بدون نظر
 
رییس جهاد کشاورزی جلگه رخ:
۱۴ صندوق اعتباری زنان روستایی دربخش رخ تربت حیدریه فعال است
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۹ در ۱۰:۲۴ ق.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: در راستای حمایت از اشتغال زنان روستایی 14صندوق اعتبارات خرد با بیش از 350 نفر عضو در بخش رخ تربت حیدریه فعال است.

مهدی شیبانی، رییس جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: این صندوق ها تحت نظر جهاد کشاورزی و با هدف حمایت از زنان و اشتغال زایی در روستاها ایجاد شده و پایش‌ها نشان می‌دهد که این صندوق‌ها موفق بوده و باید زمینه را برای فعالیت بیشتر زنان در مناطق روستایی آماده کنیم.

وی تصریح کرد: از محل پس انداز اعضای این صندوق ها درسال گذشته 350 میلیون ریال جمع آوری و بیش از 6.5 میلیارد ریال تسهیلات به اعضای این صندوق ها درمنطقه رخ پرداخت شده است.

شیبانی به زمینه های فعالیت این صندوق ها اشاره کرد و گفت: این تسهیلات به منظور اجرای طرح هایی از جمله: صنایع دستی، تولید پوشاک، گلخانه، پرورش دام سبک و سنگین،گیاهان دارویی، بوم گردی اعطا شده است.

وی با بیان اینکه این صندوق برای حمایت از روستائیان با اولویت زنان روستایی، تشکیل صندوق های خرد محلی زنان روستایی را در دستور کار خود قرار داده اظهار کرد: تا پایان امسال یک صندوق دیگر هم در بخش رخ راه اندازی خواهد شد و با توجه به زمینه های اشتغالزایی که صندوق خرد زنان روستایی در بخش رخ ایجاد می کند یکی از برنامه های جهاد کشاورزی، افزایش تعداد صندوق ها و ایجاد زمینه برای فعالیت هر چه بهتر آنها است.

رییس جهاد کشاورزی رخ تاکید کرد: راه اندازی این صندوق ها در روستاها در راستای توانمند سازی زنان روستایی و تامین مالی خانواده ها و ایجاد اشتغال زنان روستایی به شمار می آید.

وی به نقش موثر دهیاری ها در ترغیب زنان روستایی هم اشاره و خاطر نشان کرد: در راستای سیاست های دولت مبنی بر ایجاد اشتغال پایدار در روستاها یکی از برنامه ها ایجاد صندوق خرد اعتبارات زنان روستایی است که با مشارکت بانوان راه اندازی می شود.

بخش رخ تربت حیدریه با 47 پارچه آبادی با دارا بودن پنج هزار بهره‌ بردار بخش کشاورزی به عنوان قطب نخست کشاورزی شهرستان تربت‌حیدریه محسوب می‌شود و بیش از ۹۰ درصد ساکنان این منطقه از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دکتر مهرداد حیدری دومین شهید مدافع سلامت تربت حیدریه آسمانی شد تورم فعلی در کشور دلیل اقتصادی ندارد/ماهیت شورای ملی و اتحادیه صادرکنندگان زعفران برای مردم مشخص شده است/طرح شفافیت آرا نبابد فضای پوپولیستی را در مجلس ایجاد کند حضور روحانیون، هیئت امنا و فرماندهان بسیج در طرح مسجد سنگر سلامت الزامی است/تفکر بسیج باید جهانی شود مهمترین ماموریت هفته بسیج اجرای طرح مسجد سنگر سلامت است تهدیدات شهری را باید به فرصت تبدیل کرد/هماهنگی بین بخشی و نگاه راهبردی به توسعه شهری نقش بسزایی در عمران و آبادانی دارد ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا طی یک هفته گذشته در تربت حیدریه جان باختند بیش از ۱۲۰۰ کودک یتیم در تربت حیدریه چشم انتظار حمایت نیکوکاران ۱۴ صندوق اعتباری زنان روستایی دربخش رخ تربت حیدریه فعال است توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان در تربت حیدریه تغییر کاربری ۳ کاروانسرای تربت حیدریه توسط بخش خصوصی در حال انجام است دوبانده شدن محور تربت حیدریه_زاوه در انتظار تحقق وعده مسئولان نیمی از مساجد و پایگاههای بسیج تربت حیدریه در طرح مسجد سنگر سلامت شرکت دارند