بدون نظر
 
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی خبر داد؛
کشف ۱۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ در ۵:۵۹ ب.ظ
 
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 1395 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در این استان کشف شده که 80 درصد آن مربوط به کشفیات پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد ابراهیم افشاری عصر امروز در جلسه مشترک کمیسیون برنامه ریزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان رضوی و تربت حیدریه اظهار داشت: در هشت ماه نخست امسال یک هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط شده است.

وی افزود: حدود ۸۰ درصد از این میزان مربوط به کشفیات پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۱۳٫۸ درصد گمرکات، ۴٫۳ درصد اداره صنعت، معدن و تجارت و مابقی مربوط به مرزبانی بوده است.

افشاری گفت: بر این اساس بیشترین میزان کشفیات کالای قاچاق شامل پارچه، البسه، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، طلا و نقره جات، لوازم خانگی، دارو، اسباب بازی و سیگار بوده است.

وی در بخش دیگری به افزایش درآمدهای گمرکی پارسال نسبت به سال ۹۲ اشاره و اظهار کرد: این درآمد از ۷۵ هزار میلیارد ریال در سال ۹۲ به بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۵ افزایش یافت.

وی گفت: اهمیت موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم برغم کاهش ۴۰ درصدی واردات کشور از ۶۳ میلیارد دلار در سال ۹۲ به کمتر از ۴۴ میلیارد دلار در سال ۹۵ رسید و کاهش میانگین موثر تعرفه از حدود ۲۶ درصد در سال ۹۲ به ۱۹/۲ درصد در سال ۹۵ رسید.

افشاری با بیان اینکه همچنین بین سالهای یاد شده شاهد کاهش روزانه بیش از ۷۰ میلیون لیتر توزیع و مصرف پنج فرآورده نفتی یارانه ای (نفت سفید، نفت کوره، نفت گاز، بنزین و گاز مایع) در کشور هستیم، افزود: بر این اساس متوسط مصرف روزانه ۲۴۷ میلیون لیتر در سال ۹۲ به میانگین مصرف روزانه ۱۷۶ میلیون لیتر در سال ۹۵ رسید.

وی در خصوص شاخص قرار دادن سال های ۹۲ تا ۹۵ گفت: در سال ۸۲ مقام معظم رهبری دستور تشکیل ستاد مباره با قاچاق کالا و ارز را صادر کردند که در آن سال حجم قاچاق کالا در کشور تنها ۲٫۵ میلیارد ریال برآورد شده بود.

افشاری افزود: اما متاسفانه از آن سال تا سال ۹۲ حجم قاجاق کالا در کشور روند افزایشی یافت به شکلی که در این سال حجم قاچاق کالا در کشور به ۲۵ میلیارد دلار رسید اما تدابیر دولت تدبیر و امید موجب کاهش میزان قاچاق کالا و ارز در کشور شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است