بدون نظر
 
کواچ: هیچ تورنمتی را فدای مسابقات دیگر نمی‌کنم/ منتظر سعید معروف آماده هستم
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۵:۵۵ ب.ظ
 
سرمربی تیم ملی والیبال ایران ضمن ایده‌آل توصیف کردن شرایط تیمش در آستانه مسابقات لیگ جهانی گفت: ما هیچ تورنمنتی را فدای تورنمنتی دیگر نمی کنیم و با تمام توان در همه مسابقات پیش رو حاضر خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، اسلوبودان کواچ نقطه نظرات خود را در خصوص شرایط تیم ملی در آستانه سالی پرکار برای والیبال ایران بیان کرد.

وی در ابتدا با اشاره به نفرات اضافه شده به کادر فنی تیم ملی ، گفت:«می‌دانستم که برای تیم دوم ایران یعنی تیم ملی «ب» هم به یک مربی نیاز دارم که بتواند زمانی که بازیکنان و مربیان تیم «الف» برای برگزاری مسابقات در ایران حضور ندارند به شیوه صحیح تیم ملی«ب» را تمرین دهد وبازیکنان این تیم را در شرایط آمادگی مطلوب نگه دارد.به همین دلیل من دو نفر را انتخاب کردم که در این زمینه به تیم ملی ایران کمک کنند.»

سرمربی تیم ملی والیبال ایران، شرایط تمرینی ملی پوشان را خوب ارزیابی کرد و گفت: «به جز مصدومیت امیر غفور و حمزه مشکل خاصی در تیم وجود ندارد. البته پزشک تیم در تلاش است که در فاصله دو ماه تا مسابقات این بازیکنان را هم به شرایط آماده گی برساند. دیگر بازیکنان با انگیزه تمرینات خود را پیگیری می‌کنند. اگر مشکل خاصی پیش نیاید همه چیز خوب پیش خواهد رفت و فرصت کافی را هم در اختیار داریم که با صددرصد آمادگی راهی مسابقات پیش رو شویم.»

تیم ملی «ب» هم به یک مربی نیاز داردکه بتواند زمانی که بازیکنان و مربیان تیم «الف» برای برگزاری مسابقات در ایران حضور ندارند به شیوه صحیح تیم ملی«ب» را تمرین دهد وبازیکنان این تیم را در شرایط آمادگی مطلوب نگه دارد

کواچ درباره این که امسال تیم ملی سه تورنمنت مهم در پیش دارد و قطعا صعود به المپیک اولویت این تیم خواهد بود، در پاسخ به این سوال که آیا قرار است به لیگ جهانی به چشم بازی تدارکاتی نگاه کند یا خیر، اظهار کرد: «هدف ما این است که در همه مسابقات پیش رو مانند تیم های بزرگ به کسب نتیجه فکر کنیم. برای مثال تیم‌هایی مثل برزیل یا روسیه هیچ گاه مسابقات لیگ جهانی را دست کم نمی‌گیرند و با تمام توان در آن حاضر می‌شوند. تیم ایران هم در حال حاضر از تیم های بزرگ جهان محسوب می شود و باید در لیگ جهانی بهترین بازی را ارائه کرده و با تمام توان ظاهر شود. به نظر من این صحیح نیست که یک تورنمنت را فدای مسابقات دیگری کرد.»

وی ادامه داد: «برای ایران همه مسابقات مهم است. در لیگ جهانی تمام تلاشمان کسب نتیجه عالی است. پس از لیگ جهانی مسابقات مهم قهرمانی آسیا در تهران را داریم که باید قهرمان شویم. بعد از آن نگاهمان به جام جهانی والیبال در ژاپن است که در پایان مسابقات جهانی تنها دو تیم شانس حضور در المپیک را پیدا می کنند.»

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ داخلی والیبال ایران تا پایان سال و زمان کم ملی پوشان برای تمرینات آماده سازی و ریکاوری ، گفت:« استاندارد برگزاری مسابقات لیگ در اروپا این است که فاصله بیشتری بین پایان لیگ و آغاز تمرینات ملی پوشان باشد من هم به عنوان سرمربی تیم ملی دوست دارم که بازیکنانم را زودتر در اختیار بگیرم تا بتوانم آنها را بیشتر و بهتر آماده کنم.»

وی درباره دیر اضافه شدن سعید معروف به تیم ملی گفت: «اطمینان دارم که سعید معروف با آمادگی کامل به تیم ملی خواهد آمد. نبود سعید معروف نگرانی برای من ایجاد نکرده‌است چرا که مطمئن هستم او با شرایط بهتری نسبت به قبل به تیم ملی باز می‌گردد . »

کواچ درباره میزان شناخت خود از حریفان تیم ملی والیبال ایران در مسابقات لیگ جهانی ، تصریح کرد: «تا کنون شناخت خوبی نسبت به حریفان خود پیدا کرده‌ام. به عنوان نمونه درباره تیم روسیه اطلاعات کافی کسب دارم و یا اینکه می دانم که دو بازیکن از تیم ملی لهستان خداحافظی کرده‌اند.»

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سوال که احتمال میزان جابجایی بین بازیکنان تیم ملی «الف» و« ب» به چه میزان خواهد بود ، گفت: «من بازیکنان زیادی را دعوت کرده ام که بتوانم با آنهاکار کنم . با این حال تیم ملی ایران بازیکنان بسیار خوبی دارد که در سال گذشته بسیار عالی کار کردند و 4 نفر ازآنان در بین برترین های جهان قرار گرفتند. به همین دلیل جایگزین کردن این بازیکنان چندان کار ساده ای نیست. با این حال در تلاش هستم که از بهترین بازیکنان برای ترکیب نهایی استفاده کنم.»

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه