بدون نظر
 
مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه:
تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.
علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: یکی از قابلیت های جذب گردشگر در مناطق معادن و جاذبه های گردشگری زمین شناسی است که مورد علاقه بسیاری از گردشگران تخصصی ژئو توریسم است.

وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه سرمایه گذاری در گردشگری معادن اشتغالزایی مناسبی دارد و با توجه به اینکه ۲۳ نوع معدن در این شهرستان وجود دارد با رایزنی های انجام شده قرار است بخشی از این معادن بخصوص آن معادنی که متروکه شده و فعالیت آنها به اتمام رسیده برای استفاده گردشگران علاقمند به جاذبه گردشگری زمین شناسی و ژئو توریسم در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه در ادامه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.

 

وی اظهار کرد: یکی از این معادن که قابلیت جذب گردشگر را دارد و اخیرا با همکاری باشگاه کوهنوردی کیانمهر و اداره میراث فرهنگی و صنعت و معدن تربت حیدریه شناسائی شده معادن نمک می باشد که این پدیده زمین شناسی، شامل برکه های آب شور، چکنده و چکیده های نمکی، بلورهای زیبا و چند ضلعی های نمکی می باشد.

 

محمدی گفت: این پدیده در بخش کدکن واقع شده که در کنار آن جاذبه های گردشگری دیگری از جمله سنگ نگاره های تاریخی و جاذبه های روستایی می تواند به جذب گردشگر در این شهرستان کمک کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
«هلیا باغبانی» مشعلدار المپیک زمستانی۲۰۱۸ از تربت حیدریه مردم تربت حیدریه به دنبال یک وجب پارکینگ! حضرت زینب (س) اسوه صبر و ایثار است برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است