بدون نظر
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن:
گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن تربت حیدریه گفت:بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن در سرمای شب گذشته بین 75 تا 100 درصد خسارت دیده است‌.

سید محمد نجفی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن تربت حیدریه در سرمای شب گذشته بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است‌.

 

وی افزود: وقوع سرما و یخ بندان در روز های ۲۹ و ۳۰ فروردین که در برخی مناطق بخش کدکن به منفی پنج درجه رسید منجر به خسارت ۷۵ تا ۱۰۰ درصد باغات آلو و آلوچه کدکن شد و پیش بینی می شود حدود ۱۵ میلیارد تومان خسارت به باغداران وارد شده باشد.

 

نجفی بیان کرد: همچنین مزارع گندم جو و کلزای با حجم حدود دو هزار هکتار سطح زیر کشت بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ درصد متحمل خسارت شده است.

 

رییس جهاد کشاورزی شهر کدکن گفت: با وجود این سرمای زیر صفر درجه در فصل بهار بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان کدکن در سرمای شب گذشته از بین رفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
از تبار «دجال» سومین سوگواره پرده خوانی خراسان بزرگ در تربت حیدریه برگزار می شود اقتدار اسلام با دشمن شناسی و ایستادگی جلوه می کتد/تدبیر در الفاظ دردی از مردم درمان نمی کند جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای امروز بیش از هر زمانی نیازمند روحیه آزادگان دفاع مقدس در سطوح مدیریتی کشور هستیم نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نخستین روستای خراسان رضوی ثبت ملی شد رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند حاشیه نشینی بزرگترین تهدید برای مدیریت شهری تربت حیدریه اطلاع نگاشت/ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اخذ مجوز آزمایش طلای سرخ در پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه/نمایندگان اتحادیه اروپا به تربت حیدریه می آیند