بدون نظر
 
مدیر سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد
کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ در ۳:۲۶ ب.ظ
 
مدیر سازمان جهاد کشاورزی گفت: سرمای شدید آدرماه گذشته و عدم پراکنش بارندگی در سطح مزارع استان در کنار گرمای تابستان، تولید زعفران را تا ۳۰ درصد کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، مجتبی مزروعی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراحل خرید توافقی زعفران توسط سازمان تعاون روستایی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان و همچنین رعایت حداقل قیمت زعفران، سازمان تعاون روستایی بنا به ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی اقدام به خرید توافقی و حمایتی زعفران کرده است.

 

وی تصریح کرد: تاکنون ۸ مرکز خرید در شهرستانهای استان کار خرید توافقی زعفران از کشاورزان را دنبال می کنند و تا هفته آینده دو مرکز خرید در شهرهای تایباد و نیشابور دایر خواهد شد.

 

مزروعی با بیان اینکا خرید توافقی زعفران تا پایان مراحل برداشت این محصول ادامه دارد، گفت: تمام تلاش خود را معطوف حمایت از کشاورزان و نگه داشتن قیمت تعیین شده یعنی بین ۴۴ تا ۵۵ میلیدن ریال کرده ایم.

 

وی بدون اشاره به میزان خرید توافقی توسط مراکز خرید، اظهار داشت: برای هر میزان خرید امادگی داریم و تامین اعتبار لازم انجام شده لذا تا ۲۰ آبان ۷۰ درصد قیمت خریداری شده اوسط تعاون روستایی بعد از آنالیز ۴۸ ساعته آزمایشگاهی به کشاورز پرداخت شده است.

 

مدیر سازمان جهاد کشاورزی گفت: سرمای شدید آدرماه گذشته و عدم پراکنش بارندگی در سطح مزارع استان در کنار گرمای تابستان، تولید زعفران را تا ۳۰ درصد کاهش داده است.

 

وی بیان داشت: با توجه به کاهش سطح تولید در داخل کشور و ثابت ماندن میزان تقاضا در بازارهای حهانی پیش بینی می شود قیمت زعفران به همان قیمت نرمال سالهای قبل بازگردد و چنانچه سودی در این تجارت خاصل شود به یقین کشاورزان و تولید کنندگان و بازرگانان از آن منفعت خواهند برد.

 

منطقه تربت حیدریه شامل شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه با سطح زیر کشت ۲۰ هزار هکتاز زعفران و تولید سالانه ۸۰ تن محصول خشک بعنوان قطب تولید این محصول در کشور و جهان به شمار می روند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود در جنگ اقتصادی اطاعت تحت پرچم ولایت فقیه منجر به پیروزی می شود آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود