بدون نظر
 
مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران:
۳۰ درصد واحدهای صنعتی کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می کنند
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۸ در ۳:۴۵ ب.ظ
 
مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران گفت: حدود ۳۰ درصد واحدهای صنعتی وجود دارند که با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند و با توجه به شرایط موجود اقتصادی کشور، بر خود لازم می‌دانیم از آن ها نیز حمایت کنیم.

به گزارش تابان تربت؛ رضا صالحی نیا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای صنعتی تربت حیدریه اظهار داشت: اکنون در بیش از ۸۲۰ شهرک صنعتی فعال کشور، حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی داریم که موفق به بهره‌برداری شده‌اند.

وی با بیان اینکه 23 درصد از 45 هزار واحد صنعتی به بهره برداری‌رسیده، راکد می باشند، گفت: با سیاست های حمایتی دولت اکنون بیش از ۹۰۰ واحد دوباره به چرخه تولید بازگردانده شدند که البته برنامه ما تا پایان امسال، بازگرداندن هزار و 500 واحد به چرخه تولید می باشد.

صالحی‌نیا تصریح کرد: همچنین حدود ۳۰ درصد واحدهای صنعتی وجود دارند که با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند و با توجه به شرایط موجود اقتصادی کشور، بر خود لازم می‌دانیم از آن ها نیز حمایت کنیم.

وی اظهار کرد: سیاست‌های حمایتی ما حول سه محور دور می‌زند که شامل حمایت در راستای تامین ماده اولیه و نقدینگی، فراهم آوردن بازارهای منطقه ای و جهانی و نیز ارایه برنامه های آموزشی، ورود تکنولوژی و ماشین آلات به‌روز است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیریه نیز با بیان اینکه اکنون در این شهرستان ۲ شهرک و یک ناحیه صنعتی داریم، گفت: در شهرک صنعتی شماره یک ۱۵ واحد فعال و هفت ۷ واحد غیرفعال است، ۱۲ لیتر بر ثانیه آب، 10 مگاوات برق و هزار مترمکعب گاز دارد.

علی رستمی افزود: شهرک صنعتی شماره ۲ با 97 هکتار مساحت، دارای ۱۹قرارداد منعقده، ۱۵ لیتر بر ثانیه آب، 10 مگاوات برق و ۲۰ هزار مترمکعب گاز دارد.

وی با بیان اینکه ناحیه صنعتی رباط سنگ (رخ) نیز با مساحت ۷۳ هکتار دارای ۲۱ قرارداد منعقده می باشد، گفت: هر چند برای تشویق به سرمایه گذاری با دشواری های زیادی مواتجه هستیم، اما در قالب مدل مثلث اقتصادی استاندار، موفق شده‌ایم زمینه سرمایه گذاری بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان را در قالب ۴۲ واحد صنعتی فراهم آوریم.

رستمی در بخش دیگری با بیان اینکه متاسفانه این خطه دچار عقب افتادگی توسعه صنعتی می باشد، افزود: سال‌هاست تمرکز بیشتر روی مشهد و شهرهای پیرامونی آن است و با وجودی که منطقه صنعتی تربت‌حیدریه توان فعالیت برای ۲۰۰ واحد صنعتی را دارد، اما به دلایل مختلف و از جمله اینکه به سد تحریم‌ها خورده‌ایم، لذا برای واحدهای تولیدی ما تنگناهایی بوجود آورده که افق روشنی برای تولید در اینجا وجود ندارد .

وی گفت: راه علاج و خروج از این بحران ارایه تسهیلات بهتر برای جذب سرمایه گذار می‌باشد و بر این اساس تقاضا داریم آورده اولیه زمین برای سرمایه‌گذار که الان ۲۰ درصد است، تا ۱۰ درصد کاهش پیدا کند و اقساط آن که اکنون ۴۸ ماهه می باشد، به ۶۰ ماه افزایش یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه