بدون نظر
 
مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد تربت حیدریه:
۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۷ ق.ظ
 
مسوول دفترنمایندگی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان تربت حیدریه گفت: اکنون 126 کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و شهری این شهرستان فعالیت دارند که از میزان بیش از 70 درصد در مساجد مناطق روستایی پذیرای جوانان می باشند.

حسین طاهری  در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ افزود: این کانون ها در سطح حدود ۵۷۱ مسجد شهرستان و به تعداد چهارهزار نفر عضو فعال هستند که ۵۸ کانون شهری و بقیه روستایی هستند.

 

وی همچنین اظهار داشت: از مجموع مساجد شهرستان، تعداد ۱۳۴ مسجد روستایی هستند که در آن ها ۷۰ کانون فعال و به طور متوسط هر کانون دارای یکصد عضو است.

 

طاهری تصریح کرد: در بین کانون های تربت حیدریه یک کانون تخصصی قرآن، ۲ کانون دانشگاهی (دانشگاه عالی و دانشگاه آزاد اسلامی) و دو کانون مصلی نماز جمعه، می باشند.

 

وی در بخش دیگری گفت: ظرفیت ۱۲۶کانون فرهنگی وهنری مساجد شهرستان به تفکیک شامل ۷۰ کانون در بخش مرکزی، ۲۳ کانون در بخش جلگه رخ، ۲۲ کانون در بخش کدکن و ۱۱ کانون نیز در بخش بایگ ۱۱ کانون فعال می باشند.

 

طاهری در خصوص وضعیت کنونی کانون و برنامه های آن با بیان اینکه دفتر مدیریت کانون اکنون درطبقه فوقانی مسجد فولاد مستقر است، گفت: برنامه های کانون به طور کلی حول سه محور حمایت تجهیزاتی، حمایت مالی و نیز برنامه های مصوب دبیرخانه متمرکز می باشد.

 

وی در تشریح برنامه های اوقات فراغت نیز گفت: ۶۰ عنوان برنامه خدمات قرآنی، فرهنگی، دینی، ادبی، آموزش و پژوهش، هنری و ورزشی در قالب طرح‌های اوقات فراغت آسمانی ها با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ارایه می شود.

 

طاهری از اعزام مبلغ توسط ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری کشور و حضور در شهرستان و بخش های تابعه برای تبیین فعالیت های اوقات فراغت امسال و ارایه خدمات فرهنگی و دینی در قالب مراسم، همایش و برنامه جمعی فرهنگی، سیاحتی و زیارتی برون شهری و داخل شهر خبر داد.
طرح تفسیر قرآن و ارایه نکات تفسیری آیات قرائت شده در طرح تلاوت نور در ۱۲۶ باب از مساجد دارای کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان از دیگر برنامه هایی است که وی به آن ها اشاره کرد.

 

طاهری از راه اندازی چهار اردوگاه موقت با مدیریت کانون فرهنگی هنری درشهرستان و استفاده اعضای کلاسهای اوقات فراغت نیز خبر داد و افزود: بیش از ۱۳۰ کلاس تخصصی آموزشی روخوانی، روان خوانی، تجوید و حفظ قرآن کریم در سطح مراکز خانه نور، کانون تخصصی قرآن و کانون های فرهنگی هنری و فعال قرآنی برگزار می شود.

 

برگزاری دومین دوره مسابقات فوتبال دیجیتال (جام مساجد) ، برپایی نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی و کتاب و نرم افزار و همچنین برگزاری اولین دوره مسابقات بومی محلی نیز ازفعالیت های اوقات فراغت می باشد که مسوول دفتر نمایندگی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان تربت حیدریه به آن ها اشاره کرد.

 

کانون های فرهنگی و هنری مساجد با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۱ آغاز به کار کردند و دفتر این نهاد در تربت حیدریه از سال ۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی