بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه خبر داد؛
کشف اشیای تاریخی با قدمت هزار سال در زاوه
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ در ۱:۲۶ ب.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: تعدادی اشیای تاریخی با قدمت هزار ساله از 2 نفر قاچاقچی در شهرستان زاوه کشف و ضبط شد.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ افزود: اشیای تاریخی شامل تنگ سفالی، پایه شمعدان و ظروف سنگی هرکاره و مربوط به سده چهارم هجری تا دوران قاجاریه است که با مساعدت فرماندهی انتظامی و دستگاه قضایی شهرستان زاوه، حین انتقال به خارج شهر کشف و ضبط و در پیوند با موضوع پرونده ای تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 

وی در ادامه گفت: اکنون در شهرستان زاوه حدود ۵۰ جاذبه تاریخی و گردشگری وجود دارد که تاکنون ۱۷ مورد از آثار تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و روستای سهل آباد این خطه نیز به عنوان روستای نمدمالی استان خراسان رضوی معروفیت ویژه ای دارد.

 

مسوولیت اداره میراث فرهنگی زاوه به عهده اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه است.

 

شهرستان زاوه تا آبان سال ۱۳۸۷، یکی از بخش‌های شهرستان تربت حیدریه بود که در این تاریخ به شهرستان ارتقا یافت و مرکز این شهرستان، شهر دولت آباد است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد  دوره آموزشی دور زدن تحریم ها دایر شد ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند انفعال تشکل های دانشجویی تربت حیدریه در مطالبه گری از مسوولان پذیرش ۱۰۵ مقاله در همایش ملی زعفران تربت حیدریه نخبگان تربت حیدریه ایده های برتر را ارایه کردند پدافند غیر عامل، دفاعی غیر نظامی است سنت غلط ارایه گزارش های رفع تکلیفی باید برچیده شود شعار مرگ بر آمریکا تعطیل پذیر نیست/کسانی که با شعار مرگ بر آمریکا مخالفند در نهایت از دامان سیاستمداران جنایتکار ایالات متحده و مزدورانش سر درآوردند