بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی خیرین در تربت حیدریه/درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۵ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در شرایطی که امسال از مجموع سر جمع اعتبارات برای این شهرستان 300 میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود و تاکنون 50 درصد آن تخصیص یافته، خیرین و نیکوکاران تاکنون 500 میلیارد ریال از در حوزه های مختلف کمک کردند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی شنبه شب در جلسه شورای اداری تربت حیدریه با بیان اینکه می توان با یک وحدت رویه و بدور از حاشیه، جهش قابل توجهی برای این شهر به ارمغان بیاوریم، افزود: این مهم زمانی محقق می شود که علاوه بر دستگاههای اجرائی، مدیریت شهری و مردم در کنار هم برای عمران، پیشرفت و آبادانی شهر تلاش کنند.

 

وی بیان کرد: در این چند ماه اخیر خیرین در حوزه های مختلف ۱۲۰ میلیارد ریال کلنگ احداث چندین پروژه را در این شهر بر زمین زدند و این یک موج امیدواری برای شهر بوجود آورده تا وضعیت را از حالت فعلی ارتقا دهیم.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در شرایطی که امسال از مجموع سر جمع اعتبارات سه حوزه تملک دارائی، نفت و گاز و توسعه و توازن منطقه ای برای این شهرستان ۳۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و تاکنون ۵۰ درصد آن تخصیص یافته، خیرین و نیکوکاران ۵۰۰ میلیارد ریال  در حوزه های مختلف کمک کردند.

 

موهبتی تصریح کرد: با این وجود بستری فراهم شده تا در حوزه های آموزش و پرورش، سلامت و بهداشت و دانشگاهها خیرین ورود پیدا کرده و از سوئی دیگر ادارات و نهادها نیز باید در تسریع امورات تسهیل گیری کنند.

 

وی افزود: رفتار تک تک مسئولان و دستگاههای اجرائی باعث می شود تا سرمایه گذار بخش خصوصی ترغیب به سرمایه گذاری شود و کما اینکه این رفتار را امسال شاهد بودیم و برخی از سرمایه گذارانی که مجوز احداث کارخانه در نیشابور و کاشمر را گرفته بودند اکنون به دنبال سرمایه گذاری در این شهر هستند.

 

درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود

فرماندار تربت حیدریه با انتقاد از اینکه درآمدهای حاصل در تربت حیدریه در این شهر سرمایه گذاری نمی شود، افزود: اغلب خانواده ها روزهای پنج شنبه و جمعه برای خرید به مشهد عزیمت می کنند و این یک فرهنگ نادرستی است که در این شهر نهادینه شده و لذا  باید با تولید رفتار مناسب از خودمان شهروندان برای ایجاد اشتغال و ثروت و جلوگیری از بیکاری از شهر خودشان خرید کنند.

 

موهبتی گفت: مدیریت شهری روحیه را از دل مردم ربوده و همه قصورات هم متوجه شهرداری نیست، بلکه همه دستگاهها و نهادها باید کمک کنند تا شهر از این وضعیت خارج شود، لذا دستگاههای اجرائی با ارائه تفاهم نامه با شهرداری و پرداخت بدهی های خود برای شهر منابع درآمدی تولید کنند.

 

در این جلسه روسای شورای اسلامی شهر، شهردار، نظام مهندسی، کمیته امداد، منابع طبیعی، سمن جهادگران دیار خورشید، فرمانده سپاه ناحیه بسیج، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش گزارشی از فعالیت ها و برنامه های خود را ارائه کردند.

 

در پایان دوازدهمین جلسه شورای اداری تربت حیدریه که بنام سرداران شهید حصیری نام گذاری شده بود از مسئول سمن جهادگران دیار خورشید، به جهت راه اندازی گرمخانه و ساماندهی کارتن خوابها و همچنین جواد ماهر معلم آموزش و پرورش برای راه اندازی کتابخانه در مجتمع مسکونی مهر و زهره اقبال نیا رییس اداره بهزیستی به جهت برگزاری یادواره شهدای بهزیستی خراسان رضوی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هنر پرده خوانی  در کشور مغفول مانده است حفظ و تقویت روحیه انقلابی و هویت دینی مهمترین دستاورد دفاع مقدس است/فرهنگ دفاع مقدس تبلور منطقه ای و فرا منطقه ای یافته است مدارس و مراکز علمی باید فرزندان کشور را برای نظام دینی تربیت کنند تشیع و خاکسپاری پیکر مطهر پنج شهید گمنام دفاع مقدس در تربت حیدریه مشارکت ۱۴ گروه جهادی تربت حیدریه در رزمایش خدمت سپاهیان محمد رسول الله۲ بانک ها اعتبارات اشتغالزایی در تربت حیدریه را بلوکه کردند زعفران و جای خالی یک تشکل صادراتی قوی در ایران مبارزه با بدعت ها و کج روی ها در سایه امر به معروف و نهی از منکر تحقق می یاید تکمیل زنجیره تولید و عرضه زعفران در کشور باعث تعیین قیمت جهانی این محصول می شود ۴۶ تن طلای سرخ در بورس کالای ایران معامله شد/گردش مالی در معاملات آتی زعفران به ۲۸ هزار میلیارد ریال رسید جنگ روانی و روز شماری واهی دشمن در اراده ملت ایران تاثیری ندارد/عربده کشی های دشمن از روی ضعف و استیصال است رزمایش «اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌ الله۲» در تربت حیدریه آغاز شد