بدون نظر
 
با حضور مدیرعامل بورس کالای ایران؛
کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۸ در ۱:۵۱ ب.ظ
 
کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران با حضور مدیرعامل بورس کالای ایران و مسئولان استانی و محلی ظهر امروز در تربت حیدریه راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم افتتاحییه این کارخانه، اظهار داشت: اوراق بهادار سازی محصولات، توسعه ابزارهای مشتقه، ایجاد و بکارگیری ابزارهای تأمین مالی و معاملات متناسب با نیاز مشتریان به گسترش اندازه و عمق بازار محصولات کشاورزی در بورس کالا از جمله اهداف و راهبردهای راه اندازی این نوع بورس کالا می باشد.

وی به نتایج مثبت این نوع بورس کالا اشاره کرد و افزود: کشف قیمت مطلوب و تبدیل شدن به مرجع قیمتی و توسعه تجارت این محصولات از جمله شاخصه های مهم آن می باشد.

سلطانی نژاد خاطر نشان کرد: در حال حاضر و در حوزه اوراق بهادار سازی و توسعه ابزارهای مشتقه امکان استفاده از گواهی سپرده کالایی، قراردادهای آتی و اختیار معامله زعفران در بورس فراهم شده است.

مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه در اینده نزدیک انبار پسته خراسان رضوی نیز راه اندازی خواهد شد، افزود: پنج انبار در کشور حجم معاملات را انجام می‌دهند و د‌ر حوزه پسته دو انبار پذیرفته شده است با توجه به اینکه حدود یکصد انبار در حوزه زعفران و زیره در کشور پذیرفته می‌شود.

سلطانی نژاد از توسعه نظام انبارداری به عنوان یکی از الزامات بازار محصولات کشاورزی در برنامه های بورس یاد کرد و گفت: در حال حاضر خراسان رضوی به عنوان قطب محصولات کشاورزی قابل عرضه در بورس کالا تبدیل شده است.

منطقه تربت حیدریه با زیر کشت قرار دادن بالغ بر ۲۲ هزار هکتار اراضی زعفران بعنوان پایتخت تولید طلای سرخ در جهان سالانه ۷۰ درصد این محصول را تولید می کند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود