بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه خبر داد؛
کشف اشیای تاریخی با قدمت هزار سال در زاوه
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ در ۱:۲۶ ب.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: تعدادی اشیای تاریخی با قدمت هزار ساله از 2 نفر قاچاقچی در شهرستان زاوه کشف و ضبط شد.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ افزود: اشیای تاریخی شامل تنگ سفالی، پایه شمعدان و ظروف سنگی هرکاره و مربوط به سده چهارم هجری تا دوران قاجاریه است که با مساعدت فرماندهی انتظامی و دستگاه قضایی شهرستان زاوه، حین انتقال به خارج شهر کشف و ضبط و در پیوند با موضوع پرونده ای تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 

وی در ادامه گفت: اکنون در شهرستان زاوه حدود ۵۰ جاذبه تاریخی و گردشگری وجود دارد که تاکنون ۱۷ مورد از آثار تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و روستای سهل آباد این خطه نیز به عنوان روستای نمدمالی استان خراسان رضوی معروفیت ویژه ای دارد.

 

مسوولیت اداره میراث فرهنگی زاوه به عهده اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه است.

 

شهرستان زاوه تا آبان سال ۱۳۸۷، یکی از بخش‌های شهرستان تربت حیدریه بود که در این تاریخ به شهرستان ارتقا یافت و مرکز این شهرستان، شهر دولت آباد است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه