بدون نظر
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن:
گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی شهر کدکن تربت حیدریه گفت:بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن در سرمای شب گذشته بین 75 تا 100 درصد خسارت دیده است‌.

سید محمد نجفی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان و باغداران شهر کدکن تربت حیدریه در سرمای شب گذشته بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است‌.

 

وی افزود: وقوع سرما و یخ بندان در روز های ۲۹ و ۳۰ فروردین که در برخی مناطق بخش کدکن به منفی پنج درجه رسید منجر به خسارت ۷۵ تا ۱۰۰ درصد باغات آلو و آلوچه کدکن شد و پیش بینی می شود حدود ۱۵ میلیارد تومان خسارت به باغداران وارد شده باشد.

 

نجفی بیان کرد: همچنین مزارع گندم جو و کلزای با حجم حدود دو هزار هکتار سطح زیر کشت بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ درصد متحمل خسارت شده است.

 

رییس جهاد کشاورزی شهر کدکن گفت: با وجود این سرمای زیر صفر درجه در فصل بهار بخش عظیمی از منابع درآمد کشاورزان کدکن در سرمای شب گذشته از بین رفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به برجام یک اشتباه استراتژیک است/زبان دیپلماسی با اروپایی ها باید انقلابی، مقتدرانه و عزتمند باشد حماسه فتح خرمشهر با مقاومت و مبارزه به دست آمد/هر زمان محکم ایستادیم دشمن عقب نشینی کرد اینفوگرافی/فتح خرمشهر آینده نگری برای افزایش ۲۰ درصدی سهمیه مدیریتی بانوان تربت حیدریه نخستین تالار بورس زعفران جهان در تربت حیدریه راه اندازی شد خسارت ۹۵ میلیارد ریالی سیل در تربت حیدریه پیروزی ائتلاف مقاومت و ضد آمریکایی در انتخابات بیانگر بلوغ سیاسی مردم عراق است/پیروزی محور مقاومت در حال تسری به میدان سیاسی است اروپا با سیاست چماق و هویچ عمق استراتژیک و قدرت منطقه ای ایران را هدف قرار داده است/سران اروپا تکمیل کننده پازل بازی ترامپ هستند کشف منطقه تاریخی در تربت حیدریه بهره برداری از پردیس سینمایی تربت حیدریه تا پایان شهریور تقویت اراده پولادین، موفقیت در عرصه های مختلف را رقم می زند