بدون نظر
 
گلستان با حضور قومیت های مختلف نمونه بارز وحدت در کشور است
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۴:۵۱ ب.ظ
 
گرگان – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: این استان با حضور قومیت ها و مذاهب مختلف، نمونه بارز وحدت بوده و این یک فرصت برای کل کشور است.

به گزارش ایرنا علی اصغر طهماسبی روز پنجشنبه در نشست فرمانداران، معاونین فرمانداران و بخشداران شهرستان های استان گلستان با معاون سیاسی وزیر کشور در گرگان اظهار داشت: گلستان در واقع نگارستان ایران بزرگ است که اقوام و مذاهب مختلف را در خود جای داده و خواهران و برادران دینی در کنار هم بدون هیچ مشکلی، تعامل و همکاری دارند.

معاون استاندار گلستان اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی باید از این وحدت به عنوان یک فرصت برای کل کشور استفاده نماید.

طهماسبی گفت: با وجود کثرت و همدلی، مشکل خاص سیاسی، اجتماعی در استان وجود ندارد و این در واقع همراهی استاندار و مسوولین با نماینده ولی فقیه می باشد و از سوی دیگر همدلی و همزبانی مردم و مسوولان را نشان می دهد.

معاون سیاسی استاندار گلستان افزود: مهمترین شاخصه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان وحدت و همدلی مردم و مسوولین در راستای توسعه، رشد و پیشرفت گلستان می باشد، بطوری که سال گذشته بالغ بر 90 سخنران از احزاب و گروه های مختلف اعم از چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا در استان حاضر شدند و بدون هیچ مشکلی این سخنرانی ها به سرانجام رسید.

وی به مساله شبکه های اجتماعی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در زمینه شبکه های اجتماعی هر برنامه ای که اطلاع رسانی می شود، بدون مشکلی انجام می گیرد.

طهماسبی یادآورشد: تعامل جریانات سیاسی در استان با یکدیگر بالا بوده و با تصمیمات اتخاذ شده، هر سخنرانی که بخواهد در استان صورت گیرد، باید با تائید استاندار، شورای تامین استان و شهرستان ها و دستگاه ها و نهادهای امنیتی و انتظامی باشد که آنها خود را موظف به دادن مجوز می دانند.

وی با تاکید بر وحدت و همگرایی موجود در گلستان گفت: 16 فرماندار و مسوول در شهرهای اهل سنت، از برادران اهل تسنن استان هستند و فرماندار یکی از شهرستان ها، با حمایت وزیر کشور و شخص استاندار، از بانوان اهل سنت است.

معاون استاندار گلستان همچنین به کمبود نیرو در چارت تشکیلاتی استانداری اشاره کرد و خواهان آن شد که برای جذب نیرو به این استان نگاه ویژه ای وجود داشته باشد، زیرا چارت تشکیلاتی آن براساس چارت سال 1376 است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر فرمانداران نیز در زمینه سند جامع کاری همکاری خوبی داشته اند و هر شهرستان امروز دارای این سند است..

طهماسبی در ادامه گزارشی از روند فعالیت های سیاسی، امنیتی و اجتماعی ارایه داد و یادآور شد: 105گروه فعال و غیرفعال سیاسی در استان وجود دارد و 27 سایت نیز فعال است.

استان گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد که در 29 شهر و حدود یکهزار روستا زندگی می کنند.

این استان مرزی با کشور ترکمنستان ،دریای خزر و استان های مازندران ،سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است