بدون نظر
 
گلستان با حضور قومیت های مختلف نمونه بارز وحدت در کشور است
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۴:۵۱ ب.ظ
 
گرگان – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: این استان با حضور قومیت ها و مذاهب مختلف، نمونه بارز وحدت بوده و این یک فرصت برای کل کشور است.

به گزارش ایرنا علی اصغر طهماسبی روز پنجشنبه در نشست فرمانداران، معاونین فرمانداران و بخشداران شهرستان های استان گلستان با معاون سیاسی وزیر کشور در گرگان اظهار داشت: گلستان در واقع نگارستان ایران بزرگ است که اقوام و مذاهب مختلف را در خود جای داده و خواهران و برادران دینی در کنار هم بدون هیچ مشکلی، تعامل و همکاری دارند.

معاون استاندار گلستان اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی باید از این وحدت به عنوان یک فرصت برای کل کشور استفاده نماید.

طهماسبی گفت: با وجود کثرت و همدلی، مشکل خاص سیاسی، اجتماعی در استان وجود ندارد و این در واقع همراهی استاندار و مسوولین با نماینده ولی فقیه می باشد و از سوی دیگر همدلی و همزبانی مردم و مسوولان را نشان می دهد.

معاون سیاسی استاندار گلستان افزود: مهمترین شاخصه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان وحدت و همدلی مردم و مسوولین در راستای توسعه، رشد و پیشرفت گلستان می باشد، بطوری که سال گذشته بالغ بر 90 سخنران از احزاب و گروه های مختلف اعم از چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا در استان حاضر شدند و بدون هیچ مشکلی این سخنرانی ها به سرانجام رسید.

وی به مساله شبکه های اجتماعی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در زمینه شبکه های اجتماعی هر برنامه ای که اطلاع رسانی می شود، بدون مشکلی انجام می گیرد.

طهماسبی یادآورشد: تعامل جریانات سیاسی در استان با یکدیگر بالا بوده و با تصمیمات اتخاذ شده، هر سخنرانی که بخواهد در استان صورت گیرد، باید با تائید استاندار، شورای تامین استان و شهرستان ها و دستگاه ها و نهادهای امنیتی و انتظامی باشد که آنها خود را موظف به دادن مجوز می دانند.

وی با تاکید بر وحدت و همگرایی موجود در گلستان گفت: 16 فرماندار و مسوول در شهرهای اهل سنت، از برادران اهل تسنن استان هستند و فرماندار یکی از شهرستان ها، با حمایت وزیر کشور و شخص استاندار، از بانوان اهل سنت است.

معاون استاندار گلستان همچنین به کمبود نیرو در چارت تشکیلاتی استانداری اشاره کرد و خواهان آن شد که برای جذب نیرو به این استان نگاه ویژه ای وجود داشته باشد، زیرا چارت تشکیلاتی آن براساس چارت سال 1376 است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر فرمانداران نیز در زمینه سند جامع کاری همکاری خوبی داشته اند و هر شهرستان امروز دارای این سند است..

طهماسبی در ادامه گزارشی از روند فعالیت های سیاسی، امنیتی و اجتماعی ارایه داد و یادآور شد: 105گروه فعال و غیرفعال سیاسی در استان وجود دارد و 27 سایت نیز فعال است.

استان گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد که در 29 شهر و حدود یکهزار روستا زندگی می کنند.

این استان مرزی با کشور ترکمنستان ،دریای خزر و استان های مازندران ،سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است