بدون نظر
 
۷۵ گروه دامپزشکی بر مراکز فراورده های خامی نظارت می کنند
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۰۱ ب.ظ
 
تعداد ۷۵ گروه متشکل از کارشناسان و دامپزشکان به منظور نظارت بر روند تهیه و توزیع فراورده های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان بر تعداد ۱۰ هزار واحد صنفی در خراسان رضوی نظارت می کنند.
 در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تولید، تهیه و عرضه فرآورده های خام دامی تعداد ۱۰ هزار واحد تولید، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی در استان تحت پوشش نظارتی قرار می گیرند.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان در این رابطه گفت: در طی هفته ابتدایی این طرح ۱۷ متخلف به مراجع قضایی معرفی و یک واحد صنفی پلمب شده است.
 دکتر جعفر عطارباشی گفت: در راستای صیانت از سلامت شهروندان توسط گروه های دامپزشکی بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی از چرخه مصرف انسانی خارج و معدوم در این ایام معدوم شد.
وی بیان کرد: همچنین تعداد موارد برخورد با خودروهای حمل فرآورده های خام دامی به صورت غیر مجاز ۱۹ مورد بوده است.
عطارباشی ضمن قدردانی از همکاری های مردمی در ارائه گزارش های تخلفات در اقصی نقاط استان و مشهد وجود این گزارشات را سبب ارتقای سلامت و بهداشت عمومی زائران و مجاوران حریم ثامن الحجج(ع) دانست و اظهار داشت: گزارش های مردمی  به عنوان یکی از منابع مهم جهت برخورد با موارد تخلف در امنیت غذایی می باشد و لذا از شهروندان درخواست  می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نحوه تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های دامی، مراتب را در مشهد با شماره تلفن ۱۵۱۲ و در شهرستان ها نیز به نزدیکترین اداره دامپزشکی محل سکونت اطلاع دهند.
وی کشتار غیرمجاز دام و تخلفات در تولید، عرضه و نگهداری فرآورده های خام دامی را مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، تهدید علیه بهداشت عمومی دانست و یادآورشد: دامپزشکی در جهت اجرای قانون و تامین سلامت مردم با متخلفان برخوردهای جدی خواهد داشت.
وی بیان کرد در همین راستا سامانه پیام کوتاه این سازمان به شماره ۳۰۰۰۱۵۱۲  برای تسهیل در ارتباط گیری شهروندان راه اندازی و فعال شده است.
لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است