بدون نظر
 
رییس جهاد کشاورزی بخش کدکن تربت حیدریه عنوان کرد؛
کشت ۱۵ نوع محصول زراعی در بخش کدکن تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ در ۹:۱۷ ق.ظ
 
عباسیان گفت: در سال زراعی جاری در بخش کدکن 15 نوع محصول با سطح زیر کشت حدود 4500 هکتار کشت شده است.

عباس عباسیان، رییس جهاد کشاورزی کدکن تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: در سال زراعی جاری در بخش کدکن 15 نوع محصول با سطح زیر کشت حدود 4500 هکتار کشت شده است.

وی با بیان اینکه 1700 بهره بردار کشاورزی در این بخش فعال هستند، افزود: عمده این محصولات شامل گندم، جو، چغندرقند، ذرت، کلزا، هندوانه آجیلی، نخود، لوبیا، عدس، سیب زمینی، گوجه فرنگی، پیاز، آفتابگردان، کنجد و یونجه است.

وی بیان داشت: پیش بینی شده حدود 46 هزار تن محصولات مختلف زراعی از اراضی این بخش تولید شود که درآمد ناخالص کشاورزان بخش کدکن از این محصولات حدود 92 میلیارد تومان تخمین زده می شود.

عباسیان اظهار داشت: کشاورزان می توانند با مکانیزه کردن مزارع خود و استفاده از ادوات کشاورزی جدید در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت ضمن بالا بردن راندمان تولید، کیفییت محصولات تولیدی را نیز افزایش دهند.

رییس جهاد کشاورزی بخش کدکن همچنین از وجود بیش از 1200 کندوی زنبور عسل در این بخش خبر داد و گفت: برای حفظ و تقویت جمعیت کندوهای زنبور عسل در فصل زمستان لازم است زنبور را با تغذیه مناسب عسل یا شربت شکر و آب با نسبت یک به یک تغذیه تا در سال آینده جمعیت فعال و سالم در کندوها داشته باشیم.

وی افزود: بازدید زمستانه به منظور وجود آفات و برخی بیماری ها نظیر کنه، بیماری لوک و غیره توسط زنبور دار ضروری است.

عباسیان تصریح کرد: کشاورزان و باغداران را به فعالیت زنبورداری در کنار باغات و اراضی کشاورزی به خاطر نقش زنبورها در گرده افشانی و افزایش راندمان تولیدات کشاورزی توصیه می کنیم.

رییس جهاد کشاورزی کدکن گفت: در بخش کدکن ۱۵ نفر زنبوردار و یکهزار و ۲۱۲ عدد کندو وجود دارد که به تفکیک شامل  کدکن هزار و ۱۱۵ کندو، دافی ۳۶ کندو، برس ۲۷ کندو و اسفیز ۳۴ کندو می باشد.

وی بیان کرد: در سال جاری حدود ۷۰۰۰ کیلوگرم عسل، ۱۵۰ کیلو گرده  و ۱۱۰ کیلوگرم موم از این کندوها بدست آمده و میانگین عملکرد هر کندو نیز حدود ۵/۸ کیلوگرم برآورد می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه