بدون نظر
 
با حضور مدیرعامل بورس کالای ایران؛
کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۸ در ۱:۵۱ ب.ظ
 
کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران با حضور مدیرعامل بورس کالای ایران و مسئولان استانی و محلی ظهر امروز در تربت حیدریه راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم افتتاحییه این کارخانه، اظهار داشت: اوراق بهادار سازی محصولات، توسعه ابزارهای مشتقه، ایجاد و بکارگیری ابزارهای تأمین مالی و معاملات متناسب با نیاز مشتریان به گسترش اندازه و عمق بازار محصولات کشاورزی در بورس کالا از جمله اهداف و راهبردهای راه اندازی این نوع بورس کالا می باشد.

وی به نتایج مثبت این نوع بورس کالا اشاره کرد و افزود: کشف قیمت مطلوب و تبدیل شدن به مرجع قیمتی و توسعه تجارت این محصولات از جمله شاخصه های مهم آن می باشد.

سلطانی نژاد خاطر نشان کرد: در حال حاضر و در حوزه اوراق بهادار سازی و توسعه ابزارهای مشتقه امکان استفاده از گواهی سپرده کالایی، قراردادهای آتی و اختیار معامله زعفران در بورس فراهم شده است.

مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه در اینده نزدیک انبار پسته خراسان رضوی نیز راه اندازی خواهد شد، افزود: پنج انبار در کشور حجم معاملات را انجام می‌دهند و د‌ر حوزه پسته دو انبار پذیرفته شده است با توجه به اینکه حدود یکصد انبار در حوزه زعفران و زیره در کشور پذیرفته می‌شود.

سلطانی نژاد از توسعه نظام انبارداری به عنوان یکی از الزامات بازار محصولات کشاورزی در برنامه های بورس یاد کرد و گفت: در حال حاضر خراسان رضوی به عنوان قطب محصولات کشاورزی قابل عرضه در بورس کالا تبدیل شده است.

منطقه تربت حیدریه با زیر کشت قرار دادن بالغ بر ۲۲ هزار هکتار اراضی زعفران بعنوان پایتخت تولید طلای سرخ در جهان سالانه ۷۰ درصد این محصول را تولید می کند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است