بدون نظر
 
مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه:
تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.
علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: یکی از قابلیت های جذب گردشگر در مناطق معادن و جاذبه های گردشگری زمین شناسی است که مورد علاقه بسیاری از گردشگران تخصصی ژئو توریسم است.

وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه سرمایه گذاری در گردشگری معادن اشتغالزایی مناسبی دارد و با توجه به اینکه ۲۳ نوع معدن در این شهرستان وجود دارد با رایزنی های انجام شده قرار است بخشی از این معادن بخصوص آن معادنی که متروکه شده و فعالیت آنها به اتمام رسیده برای استفاده گردشگران علاقمند به جاذبه گردشگری زمین شناسی و ژئو توریسم در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه در ادامه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.

 

وی اظهار کرد: یکی از این معادن که قابلیت جذب گردشگر را دارد و اخیرا با همکاری باشگاه کوهنوردی کیانمهر و اداره میراث فرهنگی و صنعت و معدن تربت حیدریه شناسائی شده معادن نمک می باشد که این پدیده زمین شناسی، شامل برکه های آب شور، چکنده و چکیده های نمکی، بلورهای زیبا و چند ضلعی های نمکی می باشد.

 

محمدی گفت: این پدیده در بخش کدکن واقع شده که در کنار آن جاذبه های گردشگری دیگری از جمله سنگ نگاره های تاریخی و جاذبه های روستایی می تواند به جذب گردشگر در این شهرستان کمک کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی ۲۷۸ میلیون دلار اعلام شد