بدون نظر
 
رئیس شورای شهر تربت حیدریه:
کم توجهی مسئولان به شورای شهر جای گلایه دارد
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۸ ب.ظ
 
سید مهدی وقفی، رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه نسبت به برخی کم لطفی ها و کم توجهی های مسئولان این شهر به جایگاه شورا گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سید مهدی وقفی، رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه صبح امروز درجلسه علنی شورای شهر به نقش نظارتی شورا در همه امور شهر اشاره کرد و گفت : شورای شهر طبق وظایف تعریف شده می تواند در همه حوزه های شهری بعنوان نمایندگان مردم نظارت کند و باید مسئولان و مدیران شهری در خصوص مسائل خرد و کلان حوزه مدیریتی، شورای شهر را مدنظر داشته باشند .

وی تصریح کرد : توقع و انتظار از مدیران شهری این است که فقط در موارد ضروری به یاد شورای شهر نباشند و در مسائل کلان نیز نمایندگان مردم را ببینند، چرا که کم توجهی مسئولان به شورای شهر کم توجهی به شهروندان و مردم است .

وقفی به انتظارات متقابل مردم و مدیریت شهری اشاره کرد و بیان داشت: همانگونه که مدیران و مسئولان نسبت به شهروندان وظایفی دارند، شهروندان نیز مسئولیت هایی در قبال شهر عهده دار هستند که باید به آن عمل کنند چرا که شهرآباد با مشارکت و تعامل مردم و دستگاههای اجرایی ساخته خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه بی شک یک سوی شهرآباد و توسعه یافته شهروندان هستند، گفت: رعایت اصول شهروندی نظیر، رعایت قوانین و مقررات ترافیکی، پرداخت عوارضات، نگهداری از فضای سبز و زیر ساخت های شهری  از جمله مسائلی است که شهروندان باید آنها را انجام دهند.

برگزاری کنگره حسینعلی راشد به دوم تیرماه 99 موکول شد

در ادامه این نشست محمد امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تربت حیدریه در خصوص برگزاری کنگره حسینعلی راشد اظهار داشت: این همایش که قرار بود در سال جاری برگزار شود، بدلیل زمان بر شدن اخذ مجوزات و لزوم هماهنگی های مقدماتی لازم و پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی، به تابستان سال آینده و دوم تیر ماه 99، همزمان با یکصد و پانزدهمین سالروز تولد این استاد بزرگ موکول شد.

وی افزود: خوشبختانه پس از چند ماه پیگیری توسط مسئولان شهرستان و دست اندرکاران برگزاری کنگره، تمامی مجوزات قانونی لازم از جمله مجوز پایگاه مقالات علمی جهان اسلام  (ISC )جهت ثبت مقالات علمی ارسالی در آن اخذ شده و  دبیر  ستاد برگزاری این همایش به جهت اهمیت موضوع حجت الاسلام عصمتی، امام جمعه محترم شهر انتخاب شدند.

امانی بیان داشت: همچنین به جهت جایگاه علمی ویژه این استاد و اندیشمند برجسته تربتی در محافل و مجامع علمی کشور از جمله انجمن آثار و مفاخر علمی کشور، مدرسه عالی شهید مطهری، دانشگاهها و حوزه های علمیه، دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربت حیدریه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی و سایر مجامع، این همایش ملی از طرف بسیاری از آنها پشتیبانی و حمایت علمی و معنوی لازم خواهد شد.

گفتنی است این همایش ملی در راستای ارج نهادن به مفاخر شهرستان با پیشنهاد شورای اسلامی شهر و تصویب شورای فرهنگ عمومی برگزار و موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی اندیشه گستر بعنوان دبیرخانه اجرایی همایش پیگیر اجرای آن نیز خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طرح شهید سلیمانی یک کار جهادی و خالصانه است/تکمیل بیمارستان راشد مهم‌ترین نیاز زیرساختی زاوه ۳ هزار نفر از دانش آموزان منطقه تربت حیدریه به برنامه شاد دسترسی ندارند بند زنی دولت به مسکن‌های فرسوده مهر برای تبدیل به مسکن ملی!/ متقاضیان با ۴۰ میلیون هوا خریدند/ تعویق زمان اتمام پروژه ملی مسکن به ضرر مردم است نارضایتی شهروندان تربت حیدریه از وضعیت نامناسب آسفالت معابر شهری بزرگترین مجتمع بین راهی شرق کشور در انتظار صدور مجوز و تغییر کاربری استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه در گیر و دار بروکراسی های اداری توزیع ۸ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تامین بازار تمرکز دولت آمریکا همچنان بر ایران، اسلام و خاورمیانه است بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه