بدون نظر
 
شهردار تربت حیدریه:
عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۱ ق.ظ
 
اکبریان گفت: با وجودی که طبق استاندارد کشوری، عمر مفید ساختمان ۲۰ سال است، اما در شهر تربت حیدریه متوسط عمر ساختمان‌ ها حداقل ۴۰ سال است

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سعید اکبریان، شهردار تربت حیدریه صبح امروز در جلسه برنامه‌ریزی نخستین جشنواره بنای ماندگار اظهار داشت: متوسط عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است و این در حالی است که عمر مفید ساختمان ۲۰ سال است، اما در شهر تربت حیدریه بیش از ۸۰ درصد ساختمان‌ها از عمر مفیدشان گذشته و تخریبی محسوب می‌شوند.

وی غیراستاندارد بودن غالب ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه را تایید اما دلیلش کم ‌کاری شهرداری یا نظام مهندسی ساختمان ندانست و گفت: برای ساخت یک بنای استاندارد و افزایش عمر مفید یک ساختمان، عوامل زیادی و از جمله رعایت ۲۲ مبحث مقررات ملی ساختمان نقش دارند.

اکبریان اظهار داشت: تولید مصالح ساختمانی استاندارد و نظارت بر نحوه تولید آنها یا ورود مصالح ساختمانی استاندارد از خارج نیز، از دیگر عوامل موثر در ساخت بنا است.

وی با بیان اینکه وجود نیروی متخصص در نظام مهندسی ساختمان نیز تاثیرگذار است، اظهار داشت: نظام مهنسی ساختمان در این خطه تنها هشت سال است که کادر فنی خود را تکمیل کرده و عمر کمیته ایمنی این مجموعه سه سال است.

شهردار تربت‌ حیدریه گفت: بر این اساس بنا داریم در قالب یک جشنواره فنی بناهایی که واجد رعایت اصول و ضوابط کیفی و فنی هستند را، شناسایی و عوامل دخیل در ساخت آن را، تشویق و تقدیر کنیم.

اکبریان افزود: اعتقاد داریم برپایی همه ساله این جشنواره زمینه فرهنگ سازی را در حوزه ساخت و ساز افزایش خواهد داد.

وی در بخش دیگری گفت: کار برنامه‌ریزی نخستین جشنواره بنای ماندگار با هدف معرفی بنای استاندارد و تقدیر از دست‌اندرکاران ساخت بناهای با کیفیت شهری توسط این نهاد خدمات اجتماعی و با همکاری نظام مهندسی ساختمان از اسفند پارسال آغاز شده‌است.

اکبریان گفت: تا پایان سوم اردیبهشت امسال بناهای ساخته شده دارای گواهی پایان کار یا عدم خلاف اعم از کاربری مسنی یا کابری مختلط تجاری مسکونی، مورد ارزیابی کارشناسان ما قرار خواهند گرفت و سوم خرداد نیز از مالکان، مجریان و مهندسان دخیل در اجرای ساختمان، تقدیر می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است