بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه خبر داد؛
کشف اشیای تاریخی با قدمت هزار سال در زاوه
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ در ۱:۲۶ ب.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: تعدادی اشیای تاریخی با قدمت هزار ساله از 2 نفر قاچاقچی در شهرستان زاوه کشف و ضبط شد.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ افزود: اشیای تاریخی شامل تنگ سفالی، پایه شمعدان و ظروف سنگی هرکاره و مربوط به سده چهارم هجری تا دوران قاجاریه است که با مساعدت فرماندهی انتظامی و دستگاه قضایی شهرستان زاوه، حین انتقال به خارج شهر کشف و ضبط و در پیوند با موضوع پرونده ای تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 

وی در ادامه گفت: اکنون در شهرستان زاوه حدود ۵۰ جاذبه تاریخی و گردشگری وجود دارد که تاکنون ۱۷ مورد از آثار تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و روستای سهل آباد این خطه نیز به عنوان روستای نمدمالی استان خراسان رضوی معروفیت ویژه ای دارد.

 

مسوولیت اداره میراث فرهنگی زاوه به عهده اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه است.

 

شهرستان زاوه تا آبان سال ۱۳۸۷، یکی از بخش‌های شهرستان تربت حیدریه بود که در این تاریخ به شهرستان ارتقا یافت و مرکز این شهرستان، شهر دولت آباد است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان نقشی در تصمیم گیری ها ندارد Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی