بدون نظر
 
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی خبر داد؛
کشف ۱۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ در ۵:۵۹ ب.ظ
 
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 1395 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در این استان کشف شده که 80 درصد آن مربوط به کشفیات پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد ابراهیم افشاری عصر امروز در جلسه مشترک کمیسیون برنامه ریزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان رضوی و تربت حیدریه اظهار داشت: در هشت ماه نخست امسال یک هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط شده است.

وی افزود: حدود ۸۰ درصد از این میزان مربوط به کشفیات پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۱۳٫۸ درصد گمرکات، ۴٫۳ درصد اداره صنعت، معدن و تجارت و مابقی مربوط به مرزبانی بوده است.

افشاری گفت: بر این اساس بیشترین میزان کشفیات کالای قاچاق شامل پارچه، البسه، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، طلا و نقره جات، لوازم خانگی، دارو، اسباب بازی و سیگار بوده است.

وی در بخش دیگری به افزایش درآمدهای گمرکی پارسال نسبت به سال ۹۲ اشاره و اظهار کرد: این درآمد از ۷۵ هزار میلیارد ریال در سال ۹۲ به بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۵ افزایش یافت.

وی گفت: اهمیت موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم برغم کاهش ۴۰ درصدی واردات کشور از ۶۳ میلیارد دلار در سال ۹۲ به کمتر از ۴۴ میلیارد دلار در سال ۹۵ رسید و کاهش میانگین موثر تعرفه از حدود ۲۶ درصد در سال ۹۲ به ۱۹/۲ درصد در سال ۹۵ رسید.

افشاری با بیان اینکه همچنین بین سالهای یاد شده شاهد کاهش روزانه بیش از ۷۰ میلیون لیتر توزیع و مصرف پنج فرآورده نفتی یارانه ای (نفت سفید، نفت کوره، نفت گاز، بنزین و گاز مایع) در کشور هستیم، افزود: بر این اساس متوسط مصرف روزانه ۲۴۷ میلیون لیتر در سال ۹۲ به میانگین مصرف روزانه ۱۷۶ میلیون لیتر در سال ۹۵ رسید.

وی در خصوص شاخص قرار دادن سال های ۹۲ تا ۹۵ گفت: در سال ۸۲ مقام معظم رهبری دستور تشکیل ستاد مباره با قاچاق کالا و ارز را صادر کردند که در آن سال حجم قاچاق کالا در کشور تنها ۲٫۵ میلیارد ریال برآورد شده بود.

افشاری افزود: اما متاسفانه از آن سال تا سال ۹۲ حجم قاجاق کالا در کشور روند افزایشی یافت به شکلی که در این سال حجم قاچاق کالا در کشور به ۲۵ میلیارد دلار رسید اما تدابیر دولت تدبیر و امید موجب کاهش میزان قاچاق کالا و ارز در کشور شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشاورزان تربت حیدریه به سمت کشت محصولات باغی و گلخانه ای حرکت کنند هر نقطه ای که انقلاب اسلامی باشد سپاه مقتدرانه حضور دارد لزوم تبیین کارآمدی نظام و بیان دستاوردها در جامعه نقش سپاه در پیروزی جبهه مقاومت بی بدیل است/موشک پرانی اخیر آمریکا اوج ضعف جبهه استکبار را نشان داد حماسه آفرینی پاسداران مظهر عزت و اقتدار ملت ایران است راهبردها و تدابیر ولی فقیه جامعه فصل الخطاب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است اینفوگرافی/شهید زنده انقلاب اسلامی ازنگاه رسانه های خارجی گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد حملات اخیر آمریکا به سوریه برای حمایت از تروریسم انجام گرفت/ائتلاف ضد استقلال آمریکائی در دنیا از بین رفته است احداث ۶۲۰۰ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه رژه ۲۹ فروردین در تربت حیدریه ایران اسلامی تعیین کننده معادلات غرب آسیاست/می رویم تا عصر نابودی مستکبرین و رژیم غاصب صهیونیستی را جشن بگیریم