بدون نظر
 
بخشدار رخ خبر داد؛
کشف ۳۰ دستگاه استخراج بیت کوین در روستای سرهنگ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۲:۲۱ ب.ظ
 
صاحبی گفت: ۳۰ دستگاه ماینر با موتور برق و تجهیزات درحال فعالیت استخراج بیت کوین در روستای سرهنگ بخش رخ کشف و ضبط شد.

.علی اکبر صاحبی، بخشدار رخ در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: مأموران انتظامی پاسگاه شهید دلیری روستای سرهنگ بخش رخ در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پی دریافت خبری مبنی بر استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) دراین روستا با هماهنگی قضائی و کسب دستور دادستان به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از گلخانه فردی 30 دستگاه ماینر با موتور برق و تجهیزات مورد نیاز استخراج بیت کوین در حال فعالیت کشف و ضبط کردند.

بخشدار رخ با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را یک میلیارد تومان اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های نظارتی بایستی جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج بیت کوین را در راستای کاهش مصرف برق پیگیری و در دستور کار قرار دهند، افزود: عمده فعالیت غیرمجاز استخراج بیت کوین در مراکزی است که تعرفه برق کشاورزی و صنعتی دارند.

صاحبی اضافه کرد: تعرفه پایین قیمت برق صنعتی و کشاورزی موجب شده افراد سودجو این مراکز را برای انجام فعالیت های خود انتخاب کنند. تصریح کرد: استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق دارد ولی متاسفانه بسیاری از سود جویان به استخراج ارز دیجیتالی با تعرفه برق یارانه ای اقدام می کنند.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آنها در ایران غیر مجاز است.

بهروز ممدوحی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است