بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
کار فرهنگی مناسب در راستای ترویج ازدواج ساده صورت نگرفته است/تحقیق و آگاهی در ازدواج پایدار نقش اساسی ایفا می کند
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۹:۳۰ ق.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به لزوم شناخت زوجین از یکدیگر قبل از ازدواج افزود: یکی از عوامل مهم طلاق در جامعه عدم کسب آگاهی های لازم قبل از ازدواج است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار روز سه شنبه در برنامه کرسی آزاد اندیشی دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه اذعان کرد: متاسفانه سن ازدواج درکشور بالا رفته و بسیاری از ناهنجاریها و آسیب های جامعه ریشه در تجرد گرایی افراد دارد.

 

وی به ازدواجهای ساده دانشجویی اشاره کرد و افزود: فضای دانشگاه به لحاظ سنی و معرفتی کانون مناسبی برای کسب شناخت و آگاهی است، اما از آن طرف هم نباید بنام ازدواج دانشجویی و ساده هزینه های سرسام آور را صرف ازدواج کنیم.

 

شریعتی تبار بیان کرد: برای شناخت باید معیارو ملاک های زوجین مشخص و بر اساس آن طرف مقابل خود را سنجیده تا در زندگی آینده دچار مشکلات اساسی و بحران نشوند.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه ایمان و حیا را دو معیار اصلی ازدواج عنوان کرد و گفت: در ازدواج های دانشجویی نباید دانشجویان بنا را بر زیبائی های ظاهری و نگاه صرف بگذارند بلکه مهمترین شاخصه یعنی ایمان و حیا و عفاف باید مد نظر قرار گیرد.

 

شریعتی تبار اذعان کرد: متاسفانه کار فرهنگی مناسبی در راستای ترویج ازدواجهای ساده صورت نگرفته و همچنان سن ازدواج در جامعه رو به افزایش است.

 

وی خاطر نشان کرد: با بالا رفتن سن ازدواج توقعات و انتظارات، وسواس و …. در دختر و پسر به شدت بالا می رود تا جائی که آنان ازدواج را برای خود معضل می دانند.

 

امام جمعه تربت حیدریه یاداور شد: امروز پسران جوان از بیکاری رنج می برند و بر عکس دختران جوان سرکارند و استقلال مالی دارند و هر دو، این عامل را در تجرد گرایی خود موثر می دانند.

 

شریعتی تباربا اشاره به آیات الهی در قرآن کریم اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن وعده داده که جوانان ازدواج کنند و نگران مسائل اقتصادی و معیشتی خود نباشند تا از فضل خود انان را بی نیاز کنم.

 

در این کرسی آزاد اندیشی امام جمعه تربت حیدریه و دکتر سیدان مشاور و استاد دانشگاه به سئوالات دانشجویان در خصوص ازدواج و مشکلات آن پاسخ دادند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام