بدون نظر
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره):
۱۵ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه جمع آوری شد
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ در ۱۲:۲۹ ب.ظ
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه گفت: به همت مردم خیر و نوع دوست این شهرستان در سال گذشته مبلغ 15 ميليارد ريال زكات جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، عباس ترکمان زاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: در سال گذشته 40 روستا مشمول زکات بودند که از این  تعداد 35 روستا زکات خود را به کمیته امداد پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال 92 حدود 38 درصد رشد داشته است.

 

وی تصریح کرد: 100 نفر عامل افتخاری و تعداد 27 نفر مبلغ روحانی جهت جمع آوری زکات در سطح شهرستان با کمیته امدادامام خمینی (ره) همکاری داشته ،که جهت ارتقاء سطح  همکاری و ایجادانگیزه، دربین مبلغین بنحو شایسته  از آنان تقدیر بعمل آمده است.

 

ترکمان زاده گفت: در سال 93 مبلغ 230 میلیون ریال به پروژه های عمرانی، از محل جمع آوری زکات پرداخت شده است.

 

وی در ادامه از برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی  برای عاملین، مبلغین و مودیان بصورت گروهی وچهره به چهره در سطح شهرستان خبرداد و افزود: در این خصوص تعداد 18 جلسه گروهی و  100جلسه چهره به چهره برگزار شده است.

 

دبیر شورای زکات تربت حیدریه زکات جمع آوری  شده در سال 93 برای محرومین را حدود 5 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد:  تمامی مبالغ جمع آوری شده جهت جهیزیه، درمان، تحصیل، آزادی زندانیان و مسکن مصرف شده است.

 

وی احداث  ومرمت مسجد ، حسینه و خانه عالم را از دیگر موارد هزینه کرد زکات عنوان کرد و گفت: در سال 93   در سطح شهرستان  هفت مسجد ، 10  حسینیه  و یک خانه عالم با هزینه ای بالغ بر  12 میلیارد ریال احداث و یا مرمت گردیده است

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی تربت حیدریه (ره) ابراز امیدواری کرد: با توجه به شعار همدلی وهمزبانی و در جهت تحقق اوامر مقام معظم رهبری با افزایش همدلی ها و همزبانی ها در سطح شهرستان شاهد افزایش پرداخت زکات باشیم و با همت خیرین در سال جاری 22 میلیارد ریال را با برنامه ریزی مستمر در جهت خدمت به محرومین ونیازمندان جمع آوری کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود