بدون نظر
 
نظارت فقط برای 1000 متر به بالا!
مردم تربت حیدریه از نبود مهندس ناظر گلایه‌مند هستند
تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ در ۱۲:۰۹ ب.ظ
 
شهروندان تربت حیدریه از نبود مهندس ناظر برای تایید نقشه های ساختمان خود گلایه دارند و اعلام داشتند مهندسین ناظر در اقدامی عجیب و شک برانگیز به هیچ عنوان نظارت ساختمان های با پروانه کمتر از ۱۰۰۰ متر را نمی پذیرند.

به گزارش تابان تربت؛ شهروندان تربت حیدریه از نبود مهندس ناظر برای تایید نقشه های ساختمان خود گلایه دارند و درخواست دارند تا رسانه ها پیگیر حل موضوع باشند‌.

یکی از شهروندان در این خصوص اظهار داشت: حال نظام مهندسی شهرستان بسیار خراب است و متاسفانه مهندسین ناظر در اقدامی عجیب و شک برانگیز به هیچ عنوان نظارت ساختمان های با پروانه کمتر از ۱۰۰۰ متر را نمی پذیرند.

شهروند یگری در گفتگو با خبرنگار ما می افزاید: تعداد بسیار زیادی از همشهریان تربت حیدریه ماه هاست دنبال راضی کردن مهندسین ناظر هستند ولی تاکنون موفق نشده اند، تکلیف کسانی که می خواهند سرپناهی کوچک برای خودشان بسازند چیست؟

آیا نظام مهندسی ارگانی فقط برای ثروتمندان است؟

یکی از شهروندان در انتقاد به این وضع خاطر نشان می کند: حتما باید در بلوار شهید قرنی خانه بسازیم، آن هم ۵ یا ۶ طبقه با متراژ بالای ۱۰۰۰ متر تا نظام مهندسی راضی شود و مهندسین پای امضاء نقشه های ما بیایند؟ لطفا صدای ما را به گوش سازمان نظام مهندسی برسانید.

وی افزود: متاسفانه نظام مهندسی ارگانی برای ثروتمندان شده و فقط باید ساختمان ۵ یا ۶ طبقه داشته باشی تا جوابت را بدهند.

بعد از پیگیری خبرنگار ما، احمد آزمون، رییس نمایندگی نظام مهندسی تربت حیدریه با ارسال تصویر نامه مکاتبه اش با سازمان استانی اش در گفتگو با خبرنگار ما می افزاید: دیروز لیست نقشه هایی که به دلیل کمبود ناظر برق، مکانیک و معمار از تیرماه در نمایندگی تربت حیدریه مانده است را به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی ارائه و اعتراض مالکین و مسئولین را منتقل کردیم تا در این خصوص پس از بررسی و یافتن راهکار ارائه طریق شود.

وی بیان کرد: در جلسه استانی روسای نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی اعتراضات شهروندان را منعکس کردم و در خصوص حل مشکلات پیش آمده تبادل نظر شد و در روزهای آتی نتایج بدست آمده را اعلام خواهیم کرد.

تلاش برای کاهش نصفی از ناظرین برای گروه “الف”

آزمون اظهار داشت: در جلسات مکرری که با حضور آقای فرماندار و معاونت عمرانی وی و مسئولان استانی داشته ایم ؛قرار بود قانون تبصره ۲ ماده ۱۲ ابلاغ شود که باعث می شد تعداد ناظرها تا سقف گروه “الف” یعنی تا دو طبقه از ۴ ناظر به ۲ ناظر برسد. اما هنوز این قانون تصویب نشده و امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد‌.

رئیس نمایندگی نظام مهندسی تربت حیدریه خاطر نشان کرد: قرار بر این بود که در نقاط محروم ۵۰ درصد به متراژ نظارت ناظران اضافه شود و غیر شاغلین هم یعنی کسانی که حق امضا داشته و شاغل در دستگاه های اجرایی نیستند، ۵۰ درصد به ظرفیت آنها افزوده شود.

آزمون گفت: این مسائل در حال پیگیری است و امیدواریم با تلاش مسئولان شهرستانی و استانی این مشکل حل شود.
باید همه پای کار باشند تا مشکل حل شود.

وی گفت: با پیگیری های صورت گرفته، دکتر جامع الاحمدی مسئول نمایندگی های فعال در شهرستان ها روز دوشنبه هفته جاری به تربت حیدریه سفر خواهد کرد تا مشکلات را از نزدیک ببیند و در پس حل این مسئله باشد و چون رفع مشکلات تنها در استان حل نمی شود و با تصویب هیئت چهار نفره شامل نمایندگان استانداری، نظام مهندسی ، شهرداری، مسکن وشهرسازی و سپس با تایید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی حل می شود، باید همه پای کار باشند تا انشالله اتفاق مناسب بیافتد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه در گیر و دار بروکراسی های اداری توزیع ۸ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تامین بازار تمرکز دولت آمریکا همچنان بر ایران، اسلام و خاورمیانه است/اسرائیل پادگان نظامی ایالات متحده در منطقه است بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود