بدون نظر
 
کمک دولت هم به کار بورس چین نیامد
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ در ۶:۴۰ ب.ظ
 
ایستانیوز:بازارهای جهانی در آخرین ساعات معاملاتی روز پنجشنبه با روند افزایشی همراه شدند در حالی که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت و گزارش های مثبت از عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس های آمریکا، نشان از تغییرات اقتصادی سودمند در این بازار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، بازارهای جهانی در آخرین ساعات معاملاتی روز پنجشنبه با روند افزایشی همراه شدند در حالی که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت و گزارش های مثبت از عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس های آمریکا، نشان از تغییرات اقتصادی سودمند در این بازار است.

این در حالی است که، بازارهای چین وارد دومین روز سقوط خود شدند در حالی که دیگر بازارهای آسیایی روند رو به رشد را از سر گرفتند.

رشد اقتصادی سه ماهه دوم در آمریکا به صورت کاملا واضح، نشان می دهد که اقتصاد این کشور رو به پیشرفت است.

اما در بازارهای آسیایی، شاخص شانگهای چین با افت 1.2 درصدی همراه شد و کاسپی کره جنوبی نیز با افت 0.3 درصدی معاملات را خاتمه داد در این بین نیکی ژاپن نیز بدون تغییر باقی ماند در حالی که بورس هنگ کنگ شاهد رشد 0.4 درصدی شاخص هنگ سنگ بود .

در ادامه، استرالیا و نیوزلند همپای بازارهای جنوبی آسیا بیشترین میزان رشد شاخص را به ثبت رساندند.

بر این اساس، بورس شانگهای و شن ژن که در هفته گذشته سقوط بسیار سنگینی را متحمل شده بودند با راهکارهای دولت این کشور مبنی بر تقویت بازار، با افزایش نسبی همراه شدند در حالی که این بازار در روز چهارشنبه با افزایش تقریبی رو به رو شد اما در روز پنجشنبه دوباره وارد روند نزولی شد.

تحلیل گران در این خصوص اعلام داشتند، زیربناهای اقتصادی نمی توانند در این مرحله از قیمت سهام شرکت های چینی حمایت کنند.

اما در آن سوی دنیا، بورس یونان نیز با رأی منفی اعضای کمیسیون اقتصادی این کشور تا هفته دیگر امکان بازگشایی را نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، رئیس کمیسیون اوراق بهادار یونان، کنستانتین بوتوپولوس در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام داشت: بر اساس تصمیمات هیأت کمیسیون اوراق بهادار، بورس آتن تا هفته آینده به تعطیلات خود ادامه می دهد.

بوتوپولوس در این خصوص ادامه داد: هدف کمیسیون، بازگشایی بازار در روز دوشنبه بود اما تصمیمات اداری و بانک مرکزی اروپا، مبنی بر این بود که هفته آینده نیز این بازار بازگشایی نشود .

وی ادامه داد: مشکلات تکنیکالی و آی تی بازار نیز باید حل شده و سیستم معاملات این کشور به روز شود و پس از آن بازار یونان می تواند با قدرت فعالیت خود را از سر بگیرد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اورژانس هوایی تربت حیدریه به زودی راه اندازی می شود تاکنون هیچ فردی در تربت حیدریه به کرونا ویروس مبتلا نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد