بدون نظر
 
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان دادگستری خراسان رضوی خبر داد؛
کمبود کارشناس خط و امضا در دادگستری های خراسان
تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۸ ق.ظ
 
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه تنها 14 کارشناس رسمی تشخیص امضا و خط و همچنین موارد ثبتی در این استان فعالیت می کنند، افزود: این در حالی است که همین افراد، پرونده های استانهای خراسان شمالی، جنوبی، سیستان و بلوچستان و گلستان را نیز کارشناسی می کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد بهزادی فر صبح امروز در آئین افتتاح دفتر نمایندگی کارشناسان رسمی دادگستری تربت حیدریه اظهار داشت: مباحث کارشناسی در صدور احکام قضایی بسیار با اهمیت و اثر گذار است و مسئولیت کارشناسان در صدور احکام قضایی را افزایش می دهد.

 

وی تصریح کرد: گزارش کارشناس دادگستری باید طوری تنظیم شود که شخص کارشناس به آن معتقد باشد و این اعتقاد مستلزم رعایت قوانین و مقررات و تکلیف شرعی است که بر دوش کارشناسان رسمی دادگستری گذاشته شده است.

 

بهزادی فر افزود: چنانچه کارشناسی بازدید ها، تحقیقات میدانی و مستندات لازم را به سرانجام رسانده و حکمی هم به اشتباه صادر شود گناهی مرتکب نشده اما اگر کارشناسی بدون رعایت قوانین و مقررات و احراز شرایط لازم بنا به کارشناسی کند در حکمی که خلاف صادر شده قانونی و شرعی مسئول است.

 

رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه تنها ۱۴ کارشناس رسمی تشخیص امضا و خط و همچنین موارد ثبتی در این استان فعالیت می کنند، افزود: این در حالی است که همین افراد، پرونده های استانهای خراسان شمالی، جنوبی، سیستان و بلوچستان و گلستان را نیز کارشناسی می کنند.

 

وی با بیان اینکه در این رشته افرادی را جذب کردیم، افزود: باید استعلام های فراوانی برای بکارگیری این افراد انجام شود و در ادامه بصورت میدانی ارزیابی شده و سپس کمیسیون ماده ۱۳ نظر نهایی خود را در خصوص این افراد صادر خواهد کرد و در ادامه این افراد باید یکسال متوالی دوره کارآموزی را سپری کرده و بعد از ادای سوگند بعنوان کارشناس رسمی دادگستری معرفی خواهند شد.

 

به گفته احمد آزمون تربت حیدریه دارای ۵۸ کارشناس رسمی دادگستری است که بیشترین کمبود این شهرستان  در کارشناسی های نفقه و موارد ثبتی احساس می شود.

 

دفتر نمایندگی کانون کارشناسان رسمی دادگستری تربت حیدریه و همچنین دفتر مصلحین حوزه قضایی این شهرستان صبح امروز در محل دادگستری افتتاح شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مشارکت ۱۴ گروه جهادی تربت حیدریه در رزمایش خدمت سپاهیان محمد رسول الله۲ بانک ها اعتبارات اشتغالزایی در تربت حیدریه را بلوکه کردند زعفران و جای خالی یک تشکل صادراتی قوی در ایران مبارزه با بدعت ها و کج روی ها در سایه امر به معروف و نهی از منکر تحقق می یاید تکمیل زنجیره تولید و عرضه زعفران در کشور باعث تعیین قیمت جهانی این محصول می شود ۴۶ تن طلای سرخ در بورس کالای ایران معامله شد/گردش مالی در معاملات آتی زعفران به ۲۸ هزار میلیارد ریال رسید جنگ روانی و روز شماری واهی دشمن در اراده ملت ایران تاثیری ندارد/عربده کشی های دشمن از روی ضعف و استیصال است رزمایش «اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌ الله۲» در تربت حیدریه آغاز شد خط دوم راه آهن بافق_مشهد احداث می شود/راه آهن سنگان به هرات آماده بهره برداری است/پیگیر قطاز حومه تربت به مشهد هستیم احتکار مصداق «منکر اقتصادی» است مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای خبرگان رهبری بدهی های بانکی، اساسی ترین مشکل واحدهای تولیدی تربت حیدریه