بدون نظر
 
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان دادگستری خراسان رضوی خبر داد؛
کمبود کارشناس خط و امضا در دادگستری های خراسان
تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۸ ق.ظ
 
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه تنها 14 کارشناس رسمی تشخیص امضا و خط و همچنین موارد ثبتی در این استان فعالیت می کنند، افزود: این در حالی است که همین افراد، پرونده های استانهای خراسان شمالی، جنوبی، سیستان و بلوچستان و گلستان را نیز کارشناسی می کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد بهزادی فر صبح امروز در آئین افتتاح دفتر نمایندگی کارشناسان رسمی دادگستری تربت حیدریه اظهار داشت: مباحث کارشناسی در صدور احکام قضایی بسیار با اهمیت و اثر گذار است و مسئولیت کارشناسان در صدور احکام قضایی را افزایش می دهد.

 

وی تصریح کرد: گزارش کارشناس دادگستری باید طوری تنظیم شود که شخص کارشناس به آن معتقد باشد و این اعتقاد مستلزم رعایت قوانین و مقررات و تکلیف شرعی است که بر دوش کارشناسان رسمی دادگستری گذاشته شده است.

 

بهزادی فر افزود: چنانچه کارشناسی بازدید ها، تحقیقات میدانی و مستندات لازم را به سرانجام رسانده و حکمی هم به اشتباه صادر شود گناهی مرتکب نشده اما اگر کارشناسی بدون رعایت قوانین و مقررات و احراز شرایط لازم بنا به کارشناسی کند در حکمی که خلاف صادر شده قانونی و شرعی مسئول است.

 

رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه تنها ۱۴ کارشناس رسمی تشخیص امضا و خط و همچنین موارد ثبتی در این استان فعالیت می کنند، افزود: این در حالی است که همین افراد، پرونده های استانهای خراسان شمالی، جنوبی، سیستان و بلوچستان و گلستان را نیز کارشناسی می کنند.

 

وی با بیان اینکه در این رشته افرادی را جذب کردیم، افزود: باید استعلام های فراوانی برای بکارگیری این افراد انجام شود و در ادامه بصورت میدانی ارزیابی شده و سپس کمیسیون ماده ۱۳ نظر نهایی خود را در خصوص این افراد صادر خواهد کرد و در ادامه این افراد باید یکسال متوالی دوره کارآموزی را سپری کرده و بعد از ادای سوگند بعنوان کارشناس رسمی دادگستری معرفی خواهند شد.

 

به گفته احمد آزمون تربت حیدریه دارای ۵۸ کارشناس رسمی دادگستری است که بیشترین کمبود این شهرستان  در کارشناسی های نفقه و موارد ثبتی احساس می شود.

 

دفتر نمایندگی کانون کارشناسان رسمی دادگستری تربت حیدریه و همچنین دفتر مصلحین حوزه قضایی این شهرستان صبح امروز در محل دادگستری افتتاح شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است