بدون نظر
 
کاهش آسیب‎های اجتماعی سبب ارتقاء سرمایه اجتماعی می‏‌شود
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۶:۳۲ ب.ظ
 
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: کاهش آسیب‎ها و افزایش تعامل در کنار انجام خدمات اجتماعی سبب ارتقاء سرمایه اجتماعی می‏‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بهروز رفیعی پیش‌از ظهر امروز در همایش بزرگ مددکاران اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: مددکاران اجتماعی برای ارائه خدمات و کمک‎های تخصصی به جامعه هدف لازم است برخی اقدامات از قبیل شناسایی درست مشکل مددجو را انجام داده تا ارائه خدمات بهتر انجام گیرد.

وی افزود: یک مددکار در درجه اول باید با علم روز مددکاری آشنایی داشته تا در هنگام برخورد با مددجو، وی را به بهترین نحو راهنمائی و کمک کند، مددکاری مرهمی بر زخم‎ها و آزردگی‎های همه اقشار بشر است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: یکی از نیازهای کار مددکار، مسلح بودن به سلاح علم و دانش است، پس از شناخت مشکل، مشکلات لیست شود و مشکل اصلی مددجو مشخص تا رسیدگی به آن در کمترین زمان ممکن انجام شود.

رفیعی با اشاره به شناخت منابع حمایتی گفت: یکی از الزامات برای کار یک مددکار شناسایی منابع حمایتی سایر دستگاه‎ها از قبیل بیمه و صندوق‌های حمایتی است.

وی افزود: یکی از ویژگی‎های یک مددکار، داشتن جرات در کار است در صورتی که نتوانست مشکل مددجوی را حل کند آن را به مقامات بالاتر خود گزارش دهد تا رسیدگی به آن مددجو از طریق آنها پیگیری شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: هر مسئولی در هر مقامی باید کار خود را به درستی و کامل انجام دهد تا سرمایه اجتماعی ارتقاء یابد، کاهش آسیب‎ها و افزایش تعامل در کنار انجام خدمات اجتماعی سبب ارتقاء سرمایه اجتماعی می‏‌شود.

رفیعی با اشاره به کمک به هم‌نوعان گفت: در کشور ما قرن‎ها پیش به مدد فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی مددکاری و انسان دوستی رواج داشته به طوری که در کتیبه جامع الخیرات که 70 سال پیش در یزد کشف شده در ترجمه آن منشور مددکاری آمده است.

انتهای پیام/ ب

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟