بدون نظر
 
مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران:
۳۰ درصد واحدهای صنعتی کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می کنند
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۸ در ۳:۴۵ ب.ظ
 
مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران گفت: حدود ۳۰ درصد واحدهای صنعتی وجود دارند که با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند و با توجه به شرایط موجود اقتصادی کشور، بر خود لازم می‌دانیم از آن ها نیز حمایت کنیم.

به گزارش تابان تربت؛ رضا صالحی نیا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای صنعتی تربت حیدریه اظهار داشت: اکنون در بیش از ۸۲۰ شهرک صنعتی فعال کشور، حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی داریم که موفق به بهره‌برداری شده‌اند.

وی با بیان اینکه 23 درصد از 45 هزار واحد صنعتی به بهره برداری‌رسیده، راکد می باشند، گفت: با سیاست های حمایتی دولت اکنون بیش از ۹۰۰ واحد دوباره به چرخه تولید بازگردانده شدند که البته برنامه ما تا پایان امسال، بازگرداندن هزار و 500 واحد به چرخه تولید می باشد.

صالحی‌نیا تصریح کرد: همچنین حدود ۳۰ درصد واحدهای صنعتی وجود دارند که با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند و با توجه به شرایط موجود اقتصادی کشور، بر خود لازم می‌دانیم از آن ها نیز حمایت کنیم.

وی اظهار کرد: سیاست‌های حمایتی ما حول سه محور دور می‌زند که شامل حمایت در راستای تامین ماده اولیه و نقدینگی، فراهم آوردن بازارهای منطقه ای و جهانی و نیز ارایه برنامه های آموزشی، ورود تکنولوژی و ماشین آلات به‌روز است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیریه نیز با بیان اینکه اکنون در این شهرستان ۲ شهرک و یک ناحیه صنعتی داریم، گفت: در شهرک صنعتی شماره یک ۱۵ واحد فعال و هفت ۷ واحد غیرفعال است، ۱۲ لیتر بر ثانیه آب، 10 مگاوات برق و هزار مترمکعب گاز دارد.

علی رستمی افزود: شهرک صنعتی شماره ۲ با 97 هکتار مساحت، دارای ۱۹قرارداد منعقده، ۱۵ لیتر بر ثانیه آب، 10 مگاوات برق و ۲۰ هزار مترمکعب گاز دارد.

وی با بیان اینکه ناحیه صنعتی رباط سنگ (رخ) نیز با مساحت ۷۳ هکتار دارای ۲۱ قرارداد منعقده می باشد، گفت: هر چند برای تشویق به سرمایه گذاری با دشواری های زیادی مواتجه هستیم، اما در قالب مدل مثلث اقتصادی استاندار، موفق شده‌ایم زمینه سرمایه گذاری بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان را در قالب ۴۲ واحد صنعتی فراهم آوریم.

رستمی در بخش دیگری با بیان اینکه متاسفانه این خطه دچار عقب افتادگی توسعه صنعتی می باشد، افزود: سال‌هاست تمرکز بیشتر روی مشهد و شهرهای پیرامونی آن است و با وجودی که منطقه صنعتی تربت‌حیدریه توان فعالیت برای ۲۰۰ واحد صنعتی را دارد، اما به دلایل مختلف و از جمله اینکه به سد تحریم‌ها خورده‌ایم، لذا برای واحدهای تولیدی ما تنگناهایی بوجود آورده که افق روشنی برای تولید در اینجا وجود ندارد .

وی گفت: راه علاج و خروج از این بحران ارایه تسهیلات بهتر برای جذب سرمایه گذار می‌باشد و بر این اساس تقاضا داریم آورده اولیه زمین برای سرمایه‌گذار که الان ۲۰ درصد است، تا ۱۰ درصد کاهش پیدا کند و اقساط آن که اکنون ۴۸ ماهه می باشد، به ۶۰ ماه افزایش یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام کلیدواژه ضدصهیونیستی ترند سوم توئیتر جهانی شد دست روی دست نتیجه کلنگ زنی های بی نتیجه در تربت حیدریه عطر دل انگیز مواسات و کمک مومنانه در روستاهای مرزی شرق کشور