بدون نظر
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی:
کمپ ماده ۱۶ تربت حیدریه دومین مرکز شهرستانی خراسان رضوی است
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۹ در ۶:۱۶ ب.ظ
 
صالحی گفت: کمپ ماده ۱۶ در تربت حیدریه بعد از سبزوار به عنوان دومین مرکز شهرستانی نگهداری معتادان متجاهر به زودی راه اندازی خواهد شد‌.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد صالحی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی ظهر امروز در بازدید از مرکز در حال تجهیز کمپ ماده ۱۶ تربت حیدریه اظهار داشت: یکی از دغدغه های مسئولین شهرستانی و استانی راه اندازی این کمپ بوده و اتفاقات خوبی هم افتاده است.

وی تصریح کرد: مراکز نگهداری معتادان متجاهر را در کشور فقط در مراکز استان ها داریم و سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر و بهزیستی کشور هم بر همین مدار است و باید این کمپ ها در مراکز استان ها دایر باشد و به هیچ وجه با مجوز فعالیت این مراکز در شهرستان ها موافقت نمی شد‌.

صالحی خاطر نشان کرد: برای ایجاد این کمپ در تربت حیدریه خیلی پافشاری شد و پیگیری های زیادی از طرف مسئولان شهرستان صورت گرفت تا این اتفاق در تربت حیدریه افتاد.

وی افزود: چندی پیش در تماسی تلفنی با آقای فرماندار گفتم اگر ما بخواهیم موافقت این مسئله را بگیریم با توجه به مطالبات مردمی و همراهی مسئولان، می توانید ۵۰ درصد هزینه ها را به صورت مشارکتی پرداخت کنید تا همین کار در دیگر شهرستان های کشور هم رخ بدهد؟ و آقای فرماندار گفت هر چیزی که از طرف ما می خواهید شما قول بدهید.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی اذعان داشت: خوشبختانه اتفاق خوبی افتاده و کمپ ماده ۱۶ در تربت حیدریه بعد از سبزوار به عنوان دومین مرکز شهرستانی راه اندازی خواهد شد‌ و آنچه اینجا دیدم همراهی و همدلی خوبی است که در بین مسئولان شهرستان وجود دارد.

وی در بخش دیگری گفت: نگاه سرمایه گذار این کمپ ها اقتصادی است و باید حداقل ضرر نکنند، حالا با این تفاسیر اسکان کمتر ۲۰۰ نفر معتاد متجاهر برای این مرکز برای پیمانکار سوددهی ندارد و حالا قرار است ۲۰۰ نفر اسکان داده شوند ولی اگر هم بیشتر شد ما در استان حمایت می کنیم.

صالحی خاطر نشان کرد: ظرفیت خوبی ایجاد شده و این مرکز یک مرکز مناسب و مطلوبی است و هم برای توسعه مکان در آینده در جای مناسبی قرار گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: امروز ساماندهی معتادین متجاهر به یک دغدغه جدی و همگانی تبدیل شده و این کمپ تا پایان دی ماه که ان شاا… راه اندازی شود با حضور آقای استاندار و مدیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به صورت متمرکز و به صورت ویدیو کنفرانسی بتوانیم افتتاح کنیم.

وی گفت: ما افرادی را داریم که حدود ۵۰ بار در طرح های جمع آوری معتادین گرفته شده و به کمپ ماده ۱۶ آورده شده اند اما آن چیزی که می تواند چرخه رفت و برگشتی معتاد را از درون شهر به کمپ و برعکس بشکند‌، صیانت از آن است که یکی بحث روش های درمان در درون مرکز ودیگری هم بحث صیانت و حمایت خیرین از این گونه کمپ ها می باشد.

راه اندازی کمپ ماده ۱۶ به زودی!

در حالی علی رستمی فرماندار تربت حیدریه قول راه اندازی این کمپ را در اول دی ماه داده بود و این قول عملی نشد حالا در حاشیه این بازدید، گفت: کمپ ماده ۱۶ نگهداری معتادین متجاهر بزودی راه اندازی می شود.

رستمی در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از کلیه دستگاه ها اجرایی و نهادهایی که جهت تجهیز و راه اندازی این محل همکاری کردند ،با اشاره به آغاز فصل سرما و نیاز به ساماندهی سریع این افراد بر تکمیل هر چه سریعتر این مکان تاکید کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود زمین های بایر بخش رخ تربت حیدریه به واحدهای تولید قارچ تبدیل شد تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه معطل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تغییر در قالب استکبار، ماهیت آن را عوض نمی کند/با همه کارشکنی ها هنوز عده ای مذاکره و مراوده با آمریکا را در سر دارند آشوب در آمریکا، فروپاشی قریب الوقوع ایالات متحده را هشدار می‌دهد آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است