بدون نظر
 
مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه:
تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.
علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: یکی از قابلیت های جذب گردشگر در مناطق معادن و جاذبه های گردشگری زمین شناسی است که مورد علاقه بسیاری از گردشگران تخصصی ژئو توریسم است.

وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه سرمایه گذاری در گردشگری معادن اشتغالزایی مناسبی دارد و با توجه به اینکه ۲۳ نوع معدن در این شهرستان وجود دارد با رایزنی های انجام شده قرار است بخشی از این معادن بخصوص آن معادنی که متروکه شده و فعالیت آنها به اتمام رسیده برای استفاده گردشگران علاقمند به جاذبه گردشگری زمین شناسی و ژئو توریسم در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه در ادامه از تبدیل معادن متروکه به جاذبه گردشگری زمین شناسی برای گردشگران علاقمند ژئو توریسم در این شهرستان خبر داد.

 

وی اظهار کرد: یکی از این معادن که قابلیت جذب گردشگر را دارد و اخیرا با همکاری باشگاه کوهنوردی کیانمهر و اداره میراث فرهنگی و صنعت و معدن تربت حیدریه شناسائی شده معادن نمک می باشد که این پدیده زمین شناسی، شامل برکه های آب شور، چکنده و چکیده های نمکی، بلورهای زیبا و چند ضلعی های نمکی می باشد.

 

محمدی گفت: این پدیده در بخش کدکن واقع شده که در کنار آن جاذبه های گردشگری دیگری از جمله سنگ نگاره های تاریخی و جاذبه های روستایی می تواند به جذب گردشگر در این شهرستان کمک کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است