بدون نظر
 
معاون وزیر صمت،
۱۰ هزار واحد تولیدی شهرک های صنعتی کشور در وضعیت راکد هستند
تاریخ انتشار : ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ در ۱۰:۳۶ ق.ظ
 
محسن صالح نیا با بیان اینکه از مجموع 47 هزار واحد تولیدی در شهرک های صنعتی کشور 10 هزار آن راکد است، افزود: بر اساس هدف گذاری صورت گرفته توسط وزارت صمت امسال حداقل هزار و 500 واحد به بهره‌برداری مجدد باز خواهند گشت

به گزارش خبرنگار تابان تربت، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران صبح امروز در حشیه بازدید از شهرک های صنعتی تربت حیدریه اظهار داشت: از مجموع 47 هزار واحد تولیدی در شهرک های صنعتی کشور 10 هزار آن راکد است و بر اساس هدف گذاری صورت گرفته توسط وزارت صمت امسال حداقل هزار و 500 واحد به بهره‌ برداری مجدد باز خواهند گشت که تا دیروز ۵۱۲ واحد به چرخه تولید بازگشتند.

وی تصریح کرد: عمده‌ ترین چالش‌های بخش خصوصی ما در شرایط کنونی وابستگی آنها به بانکها یا به شکل ریالی و یا به شکل ارزی است.

صالح‌نیا با بیان این‌که توسعه شهرک‌ های صنعتی باید بر اساس امکانات زیرساختی و نیاز های زنجیره ای شکل بگیرند، افزود: توسعه نواحی صنعتی با استفاده از منابع داخلی در اولویت برنامه‌ ها قرار دارد و بر این اساس تامین و تخصیص زمین تنها 3 تا 5 درصد مشکل را برطرف خواهد کرد.

وی گفت: با هدف حفظ اشتغال موجود  و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کشور، با تصویب مجلس واردات ۲ هزار و ۶۰۰ قلم کالا که از امکان تولید در داخل کشور برخوردارند، ممنوع شد.

صالح‌نیا بیان داشت: البته هر واحد تولیدی جدیدی هم که پا به عرصه فعالیت بگذارد بلافاصله جلوی واردات مشابه آن را خواهیم گرفت.

معاون وزیر صنعت اظهار داشت: گواه این ادعا آن است تا پارسال و به دلیل وجود نمونه خارجی آن، بسیاری از تولیدات واحدهای صنعتی ما در انبارها دپو شده‌بود اما در راستای حمایت زا بخش تولید داخلی امروزه انبارها خالی هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد ظرفیت بیمارستانهای تربت حیدریه تقریبا تکمیل شده است / ۳۲ بستری کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگویی سامانه کارت هوشمند سوخت تربت‌حیدریه به ۳۵۰۰ شهروند چرخه معیوب مدیریت پسماند و مافیای طلای کثیف در تربت حیدریه ۳ هزار هکتار از مزارع بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت چغندر قند رفته است کسانی که مدیریت اجرایی کشور را عهده دار می شوند از تجربه تلخ دولت دوازدهم استفاده کنند احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه طرح صیانت آغاز قانونمند شدن فضای مجازی برای حمایت از کاربران است در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد/ دیگران از این تجربه استفاده کنند تلاش دولت روحانی برای حذف بودجه زیارت/ هزینه اسکان زائران در مشهد ۴۵ درصد افزایش یافت مرمت و بهسازی ۱۶۰ منزل مسکونی نیازمندان توسط گروههای جهادی بسیج تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ