بدون نظر
 
مدیر سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد
کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ در ۳:۲۶ ب.ظ
 
مدیر سازمان جهاد کشاورزی گفت: سرمای شدید آدرماه گذشته و عدم پراکنش بارندگی در سطح مزارع استان در کنار گرمای تابستان، تولید زعفران را تا ۳۰ درصد کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، مجتبی مزروعی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراحل خرید توافقی زعفران توسط سازمان تعاون روستایی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان و همچنین رعایت حداقل قیمت زعفران، سازمان تعاون روستایی بنا به ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی اقدام به خرید توافقی و حمایتی زعفران کرده است.

 

وی تصریح کرد: تاکنون ۸ مرکز خرید در شهرستانهای استان کار خرید توافقی زعفران از کشاورزان را دنبال می کنند و تا هفته آینده دو مرکز خرید در شهرهای تایباد و نیشابور دایر خواهد شد.

 

مزروعی با بیان اینکا خرید توافقی زعفران تا پایان مراحل برداشت این محصول ادامه دارد، گفت: تمام تلاش خود را معطوف حمایت از کشاورزان و نگه داشتن قیمت تعیین شده یعنی بین ۴۴ تا ۵۵ میلیدن ریال کرده ایم.

 

وی بدون اشاره به میزان خرید توافقی توسط مراکز خرید، اظهار داشت: برای هر میزان خرید امادگی داریم و تامین اعتبار لازم انجام شده لذا تا ۲۰ آبان ۷۰ درصد قیمت خریداری شده اوسط تعاون روستایی بعد از آنالیز ۴۸ ساعته آزمایشگاهی به کشاورز پرداخت شده است.

 

مدیر سازمان جهاد کشاورزی گفت: سرمای شدید آدرماه گذشته و عدم پراکنش بارندگی در سطح مزارع استان در کنار گرمای تابستان، تولید زعفران را تا ۳۰ درصد کاهش داده است.

 

وی بیان داشت: با توجه به کاهش سطح تولید در داخل کشور و ثابت ماندن میزان تقاضا در بازارهای حهانی پیش بینی می شود قیمت زعفران به همان قیمت نرمال سالهای قبل بازگردد و چنانچه سودی در این تجارت خاصل شود به یقین کشاورزان و تولید کنندگان و بازرگانان از آن منفعت خواهند برد.

 

منطقه تربت حیدریه شامل شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه با سطح زیر کشت ۲۰ هزار هکتاز زعفران و تولید سالانه ۸۰ تن محصول خشک بعنوان قطب تولید این محصول در کشور و جهان به شمار می روند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشف ۱۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی قیام انقلابی نهم دیماه ۵۷ تربت حیدریه بیانگر ولایتمداری مردم این دیار است تلاش میراث فرهنگی تربت حیدریه برای احیای بخشی از تاریخ تحقیق و تفحص از بزرگترین تخلف مالی کشور در ایستگاه شفاف سازی/از مصلحت سنجی تا فشار لابی های زر و زور فقه اسلامی مهمتربن رکن ولی فقیه است فوتبال خراسان رضوی گرفتار روز مرگی شده است کارگاه آموزشی دانَش افزایی فوتبال در تربت حیدریه برگزار شد تعلیم و تربیت بستر تغییر در فضاهای ورزشی را فراهم می کند اعتماد نابجا به دوست باز هم دردسر ساز شد گرمخانه ای که زمستان را برای بی سرپناهان گرم می کند غاصبان بیت المقدس یک گام تا نابودی پیروزی و استحکام زنجیره مقاومت صهیونیست ها را به هراس انداخته است