بدون نظر
 
مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه:
تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.
علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: یکی از قابلیت های جذب گردشگر در مناطق معادن و جاذبه های گردشگری زمین شناسی است که مورد علاقه بسیاری از گردشگران تخصصی ژئو توریسم است.

وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه سرمایه گذاری در گردشگری معادن اشتغالزایی مناسبی دارد و با توجه به اینکه ۲۳ نوع معدن در این شهرستان وجود دارد با رایزنی های انجام شده قرار است بخشی از این معادن بخصوص آن معادنی که متروکه شده و فعالیت آنها به اتمام رسیده برای استفاده گردشگران علاقمند به جاذبه گردشگری زمین شناسی و ژئو توریسم در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه در ادامه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.

 

وی اظهار کرد: یکی از این معادن که قابلیت جذب گردشگر را دارد و اخیرا با همکاری باشگاه کوهنوردی کیانمهر و اداره میراث فرهنگی و صنعت و معدن تربت حیدریه شناسائی شده معادن نمک می باشد که این پدیده زمین شناسی، شامل برکه های آب شور، چکنده و چکیده های نمکی، بلورهای زیبا و چند ضلعی های نمکی می باشد.

 

محمدی گفت: این پدیده در بخش کدکن واقع شده که در کنار آن جاذبه های گردشگری دیگری از جمله سنگ نگاره های تاریخی و جاذبه های روستایی می تواند به جذب گردشگر در این شهرستان کمک کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ادامه فعالیت پروژه زعفرانیه از توان شهرداری خارج است مدگرایی بزرگترین آسیب برای جامعه مداحان است اعزام ۷۰۰ تفر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشتغال دانش بنیان اولویت نخست کمیته امداد/هدف گذاری ۳ هزار نیروگاه خورشیدی برای سال آینده در خراسان رضوی فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی ریشه دار و عمیق است هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد