بدون نظر
 
رییس جهاد کشاورزی جلگه رخ:
۱۴ صندوق اعتباری زنان روستایی دربخش رخ تربت حیدریه فعال است
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۹ در ۱۰:۲۴ ق.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: در راستای حمایت از اشتغال زنان روستایی 14صندوق اعتبارات خرد با بیش از 350 نفر عضو در بخش رخ تربت حیدریه فعال است.

مهدی شیبانی، رییس جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: این صندوق ها تحت نظر جهاد کشاورزی و با هدف حمایت از زنان و اشتغال زایی در روستاها ایجاد شده و پایش‌ها نشان می‌دهد که این صندوق‌ها موفق بوده و باید زمینه را برای فعالیت بیشتر زنان در مناطق روستایی آماده کنیم.

وی تصریح کرد: از محل پس انداز اعضای این صندوق ها درسال گذشته 350 میلیون ریال جمع آوری و بیش از 6.5 میلیارد ریال تسهیلات به اعضای این صندوق ها درمنطقه رخ پرداخت شده است.

شیبانی به زمینه های فعالیت این صندوق ها اشاره کرد و گفت: این تسهیلات به منظور اجرای طرح هایی از جمله: صنایع دستی، تولید پوشاک، گلخانه، پرورش دام سبک و سنگین،گیاهان دارویی، بوم گردی اعطا شده است.

وی با بیان اینکه این صندوق برای حمایت از روستائیان با اولویت زنان روستایی، تشکیل صندوق های خرد محلی زنان روستایی را در دستور کار خود قرار داده اظهار کرد: تا پایان امسال یک صندوق دیگر هم در بخش رخ راه اندازی خواهد شد و با توجه به زمینه های اشتغالزایی که صندوق خرد زنان روستایی در بخش رخ ایجاد می کند یکی از برنامه های جهاد کشاورزی، افزایش تعداد صندوق ها و ایجاد زمینه برای فعالیت هر چه بهتر آنها است.

رییس جهاد کشاورزی رخ تاکید کرد: راه اندازی این صندوق ها در روستاها در راستای توانمند سازی زنان روستایی و تامین مالی خانواده ها و ایجاد اشتغال زنان روستایی به شمار می آید.

وی به نقش موثر دهیاری ها در ترغیب زنان روستایی هم اشاره و خاطر نشان کرد: در راستای سیاست های دولت مبنی بر ایجاد اشتغال پایدار در روستاها یکی از برنامه ها ایجاد صندوق خرد اعتبارات زنان روستایی است که با مشارکت بانوان راه اندازی می شود.

بخش رخ تربت حیدریه با 47 پارچه آبادی با دارا بودن پنج هزار بهره‌ بردار بخش کشاورزی به عنوان قطب نخست کشاورزی شهرستان تربت‌حیدریه محسوب می‌شود و بیش از ۹۰ درصد ساکنان این منطقه از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه در گیر و دار بروکراسی های اداری توزیع ۸ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تامین بازار تمرکز دولت آمریکا همچنان بر ایران، اسلام و خاورمیانه است/اسرائیل پادگان نظامی ایالات متحده در منطقه است بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود