بدون نظر
 
رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه:
۱۵۰۰ امدادگر در باشگاه نجاتگران هلال احمر فعالیت دارند/دومین مرکز آموزش تخصصی و میدانی خراسان رضوی در تربت حیدریه به بهره برداری می رسد
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۱۴ ب.ظ
 
1500 امدادگر در باشگاه نجاتگران هلال احمر فعالیت دارند/دومین مرکز آموزش تخصصی و میدانی خراسان رضوی در تربت حیدریه به بهره برداری می رسد.

به گزارش به نقل از پایگاه خبری تابان تربت، رضا مومن زاده روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه تربت حیدریه در کریدور و شاهراه اصلی شمال به جنوب استان قرار گرفته و هر ساله شاهد حوادث در حوزه های مختلفی هستیم ، جمعیت هلال احمر این شهرستان با هفت هزار و ۲۰۰ نفر روز امدادگر تمامی حوادث را در محور شرق و جنوب خراسان رضوی را پوشش می دهد.

 

وی افزود: تیم های تخصصی هلال احمر در حوزه های امداد و نجات جاده ای، کوهستانی، زلزله، آوار برداری، سیلاب بصورت داوطلبانه در تمامی ساعات شبانه روز اماده خدمت رسانی به مردم هستند.

 

مومن زاده به عملیات های امدادی سال گذشته هلال احمر اشاره کرد و گفت: حدود ۴۸۱ عملیات امدادی در حوزه برف و کولاک، زلزله، امداد و نجات جاده ای و کوهستان و همچنین امدادرسانی در سیلاب توسط امدادگران این شعبه صورت گرفته است.

 

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه یاداور شد: یکهزار نفر روز امدادگر در طرح نوروزی به ۵۰۰ هزار مسافر که از منطقه تربت حیدریه عبور کردند در حوزه های ایمنی و سلامت، امداد و نجات، و پروژه سحاب خدمات ارائه کردند.

 

مومن زاده اضافه کرد: طی یکسال گذشته حدود ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جهت تجهیز در حوزه های مختلف و افتتاح پروژه های هلال احمر نیز هزینه شده است.

 

وی از افتتاح برخی طرحهای شعبه در هفته هلال احمر خبر داد و افزود: اولین مرکز شیمی درمانی و کموتراپی جنوب استان که فقدان آن در شهرهای جنوبی خراسان رضوی احساس می شد با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

 

مومن زاد گفت: دومین مرکز آموزش های تخصصی و میدانی خراسان رضوی پروژه مهم دیگر این شعبه است که با بهره برداری از آن بسیاری از اموزشهای امدادی مدارس و دستگاههای اجرائی در این سایت به انجام می رسد.

 

وی تصریح کرد: ساختمان جدید جمعیت هلال احمر شهرستان مه ولات در مساحتی به متراژ ۵ هزار متر زمین و ۲۵۰ متر زیربنا و اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هفته آینده توسط مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی افتتاح و بصورت مستقل اداره خواهد شد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه از اجرای ۴۵ برنامه در هفته هلال احمر خبر داد و اظهار کرد: برپائی نمایشگاه توانمندی هلال احمر، برگزاری طرح حمایت ماندگار در روستاهای محروم، اجرای مانورهای امدادی، برگزاری المپیاد دادرس در مدارس و جشن هلال بخشی از برنامه های این شعبه در هفته هلال احمنر می باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه