بدون نظر
 
رییس بهزیستی تربت حیدریه:
۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۷ در ۸:۲۰ ق.ظ
 
رییس اداره بهزیستی تربت حیدریه از شناسایی و ارائه خدمات این سازمان به حدود ۵ هزار معلول در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ زهره اقبال نیا یکشنبه شب در نشست شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: از این تعداد معلولان ۴۲ نفر ضایعه نخاعی، ۲۵۴ نفر اعصاب و روان، ۵۳۷ نفر بینایی، یکهزار و ۶۶۰ نفر جسمی و حرکتی، ۴۳۵ نفر ذهنی و همچنین ۶۱۶ نفر شنوایی دچار معلولیت هستند.

 

اقبال نیا افزود: از این تعداد ۱۵۰ خانواده دارای فرزندانی با معلولیت ۲ نفر به بالا هستند که می طلبد مسوولان دستگاههای اجرایی حداقل در سال از این خانواده ها و وضعیت زندگی و معیشتی آنان بازدیدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: یکی از خدمات به جامعه معلولان پرداخت کمک هزینه های درمانی، تحصیلی، مناسب سازی، اشتغالزایی و بلاعوض مسکن است که همه ساله به این قشر آسیب پذیر پرداخت می شود.

 

اقبال نیا گفت: در حال حاضر پنج مرکز توانبخشی بصورت شبانه روزی در شهرستان به معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی و همچنین اعصاب و روان خدمات توانبخشی ارایه می کنند.

 

رییس بهزیستی تربت حیدریه خاطر نشان کرد: در حوزه پیشگیری و با استفاده از تکنولوژی الکترو فیزیولوژیک غربالگری شنوایی نوزادان و خردسالان را در دست اقدام داریم که این عرصه در سه بخش غربال، تشخیص و مداخله با کمک مددیاران و پزشکان در حال انجام است.

 

اقبال نیا بیان کرد: تا اخر سال ۹۶ خانواده های یک تا ۵ نفره تحت پوشش بهزیستی از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان مستمری می گرفتند اما از اول امسال با حمایت دولت از اقشار اسیب پذیر این رقم به ۱۵۳ تا ۵۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است و این در حال است که امسال ۸۰۰ نفر به مستمری بگیران این اداره از محل هدفمندی یارانه ها اضافه شده است.

عدم مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولان

رییس بهزیستی تربت حیدریه گفت: مسئولان دستگاههای اجرائی، تشکل ها و نهادهای مختلف باید با احترام به قشر ۵ هزار نفری جمعیت معلول این شهرستان نسبت به مناسب سازی اماکن خود اقدام کنند.

 

وی ضمن تقدیر از ادارت پست و تامین اجتماعی که نسبت به مناسب سازی افدام کردند،  از عدم مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولان این شهر انتقاد کرد و افزود: معابر و اماکن عمومی برای معلولان شهرستان مناسب سازی نشده و عملا این قشر از جامعه با مشکلات عدبده ای در این حوزه مواجه هستند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است