بدون نظر
 
کارمندان میزان به چه چیز اعتراض دارند؟ / سپرده گذاران صبور میزان را ببینند
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ در ۶:۱۲ ب.ظ
 
اقتصاد > اقتصاد کلان - کارمندان موسسه منحل شده میزان که اصلا تحت نظارت بانک مرکزی نبود از بانک مرکزی مطالبه شغل می کنند.

با گذشت دو هفته از انتشار اخبار مربوط به انحلال موسسه اعتباری میزان و در حالی که هنوز بازپرداخت سپرده های مردمی که به این موسسه اعتماد کرده بودند، آغاز نشده است تعدادی از کارمندان این موسسه به نشانه اعتراض مقابل ساختمان بانک مرکزی تجمع کرده اند.

این کارمندان با در دست داشتن پلاکاردهایی که دولت و بانک مرکزی را خطاب قرار داده است، ضمن اعتراض به انحلال مؤسسه میزان خواستار تدبیر دولت برای حل مشکل بیکاری خود شده اند.

تقریبا یک سال از اولین اعتراضات سپرده گذاران میزان و عدم ارائه پاسخ مناسب از سوی مسئولان و کارمندان این مؤسسه می گذرد و هنوز هم این نگرانی برای سپرده گذاران مؤسسه وجود دارد که آیا به پول خود می رسند یا خیر؟ به گفته مسئولان استانی و مقامات بانکی، بازپرداخت سپرده های خرد بزودی آغاز می شود ولی دارندگان سپرده های کلان باید از طریق مراجع قضایی موضوع خود را پیگیری کنند. این در حالی است که برخی برآوردها حاکی از آن است که بیش از 85 درصد مبلغ سپرده های این مرسسه زیر سه میلیون تومان است.

در چنین شرایطی کارمندان این مؤسسه که زمانی خود در معرض پاسخگویی به سؤالات و نگرانی های سپرده گذاران خرد بودند اکنون در مقام اعتراض و انتقاد برآمده اند و از بانک مرکزی مطالبه شغل می کنند!

این اعتراض که به نظر می رسد اگر هم محمل قانونی داشته باشد باید به جای خیابان میرداماد و مقابل بانک مرکزی باید در خیابان آزادی و مقابل وزرات کار برگزار می شد، در حالی با سکوت مراجع انتظامی روبرو شده است که موسسه میزان توسط بانک مرکزی منحل نشده بلکه این مؤسسه پس از شکایت بانک مرکزی و رسیدگی قوه قضائیه به پرونده های متعدد شکایت از آن به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور با حکم دادگاه منحل و بازپرداخت بخشی از سپرده های مردم نیز به بانک صادرات سپرده شده است.

از سوی دیگر و با درک نگرانی های کارمندان معترض به نظر می رسد این افراد باید به اداره کار و امور اجتماعی محل خدمت خود مراجعه و درخواست حقوق قانونی و بیمه بیکاری کنند مگر اینکه نیت و هدفشان چیز دیگری باشد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است