بدون نظر
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی:
کمپ ماده ۱۶ تربت حیدریه دومین مرکز شهرستانی خراسان رضوی است
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۹ در ۶:۱۶ ب.ظ
 
صالحی گفت: کمپ ماده ۱۶ در تربت حیدریه بعد از سبزوار به عنوان دومین مرکز شهرستانی نگهداری معتادان متجاهر به زودی راه اندازی خواهد شد‌.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد صالحی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی ظهر امروز در بازدید از مرکز در حال تجهیز کمپ ماده ۱۶ تربت حیدریه اظهار داشت: یکی از دغدغه های مسئولین شهرستانی و استانی راه اندازی این کمپ بوده و اتفاقات خوبی هم افتاده است.

وی تصریح کرد: مراکز نگهداری معتادان متجاهر را در کشور فقط در مراکز استان ها داریم و سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر و بهزیستی کشور هم بر همین مدار است و باید این کمپ ها در مراکز استان ها دایر باشد و به هیچ وجه با مجوز فعالیت این مراکز در شهرستان ها موافقت نمی شد‌.

صالحی خاطر نشان کرد: برای ایجاد این کمپ در تربت حیدریه خیلی پافشاری شد و پیگیری های زیادی از طرف مسئولان شهرستان صورت گرفت تا این اتفاق در تربت حیدریه افتاد.

وی افزود: چندی پیش در تماسی تلفنی با آقای فرماندار گفتم اگر ما بخواهیم موافقت این مسئله را بگیریم با توجه به مطالبات مردمی و همراهی مسئولان، می توانید ۵۰ درصد هزینه ها را به صورت مشارکتی پرداخت کنید تا همین کار در دیگر شهرستان های کشور هم رخ بدهد؟ و آقای فرماندار گفت هر چیزی که از طرف ما می خواهید شما قول بدهید.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی اذعان داشت: خوشبختانه اتفاق خوبی افتاده و کمپ ماده ۱۶ در تربت حیدریه بعد از سبزوار به عنوان دومین مرکز شهرستانی راه اندازی خواهد شد‌ و آنچه اینجا دیدم همراهی و همدلی خوبی است که در بین مسئولان شهرستان وجود دارد.

وی در بخش دیگری گفت: نگاه سرمایه گذار این کمپ ها اقتصادی است و باید حداقل ضرر نکنند، حالا با این تفاسیر اسکان کمتر ۲۰۰ نفر معتاد متجاهر برای این مرکز برای پیمانکار سوددهی ندارد و حالا قرار است ۲۰۰ نفر اسکان داده شوند ولی اگر هم بیشتر شد ما در استان حمایت می کنیم.

صالحی خاطر نشان کرد: ظرفیت خوبی ایجاد شده و این مرکز یک مرکز مناسب و مطلوبی است و هم برای توسعه مکان در آینده در جای مناسبی قرار گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: امروز ساماندهی معتادین متجاهر به یک دغدغه جدی و همگانی تبدیل شده و این کمپ تا پایان دی ماه که ان شاا… راه اندازی شود با حضور آقای استاندار و مدیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به صورت متمرکز و به صورت ویدیو کنفرانسی بتوانیم افتتاح کنیم.

وی گفت: ما افرادی را داریم که حدود ۵۰ بار در طرح های جمع آوری معتادین گرفته شده و به کمپ ماده ۱۶ آورده شده اند اما آن چیزی که می تواند چرخه رفت و برگشتی معتاد را از درون شهر به کمپ و برعکس بشکند‌، صیانت از آن است که یکی بحث روش های درمان در درون مرکز ودیگری هم بحث صیانت و حمایت خیرین از این گونه کمپ ها می باشد.

راه اندازی کمپ ماده ۱۶ به زودی!

در حالی علی رستمی فرماندار تربت حیدریه قول راه اندازی این کمپ را در اول دی ماه داده بود و این قول عملی نشد حالا در حاشیه این بازدید، گفت: کمپ ماده ۱۶ نگهداری معتادین متجاهر بزودی راه اندازی می شود.

رستمی در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از کلیه دستگاه ها اجرایی و نهادهایی که جهت تجهیز و راه اندازی این محل همکاری کردند ،با اشاره به آغاز فصل سرما و نیاز به ساماندهی سریع این افراد بر تکمیل هر چه سریعتر این مکان تاکید کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت ۲۰۰ تن گل محمدی از مزارع جلگه رخ ۴۱۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه توزیع شد تجهیز ۱۲ هزار هکتار از اراضی بخش رخ تربت حیدریه به آبیاری نوین آزادی ۸ زندانی تربت حیدریه در طرح نذر هشتم تولید بیش از ۵۰ تن آلوئه ورا در تربت حیدریه واژگونی اتوبوس در کمربندی تربت حیدریه با ۱۲ مصدوم ۱۱۴ مورد ابتلا به کرونا در تربت‌حیدریه شناسایی شد مشارکت ۶۴ درصدی مردم تربت حیدریه در انتخابات فرآیند برگزاری انتخابات در پایتخت ابریشم ایران/سلیمانی ها به میدان آمدند   آثار انتخاب اصلح تا سالها در کشور می ماند جمهوری اسلامی حلقه اتصال بعثت تا ظهور است/ رییس جمهور منتخب گام دوم انقلاب را ریل گذاری خواهد کرد رئیسی؛ اولین رئیس قوه که بعد از سی سال وارد تالار بورس شد