بدون نظر
 
مدیر کل بنیاد شهید خراسان رضوی:
۱۰ هزار فرزند شاهد و ایثارگر جویای کار در خراسان رضوی وجود دارد
تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۸ در ۹:۲۸ ب.ظ
 
مدیر کل بنباد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از وجود ۱۰ هزار فرزند شاهد و ایثارگر متقاضی کار در این استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ورودی فارغ التحصیلان هرساله به این آمار افزوده می شود باید تلاش شود تا در سه حوزه بخش خصوصی، کار افرینی و قوانین استخدامی دوایر دولتی، این آمار کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام حسین معصومی صبح امروز در جلسه شورای ایثارگران تربت حیدریه اظهار داشت: کشور ایران مرهون و مدیون فداکاری جامعه ایثارگری است و امروز حداقل انتظار انها این است که فرزندشان با مدارج عالی دانشگاهی و یا تخصصی که دارد بیکار نباشد.

 

وی تصریح کرد: برگزاری یادواره ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کار ارزشمند است اما در کنار آن اگر بتوانیم برای فرزند یک شهید و یا جانباز اشتغال ایجاد کنیم یقینا ثواب دنیوی و اخروی آن بیشتر خواهد بود.

 

مدیر کل بنباد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از وجود ۱۰ هزار فرزند شاهد و ایثارگر متقاضی کار در این استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ورودی فارغ التحصیلان هرساله به این آمار افزوده می شود باید تلاش شود تا در سه حوزه بخش خصوصی، کار افرینی و قوانین استخدامی دوایر دولتی، این آمار کاهش یابد.

 

وی بیان کرد: در حوزه خود اشتغالی این امادگی وجود دارد که برای فرزندان شاهد و ایثارگر با پرداخت تسهیلات کم بهره آنها را توانمند و تولید و اشتغال این قشر جامعه فراهم شود.

 

هر ظرفیت دولتی که قانون را رعایت نکرده است، اعلام کنید

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه خطاب به رییس بنیاد شهید تربت حیدریه گفت: در حوزه استخدامی دوایر دولتی برای فرزندان ایثارگر، هر دستگاهی که طبق قانون عمل نکرده را معرفی تا با آن برخورد شود.

 

علی رستمی افزود: از آنجایی که بسیاری ااز مراسمات در گلزار شهدای بهشت عسکری برگزار می شود این مکان ظرفیت ایجاد یک مجموعه فرهنگی را دارد که با مسقف شدن آن می توان این برنامه ها را بدون دغدغه در زمستان و تابستان اجرا کرد.

 

وی با اعلام آمادگی پرداخت نیمی از هزینه این پروژه، افزود: بنیاد شهید و شورای شهر و شهرداری هم تلاش کنند تا بتوانیم با مبلغی کمتر از ۵ میلیارد ریال این نیاز شهرستان نیز برطرف شود.

 

۴۳۳ فرزن ایثارگر در تربت حیدریه متقاضی کار

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تربت حیدریه از وجود ۴۳۳ فرزند ایثارگر جویای کار در این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۳ فرزند شهید که اغلب دارای مدارج عالی دانشگاهی و همچنان جویای کار هستند.

 

محمد حسینعلی زاده بیان داشت: پارسال طی چند جلسه استانی و شهرستانی برای حل معضل اشتغال فرزندان ایثارگران، ۲۳ نفر در حوزه بخش خصوصی و ۸ نفر در دوایر دولتی مشغول به کار شدند اما با توجه به اینکه هر سال به ورودی متقاضیان کار افزوده می شود از ادارات و بخش خصوصی تقاضا داریم همراهی بهتری داشته باشند.

 

انتقاد رییس بهزیستی از عدم مناسب سازی اداره بنیاد شهید

رییس بهزیستی تربت حیدریه با انتقاد از عدم مناسب سازی اداره بنیاد شهید، گفت: متاسفانه اداره بنیاد شهید که متولی جانبازان و جامعه ایثارگری است مناسب سازی نیست و حتی فاقد یک آسانسور است و جانبازان ویلچری و قطع نخاعی با مراجعه به این اداره دچار مشکل می شوند.

 

زهره اقبال نیا بیان داشت: در سطح شهر به جز چندین اداره مابقی ادارات و سازمانها برای جامعه معلولان و جانبازان مناسب سازی نیست و این موضوع را بارها نیز اعلام کردیم.

 

شهرستان تربت حیدریه ۶۷۵ شهید، ۲۵۰۰ جانباز و ۱۴۱ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد