بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی خیرین در تربت حیدریه/درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۵ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در شرایطی که امسال از مجموع سر جمع اعتبارات برای این شهرستان 300 میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود و تاکنون 50 درصد آن تخصیص یافته، خیرین و نیکوکاران تاکنون 500 میلیارد ریال از در حوزه های مختلف کمک کردند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی شنبه شب در جلسه شورای اداری تربت حیدریه با بیان اینکه می توان با یک وحدت رویه و بدور از حاشیه، جهش قابل توجهی برای این شهر به ارمغان بیاوریم، افزود: این مهم زمانی محقق می شود که علاوه بر دستگاههای اجرائی، مدیریت شهری و مردم در کنار هم برای عمران، پیشرفت و آبادانی شهر تلاش کنند.

 

وی بیان کرد: در این چند ماه اخیر خیرین در حوزه های مختلف ۱۲۰ میلیارد ریال کلنگ احداث چندین پروژه را در این شهر بر زمین زدند و این یک موج امیدواری برای شهر بوجود آورده تا وضعیت را از حالت فعلی ارتقا دهیم.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در شرایطی که امسال از مجموع سر جمع اعتبارات سه حوزه تملک دارائی، نفت و گاز و توسعه و توازن منطقه ای برای این شهرستان ۳۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و تاکنون ۵۰ درصد آن تخصیص یافته، خیرین و نیکوکاران ۵۰۰ میلیارد ریال  در حوزه های مختلف کمک کردند.

 

موهبتی تصریح کرد: با این وجود بستری فراهم شده تا در حوزه های آموزش و پرورش، سلامت و بهداشت و دانشگاهها خیرین ورود پیدا کرده و از سوئی دیگر ادارات و نهادها نیز باید در تسریع امورات تسهیل گیری کنند.

 

وی افزود: رفتار تک تک مسئولان و دستگاههای اجرائی باعث می شود تا سرمایه گذار بخش خصوصی ترغیب به سرمایه گذاری شود و کما اینکه این رفتار را امسال شاهد بودیم و برخی از سرمایه گذارانی که مجوز احداث کارخانه در نیشابور و کاشمر را گرفته بودند اکنون به دنبال سرمایه گذاری در این شهر هستند.

 

درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود

فرماندار تربت حیدریه با انتقاد از اینکه درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود، افزود: اغلب خانواده ها روزهای پنج شنبه و جمعه برای خرید به مشهد عزیمت می کنند و این یک فرهنگ نادرستی است که در این شهر نهادینه شده و لذا  باید با تولید رفتار مناسب از خودمان شهروندان برای ایجاد اشتغال و ثروت و جلوگیری از بیکاری از شهر خودشان خرید کنند.

 

موهبتی گفت: مدیریت شهری روحیه را از دل مردم ربوده و همه قصورات هم متوجه شهرداری نیست، بلکه همه دستگاهها و نهادها باید کمک کنند تا شهر از این وضعیت خارج شود، لذا دستگاههای اجرائی با ارائه تفاهم نامه با شهرداری و پرداخت بدهی های خود برای شهر منابع درآمدی تولید کنند.

 

در این جلسه روسای شورای اسلامی شهر، شهردار، نظام مهندسی، کمیته امداد، منابع طبیعی، سمن جهادگران دیار خورشید، فرمانده سپاه ناحیه بسیج، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش گزارشی از فعالیت ها و برنامه های خود را ارائه کردند.

 

در پایان دوازدهمین جلسه شورای اداری تربت حیدریه که بنام سرداران شهید حصیری نام گذاری شده بود از مسئول سمن جهادگران دیار خورشید، به جهت راه اندازی گرمخانه و ساماندهی کارتن خوابها و همچنین جواد ماهر معلم آموزش و پرورش برای راه اندازی کتابخانه در مجتمع مسکونی مهر و زهره اقبال نیا رییس اداره بهزیستی به جهت برگزاری یادواره شهدای بهزیستی خراسان رضوی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است