بدون نظر
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن:
گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن تربت حیدریه گفت:بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن در سرمای شب گذشته بین 75 تا 100 درصد خسارت دیده است‌.

سید محمد نجفی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن تربت حیدریه در سرمای شب گذشته بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است‌.

 

وی افزود: وقوع سرما و یخ بندان در روز های ۲۹ و ۳۰ فروردین که در برخی مناطق بخش کدکن به منفی پنج درجه رسید منجر به خسارت ۷۵ تا ۱۰۰ درصد باغات آلو و آلوچه کدکن شد و پیش بینی می شود حدود ۱۵ میلیارد تومان خسارت به باغداران وارد شده باشد.

 

نجفی بیان کرد: همچنین مزارع گندم جو و کلزای با حجم حدود دو هزار هکتار سطح زیر کشت بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ درصد متحمل خسارت شده است.

 

رییس جهاد کشاورزی شهر کدکن گفت: با وجود این سرمای زیر صفر درجه در فصل بهار بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان کدکن در سرمای شب گذشته از بین رفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است