بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
‍ فاز نخست سرمایه گذاری شرکت دانش بنیان فرانگران نوین در تربت حیدریه راه اندازی می شود
تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ در ۸:۰۵ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: طی مذاکرات انجام گرفته با مدیرعامل شرکت فرانگران نوین و دعوت از وی جهت سرمایه گذاری در حوزه زعفران، پس از تسهیل گری و فراهم آوردن تمامی مجوزات و امکانات لازم بخش اول سرمایه گذاری این شرکت در حوزه خرید تضمینی زعفران در حال راه اندازی است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ علی رستمی صبح امروز در حاشیه بازدید از روند احداث کارخانه زنجیره ارزش افزوده زعفران اظهار داشت: این شرکت بزرگ با فراهم اوردن تمامی تجهیزات نوین، داشتن ازمایشگاه های مدرن و انبار استاندارد بورس زعفران به عنوان ظرفیت جدیدی در خرید تضمینی زعفران در اینده نزدیک به مجموعه انبار های بورس در شهرستان تربت حیدریه اضافه خواهد شد

 

وی با بیان اینکه بزودی فازهای دیگر این شرکت در حوزه های فراوری و بسته بندی نیز وارد چرخه می شود، افزود: کشاورزان برای نگهداری محصول زعفران در محیط مناسب و دارای امنیت مشکل دارند، اما در اینده می توانند زعفران خود را تحویل این مرکز خرید توافقی داده و در ازای آن گواهی سپرده مورد قبول بورس کالا را دریافت کنند که این گواهی قابل خرید و فروش و نیز قابل عرضه در بورس کالا است.

 

فرماندار یکی از شاخصه های این شرکت را سورتینگ پیاز زعفران دانست و تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل موفقیت در کاشت و بدست اوردن عملکرد بالا در زعفران، انتخاب و تهیه و کاشت پیاز مناسب می باشد و به دلیل هزینه کارگری زیاد و خطاهای رایج آن در جداسازی پیازهای مناسب امکان سورتینگ توسط نیروی انسانی هزینه بر و زمان بر می باشد.

 

رستمی گفت: با راه اندازی این کارخانه سورت یا جداساز پیاز زعفران با کمک دستگاه های مدرن صورت خواهد گرفت.

 

از مجموع ۸۲ هزار هکتار اراضی زیر کشت زعفران استان خراسان رضوی، هشت هزار و ۵۰۰ هکتار یعنی معادل ۱۲ درصد استان به اراضی شهرستان تربت حیدریه و زاوه اختصاص دارد.

از مجموع افزون بر ۵۰ هزار هکتار عرصه کشاورزی شهرستان زاوه، ۱۲ هزار هکتار معادل ۱۷ درصد ظرفیت استان به کشت زعفران اختصاص دارد.

 

در سطح استان ۱۱۷ هزار خانوار به کشت زعفران مشغول هستند که از این میزان بین ۱۴ تا ۱۵ هزار خانوار به زعفران کاران تربت حیدریه اختصاص دارد و تعداد بهره برداران بخش کشاورزی زاوه نیز ۱۷ هزار نفر است که بالغ بر ۹۰ درصد آن ها به کشت زعفران مشغول هستند.

 

اکنون به ازای هر هکتار زمین زعفران، ۲۲۰ نفر روز مشغول کار هستند که در کل ۷۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و دو تا سه برابر این رقم، اشتغال غیرمستقیم به دست می آید.

 

سالانه بیش از ۷۰ تن محصول زعفران از کشتزارهای تربت حیدریه و زاوه برداشت می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی