بدون نظر
 
رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه:
۱۵۰۰ امدادگر در باشگاه نجاتگران هلال احمر فعالیت دارند/دومین مرکز آموزش تخصصی و میدانی خراسان رضوی در تربت حیدریه به بهره برداری می رسد
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۱۴ ب.ظ
 
1500 امدادگر در باشگاه نجاتگران هلال احمر فعالیت دارند/دومین مرکز آموزش تخصصی و میدانی خراسان رضوی در تربت حیدریه به بهره برداری می رسد.

به گزارش به نقل از پایگاه خبری تابان تربت، رضا مومن زاده روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه تربت حیدریه در کریدور و شاهراه اصلی شمال به جنوب استان قرار گرفته و هر ساله شاهد حوادث در حوزه های مختلفی هستیم ، جمعیت هلال احمر این شهرستان با هفت هزار و ۲۰۰ نفر روز امدادگر تمامی حوادث را در محور شرق و جنوب خراسان رضوی را پوشش می دهد.

 

وی افزود: تیم های تخصصی هلال احمر در حوزه های امداد و نجات جاده ای، کوهستانی، زلزله، آوار برداری، سیلاب بصورت داوطلبانه در تمامی ساعات شبانه روز اماده خدمت رسانی به مردم هستند.

 

مومن زاده به عملیات های امدادی سال گذشته هلال احمر اشاره کرد و گفت: حدود ۴۸۱ عملیات امدادی در حوزه برف و کولاک، زلزله، امداد و نجات جاده ای و کوهستان و همچنین امدادرسانی در سیلاب توسط امدادگران این شعبه صورت گرفته است.

 

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه یاداور شد: یکهزار نفر روز امدادگر در طرح نوروزی به ۵۰۰ هزار مسافر که از منطقه تربت حیدریه عبور کردند در حوزه های ایمنی و سلامت، امداد و نجات، و پروژه سحاب خدمات ارائه کردند.

 

مومن زاده اضافه کرد: طی یکسال گذشته حدود ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جهت تجهیز در حوزه های مختلف و افتتاح پروژه های هلال احمر نیز هزینه شده است.

 

وی از افتتاح برخی طرحهای شعبه در هفته هلال احمر خبر داد و افزود: اولین مرکز شیمی درمانی و کموتراپی جنوب استان که فقدان آن در شهرهای جنوبی خراسان رضوی احساس می شد با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

 

مومن زاد گفت: دومین مرکز آموزش های تخصصی و میدانی خراسان رضوی پروژه مهم دیگر این شعبه است که با بهره برداری از آن بسیاری از اموزشهای امدادی مدارس و دستگاههای اجرائی در این سایت به انجام می رسد.

 

وی تصریح کرد: ساختمان جدید جمعیت هلال احمر شهرستان مه ولات در مساحتی به متراژ ۵ هزار متر زمین و ۲۵۰ متر زیربنا و اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هفته آینده توسط مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی افتتاح و بصورت مستقل اداره خواهد شد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه از اجرای ۴۵ برنامه در هفته هلال احمر خبر داد و اظهار کرد: برپائی نمایشگاه توانمندی هلال احمر، برگزاری طرح حمایت ماندگار در روستاهای محروم، اجرای مانورهای امدادی، برگزاری المپیاد دادرس در مدارس و جشن هلال بخشی از برنامه های این شعبه در هفته هلال احمنر می باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است نجات یک خانواده گرفتار برف در دامنه کوههای تربت حیدریه/با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم/تا ساعتی دیگر شبکه اصلی دیجیتال متصل خواهد شد محور تربت حیدریه به مشهد بازگشایی شد/اسکان اضطراری یکهزار مسافر گرفتار در برف تمام راههای روستایی و فرعی تربت حیدریه مسدود است/محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود/معابر اصلی شهر باز، اما تردد به سختی انجام می شود شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد +اینفوگرافیک بیش از ۵ هزار مسافر گرفتار برف در تربت حیدریه اسکان یافتند/احتمال انسداد جاده طی امشب و فردا محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود است/بارش شدید برف در گردنه های سبز و خماری ادامه دارد/عوامل امدادی در حال هدایت مسافران گرفتار در برف به داخل شهر جاده تربت حیدریه به مشهد مسدود شد/ اسکان اضطراری مسافران گرفتار در برف در محور تربت حیدریه به مشهد مهیاست