بدون نظر
 
رئیس شورای شهر تربت حیدریه:
کم توجهی مسئولان به شورای شهر جای گلایه دارد
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۸ ب.ظ
 
سید مهدی وقفی، رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه نسبت به برخی کم لطفی ها و کم توجهی های مسئولان این شهر به جایگاه شورا گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سید مهدی وقفی، رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه صبح امروز درجلسه علنی شورای شهر به نقش نظارتی شورا در همه امور شهر اشاره کرد و گفت : شورای شهر طبق وظایف تعریف شده می تواند در همه حوزه های شهری بعنوان نمایندگان مردم نظارت کند و باید مسئولان و مدیران شهری در خصوص مسائل خرد و کلان حوزه مدیریتی، شورای شهر را مدنظر داشته باشند .

وی تصریح کرد : توقع و انتظار از مدیران شهری این است که فقط در موارد ضروری به یاد شورای شهر نباشند و در مسائل کلان نیز نمایندگان مردم را ببینند، چرا که کم توجهی مسئولان به شورای شهر کم توجهی به شهروندان و مردم است .

وقفی به انتظارات متقابل مردم و مدیریت شهری اشاره کرد و بیان داشت: همانگونه که مدیران و مسئولان نسبت به شهروندان وظایفی دارند، شهروندان نیز مسئولیت هایی در قبال شهر عهده دار هستند که باید به آن عمل کنند چرا که شهرآباد با مشارکت و تعامل مردم و دستگاههای اجرایی ساخته خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه بی شک یک سوی شهرآباد و توسعه یافته شهروندان هستند، گفت: رعایت اصول شهروندی نظیر، رعایت قوانین و مقررات ترافیکی، پرداخت عوارضات، نگهداری از فضای سبز و زیر ساخت های شهری  از جمله مسائلی است که شهروندان باید آنها را انجام دهند.

برگزاری کنگره حسینعلی راشد به دوم تیرماه 99 موکول شد

در ادامه این نشست محمد امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تربت حیدریه در خصوص برگزاری کنگره حسینعلی راشد اظهار داشت: این همایش که قرار بود در سال جاری برگزار شود، بدلیل زمان بر شدن اخذ مجوزات و لزوم هماهنگی های مقدماتی لازم و پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی، به تابستان سال آینده و دوم تیر ماه 99، همزمان با یکصد و پانزدهمین سالروز تولد این استاد بزرگ موکول شد.

وی افزود: خوشبختانه پس از چند ماه پیگیری توسط مسئولان شهرستان و دست اندرکاران برگزاری کنگره، تمامی مجوزات قانونی لازم از جمله مجوز پایگاه مقالات علمی جهان اسلام  (ISC )جهت ثبت مقالات علمی ارسالی در آن اخذ شده و  دبیر  ستاد برگزاری این همایش به جهت اهمیت موضوع حجت الاسلام عصمتی، امام جمعه محترم شهر انتخاب شدند.

امانی بیان داشت: همچنین به جهت جایگاه علمی ویژه این استاد و اندیشمند برجسته تربتی در محافل و مجامع علمی کشور از جمله انجمن آثار و مفاخر علمی کشور، مدرسه عالی شهید مطهری، دانشگاهها و حوزه های علمیه، دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربت حیدریه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی و سایر مجامع، این همایش ملی از طرف بسیاری از آنها پشتیبانی و حمایت علمی و معنوی لازم خواهد شد.

گفتنی است این همایش ملی در راستای ارج نهادن به مفاخر شهرستان با پیشنهاد شورای اسلامی شهر و تصویب شورای فرهنگ عمومی برگزار و موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی اندیشه گستر بعنوان دبیرخانه اجرایی همایش پیگیر اجرای آن نیز خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه