بدون نظر
 
رییس بهزیستی تربت حیدریه:
۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۷ در ۸:۲۰ ق.ظ
 
رییس اداره بهزیستی تربت حیدریه از شناسایی و ارائه خدمات این سازمان به حدود ۵ هزار معلول در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ زهره اقبال نیا یکشنبه شب در نشست شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: از این تعداد معلولان ۴۲ نفر ضایعه نخاعی، ۲۵۴ نفر اعصاب و روان، ۵۳۷ نفر بینایی، یکهزار و ۶۶۰ نفر جسمی و حرکتی، ۴۳۵ نفر ذهنی و همچنین ۶۱۶ نفر شنوایی دچار معلولیت هستند.

 

اقبال نیا افزود: از این تعداد ۱۵۰ خانواده دارای فرزندانی با معلولیت ۲ نفر به بالا هستند که می طلبد مسوولان دستگاههای اجرایی حداقل در سال از این خانواده ها و وضعیت زندگی و معیشتی آنان بازدیدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: یکی از خدمات به جامعه معلولان پرداخت کمک هزینه های درمانی، تحصیلی، مناسب سازی، اشتغالزایی و بلاعوض مسکن است که همه ساله به این قشر آسیب پذیر پرداخت می شود.

 

اقبال نیا گفت: در حال حاضر پنج مرکز توانبخشی بصورت شبانه روزی در شهرستان به معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی و همچنین اعصاب و روان خدمات توانبخشی ارایه می کنند.

 

رییس بهزیستی تربت حیدریه خاطر نشان کرد: در حوزه پیشگیری و با استفاده از تکنولوژی الکترو فیزیولوژیک غربالگری شنوایی نوزادان و خردسالان را در دست اقدام داریم که این عرصه در سه بخش غربال، تشخیص و مداخله با کمک مددیاران و پزشکان در حال انجام است.

 

اقبال نیا بیان کرد: تا اخر سال ۹۶ خانواده های یک تا ۵ نفره تحت پوشش بهزیستی از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان مستمری می گرفتند اما از اول امسال با حمایت دولت از اقشار اسیب پذیر این رقم به ۱۵۳ تا ۵۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است و این در حال است که امسال ۸۰۰ نفر به مستمری بگیران این اداره از محل هدفمندی یارانه ها اضافه شده است.

عدم مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولان

رییس بهزیستی تربت حیدریه گفت: مسئولان دستگاههای اجرائی، تشکل ها و نهادهای مختلف باید با احترام به قشر ۵ هزار نفری جمعیت معلول این شهرستان نسبت به مناسب سازی اماکن خود اقدام کنند.

 

وی ضمن تقدیر از ادارت پست و تامین اجتماعی که نسبت به مناسب سازی افدام کردند،  از عدم مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولان این شهر انتقاد کرد و افزود: معابر و اماکن عمومی برای معلولان شهرستان مناسب سازی نشده و عملا این قشر از جامعه با مشکلات عدبده ای در این حوزه مواجه هستند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است