بدون نظر
 
۷۵ گروه دامپزشکی بر مراکز فراورده های خامی نظارت می کنند
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۰۱ ب.ظ
 
تعداد ۷۵ گروه متشکل از کارشناسان و دامپزشکان به منظور نظارت بر روند تهیه و توزیع فراورده های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان بر تعداد ۱۰ هزار واحد صنفی در خراسان رضوی نظارت می کنند.
 در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تولید، تهیه و عرضه فرآورده های خام دامی تعداد ۱۰ هزار واحد تولید، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی در استان تحت پوشش نظارتی قرار می گیرند.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان در این رابطه گفت: در طی هفته ابتدایی این طرح ۱۷ متخلف به مراجع قضایی معرفی و یک واحد صنفی پلمب شده است.
 دکتر جعفر عطارباشی گفت: در راستای صیانت از سلامت شهروندان توسط گروه های دامپزشکی بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی از چرخه مصرف انسانی خارج و معدوم در این ایام معدوم شد.
وی بیان کرد: همچنین تعداد موارد برخورد با خودروهای حمل فرآورده های خام دامی به صورت غیر مجاز ۱۹ مورد بوده است.
عطارباشی ضمن قدردانی از همکاری های مردمی در ارائه گزارش های تخلفات در اقصی نقاط استان و مشهد وجود این گزارشات را سبب ارتقای سلامت و بهداشت عمومی زائران و مجاوران حریم ثامن الحجج(ع) دانست و اظهار داشت: گزارش های مردمی  به عنوان یکی از منابع مهم جهت برخورد با موارد تخلف در امنیت غذایی می باشد و لذا از شهروندان درخواست  می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نحوه تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های دامی، مراتب را در مشهد با شماره تلفن ۱۵۱۲ و در شهرستان ها نیز به نزدیکترین اداره دامپزشکی محل سکونت اطلاع دهند.
وی کشتار غیرمجاز دام و تخلفات در تولید، عرضه و نگهداری فرآورده های خام دامی را مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، تهدید علیه بهداشت عمومی دانست و یادآورشد: دامپزشکی در جهت اجرای قانون و تامین سلامت مردم با متخلفان برخوردهای جدی خواهد داشت.
وی بیان کرد در همین راستا سامانه پیام کوتاه این سازمان به شماره ۳۰۰۰۱۵۱۲  برای تسهیل در ارتباط گیری شهروندان راه اندازی و فعال شده است.
لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد مطالبه گری باید منطقی و سازنده و با حفظ وحدت جامعه اسلامی باشد/عدم رعایت مسایل بهداشتی حق الناس است