بدون نظر
 
کاهش آسیب‎های اجتماعی سبب ارتقاء سرمایه اجتماعی می‏‌شود
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۶:۳۲ ب.ظ
 
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: کاهش آسیب‎ها و افزایش تعامل در کنار انجام خدمات اجتماعی سبب ارتقاء سرمایه اجتماعی می‏‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بهروز رفیعی پیش‌از ظهر امروز در همایش بزرگ مددکاران اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: مددکاران اجتماعی برای ارائه خدمات و کمک‎های تخصصی به جامعه هدف لازم است برخی اقدامات از قبیل شناسایی درست مشکل مددجو را انجام داده تا ارائه خدمات بهتر انجام گیرد.

وی افزود: یک مددکار در درجه اول باید با علم روز مددکاری آشنایی داشته تا در هنگام برخورد با مددجو، وی را به بهترین نحو راهنمائی و کمک کند، مددکاری مرهمی بر زخم‎ها و آزردگی‎های همه اقشار بشر است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: یکی از نیازهای کار مددکار، مسلح بودن به سلاح علم و دانش است، پس از شناخت مشکل، مشکلات لیست شود و مشکل اصلی مددجو مشخص تا رسیدگی به آن در کمترین زمان ممکن انجام شود.

رفیعی با اشاره به شناخت منابع حمایتی گفت: یکی از الزامات برای کار یک مددکار شناسایی منابع حمایتی سایر دستگاه‎ها از قبیل بیمه و صندوق‌های حمایتی است.

وی افزود: یکی از ویژگی‎های یک مددکار، داشتن جرات در کار است در صورتی که نتوانست مشکل مددجوی را حل کند آن را به مقامات بالاتر خود گزارش دهد تا رسیدگی به آن مددجو از طریق آنها پیگیری شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: هر مسئولی در هر مقامی باید کار خود را به درستی و کامل انجام دهد تا سرمایه اجتماعی ارتقاء یابد، کاهش آسیب‎ها و افزایش تعامل در کنار انجام خدمات اجتماعی سبب ارتقاء سرمایه اجتماعی می‏‌شود.

رفیعی با اشاره به کمک به هم‌نوعان گفت: در کشور ما قرن‎ها پیش به مدد فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی مددکاری و انسان دوستی رواج داشته به طوری که در کتیبه جامع الخیرات که 70 سال پیش در یزد کشف شده در ترجمه آن منشور مددکاری آمده است.

انتهای پیام/ ب

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود