بدون نظر
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن:
گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن تربت حیدریه گفت:بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن در سرمای شب گذشته بین 75 تا 100 درصد خسارت دیده است‌.

سید محمد نجفی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن تربت حیدریه در سرمای شب گذشته بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است‌.

 

وی افزود: وقوع سرما و یخ بندان در روز های ۲۹ و ۳۰ فروردین که در برخی مناطق بخش کدکن به منفی پنج درجه رسید منجر به خسارت ۷۵ تا ۱۰۰ درصد باغات آلو و آلوچه کدکن شد و پیش بینی می شود حدود ۱۵ میلیارد تومان خسارت به باغداران وارد شده باشد.

 

نجفی بیان کرد: همچنین مزارع گندم جو و کلزای با حجم حدود دو هزار هکتار سطح زیر کشت بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ درصد متحمل خسارت شده است.

 

رییس جهاد کشاورزی شهر کدکن گفت: با وجود این سرمای زیر صفر درجه در فصل بهار بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان کدکن در سرمای شب گذشته از بین رفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه