بدون نظر
 
شهردار تربت حیدریه:
عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۱ ق.ظ
 
اکبریان گفت: با وجودی که طبق استاندارد کشوری، عمر مفید ساختمان ۲۰ سال است، اما در شهر تربت حیدریه متوسط عمر ساختمان‌ ها حداقل ۴۰ سال است

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سعید اکبریان، شهردار تربت حیدریه صبح امروز در جلسه برنامه‌ریزی نخستین جشنواره بنای ماندگار اظهار داشت: متوسط عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است و این در حالی است که عمر مفید ساختمان ۲۰ سال است، اما در شهر تربت حیدریه بیش از ۸۰ درصد ساختمان‌ها از عمر مفیدشان گذشته و تخریبی محسوب می‌شوند.

وی غیراستاندارد بودن غالب ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه را تایید اما دلیلش کم ‌کاری شهرداری یا نظام مهندسی ساختمان ندانست و گفت: برای ساخت یک بنای استاندارد و افزایش عمر مفید یک ساختمان، عوامل زیادی و از جمله رعایت ۲۲ مبحث مقررات ملی ساختمان نقش دارند.

اکبریان اظهار داشت: تولید مصالح ساختمانی استاندارد و نظارت بر نحوه تولید آنها یا ورود مصالح ساختمانی استاندارد از خارج نیز، از دیگر عوامل موثر در ساخت بنا است.

وی با بیان اینکه وجود نیروی متخصص در نظام مهندسی ساختمان نیز تاثیرگذار است، اظهار داشت: نظام مهنسی ساختمان در این خطه تنها هشت سال است که کادر فنی خود را تکمیل کرده و عمر کمیته ایمنی این مجموعه سه سال است.

شهردار تربت‌ حیدریه گفت: بر این اساس بنا داریم در قالب یک جشنواره فنی بناهایی که واجد رعایت اصول و ضوابط کیفی و فنی هستند را، شناسایی و عوامل دخیل در ساخت آن را، تشویق و تقدیر کنیم.

اکبریان افزود: اعتقاد داریم برپایی همه ساله این جشنواره زمینه فرهنگ سازی را در حوزه ساخت و ساز افزایش خواهد داد.

وی در بخش دیگری گفت: کار برنامه‌ریزی نخستین جشنواره بنای ماندگار با هدف معرفی بنای استاندارد و تقدیر از دست‌اندرکاران ساخت بناهای با کیفیت شهری توسط این نهاد خدمات اجتماعی و با همکاری نظام مهندسی ساختمان از اسفند پارسال آغاز شده‌است.

اکبریان گفت: تا پایان سوم اردیبهشت امسال بناهای ساخته شده دارای گواهی پایان کار یا عدم خلاف اعم از کاربری مسنی یا کابری مختلط تجاری مسکونی، مورد ارزیابی کارشناسان ما قرار خواهند گرفت و سوم خرداد نیز از مالکان، مجریان و مهندسان دخیل در اجرای ساختمان، تقدیر می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رزمایش کمکهای مومنانه ارتش در تربت حیدریه و منطقه مرزی شرق کشور حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستانها کشف اشیای تاریخی در روستای بُرس کدکن استقبال والدین دانش آموزان از مِنوی مدارس مسجد محور نگاه به شان معلم باید متحول شود کشف ۱۲۰ قلم کالای آرایشی قاچاق در تربت حیدریه امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰ نفر در پی بارش باران در تربت‌ حیدریه خسارت ۱۸ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی و دامپروری تربت حیدریه احتمال وقوع سیل در تربت حیدریه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد پارسال ۱۶ وقف جدید در تربت‌ حیدریه به ثبت رسید خسارت سیل به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه افتتاح دو مرکز کارآفرینی در بخش رخ تربت حیدریه