بدون نظر
 
با کارآفرینان برتر بسیج؛
کارآفرین برتر بسیجی که جان تازه ای به صنعت عروسک سازی ایران بخشید
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۰ ق.ظ
 
خانم سمیه زنگنه بانو و کارآفرین برتر بسیجی تربت حیدریه در حوزه صنعت عروسک سازی، دومین نفری است در ایران که توانسته در صنعت عروسک سازی و در حوزه عروسک های نوزادی با استفاده از مواد اولیه داخلی ضمن ممانعت از خروج ارز از کشور محصولاتی با کیفیت روانه بازار کند و امروز ایده رقابت با کشورهای خارجی را نیز در سر می پروراند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ در ششمین روز از هفته گرامیداشت بسیج برآن شدیم تا سراغی از کارافرینان برتر بسیجی بگیریم و ضمن معرفی محصولات تولیدی آنان از چند و چون کارافرینی آنها مصاحبه ای تدارک دیدیم.

 

در همین راستا سراغ یک بانوی موفق بسیجی و تربتی رفتیم که توانسته به صنعت عروسک سازی در کشور جان تازه ای ببخشد و با اشتغالزایی برای حدود ۳۰ نفر بعنوان کارآفرین برتر بسیج سازندگی معرفی شود.

 

خانم سمیه زنگنه بانو و کارآفرین برتر بسیجی تربت حیدریه در حوزه صنعت عروسک سازی، دومین نفری است در ایران که توانسته در صنعت عروسک سازی و در حوزه عروسک های نوزادی با استفاده از مواد اولیه داخلی ضمن ممانعت از خروج ارز از کشور محصولاتی با کیفیت روانه بازار کند و امروز ایده رقابت با کشورهای خارجی را نیز در سر می پروراند.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید
سمیه زنگنه هستم متاهل و دارای سه فرزند

 

شما بعنوان کار افرین برتر بسیج سازندگی انتخاب شدید لطفا از ابتدای شروع کارتان توضیح دهید

با توجه به علاقه ای که همراه با خواهرم در صنعت عروسک سازی داشتیم این کار را بصورت دستی از سال ۸۸ شروع کردیم و همانطور که عرض کردم علاقه فراوان به این صنعت باعث شد تا مواد اولیه بیشتری به همراه یک عدد چرخ صنعتی خریداری کنیم و به کار مقداری رونق دهیم.

 

تاکنون چه نهادهای به شما کمک کردند؟
حدود سال ۹۲ بود که با تسهیلاتی که از بسیج سازندگی به میزان ۳۵ میلیون تومان دریافت کردم توانستم ۷ عدد چرخ صنعتی به همراه مواد اولیه تهیه کنم و کار را گسترش دهم

 

در ادامه کمیته امداد امام خمینی(ره) به شرط بکارگیری چند خانم بی سرپرست ۲۰ میلیون تسهیلات اعطا کرد و توانستم چرخ صنعتی بیشتری تهیه کنم و با توجه به اینکه تا آن زمان در منزل مشغول به کار بودم در ادامه یک مکان را هم رهن و اجاره کردم.

 

تاکنون برای چند نفر اشتغال ایجاد کرد؟
در حال حاضر برای ۲۵ نفر توانستیم اشتعال ایجاد کنیم که بخشی از آنها زنان سرپرست خانوار هستند و بطور میانگین اگر بتوانند هفته ای ۴۰۰ عدد عروسک تحویل بدهند به عبارتی ماهیانه حدود یک میلیون تومان کسب درامد خواهند کرد.

 

ایا تاکنون نهاد دیگری به جز کمیته امداد و بسیج سازندگی کمکتان کردند؟
نه، امسال هم توانستم با رایزنی که با بسیج سازندگی داشتم مبلع ۵۰ میلیون تومان دیگر تسهیلات دریافت کنم که در ادامه با خریداری ۱۴ چرخ صنعتی و خرید یک سوله در شهرک صنعتی شماره ۲ حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کردم

از بازار کار و فروش محصولاتتان راضی هستید؟
بله شکر خدا محصولاتم در بازارهای مشهد و استانهای سمنان، کرمان، تهران، کرمانشاه بسیار خوب است و فقط هفته ای ۱۰۰۰ عروسک برای مشهد سفارش داریم.

 

آیا آموزش هم در برنامه کاری شما گنجانده شده؟
بله، افرادی که از طرف بسیج سازندگی و کمیته امداد معرفی شوند یک اموزش یک روزه داریم و بعد ان فرد می تواند با تهیه مواد اولیه و یک عدد چرخ صنعتی در حوزه عروسک سازی در منزل خود کار کند.

 

مواد اولیه خود را از خارج تهیه می کنید؟
خیر، ۹۵ درصد مواد اولیه این صنعت از داخل تهیه شده و فقط موزیکال عروسکهاست که از چین وارد می شود هرچند به تازگی یک نفر در این حوزه سرمایه گذاری کرده و توانسته موزیکال را تولید کند اما هنوز به مرحله تولید گسترده نرسیده است.

سطح آینده کاری و ایده ال خود را کجا می بینید؟
با توجه به علاقه ای که در این حوزه وجود دارد قصد دارم تا باخرید یکهزار متر زمین در شهرک صنعتی کارگاه را به سمت یک کارخانه گسترش بدهم و در سالهای آینده با گسترش این صنعت علاوه بر تامین نیاز داخل کشور و ممانعت خروج ارز با کشورهای خارجی رقابت کنم.

 

سخن آخر؛ چه انتطاری از مسوولان دارید؟
مسوولان به کارافرینان داخل کشور اعتماد و حمایت کنند، البته حمایت های شده توسط بسیج سازندگی و کمیته امداد امام، اما با توجه به حجم گسترده کار و گسترش سطح تولید، ۵۰ میلیون تومان دیگر خیلی اثر گدار نیست، کما اینکه من برای امسال و سال اینده برای ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری برنامه ریزی کردم و نیازمند تسهیلات بیشتر هستم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است