیت بر شمردن درمان فشار خون، تاکید کرد: تنها ۱۹ درصد از مبتلایان به فشار خون دنبال درمان هستند و این در حالی است که ۴۴ درصد افراد از بیماری فشار خون خود اطلاع ندارند، لذا سعی داریم تا با اطلاع رسانی مناسب و همکاری های بین بخشی افراد بالای ۳۰ سال برای اطلاع از سلامتی خود در این طرح ملی شرکت کنند.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: از ابتدای آغاز این طرح ۱۶ ایستگاه سیار در سطح شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در طرح ملی بسیج کنترل فشار خون فعالیت دارند که از این تعداد ۱۰ ایستگاه در سطح شهرستان تربت حیدریه می باشد.

 

غلامرضا میری افزود: علاوه بر ایستگاههای سیار، مراکز و پایگاههای جامع سلامت در حاشیه شهرها نیز آماده ارائه خدمت در این طرح همگانی به جمعیت بالای ۳۰ سال هستند.

 

وی بیات کرد: در روز عید فطر ۵ ایستگاه سیار در محل های نماز عید مستقر خواهند شد و علاوه بر آن این آمادگی را داریم هر اداره، سازمان و نهادی که درخواست شرکت در این طرح ملی را داشته باشند در محل همان اداره این طرح اجرا شود.

 

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تا ۱۵ تیرماه در ایستگاههای ثابت و سیار، مراکز و پایگاههای خدمات جامع سلامت، کلینیک ها، مساجد و همچنین بصورت خود اظهاری در سامانه سیب(سلامت) برای افراد بالای ۳۰ سال در حال اجراست.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!