بدون نظر
 
در جلسه شورای شهر تربت حیدریه مطرح شد؛
لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۶ ق.ظ
 
انتقاد اعضای شورای شهر تربت حیدریه از عدم همراهی و نحوه حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و راهنمایی های غلط در مسیر اشتباه و خارج از قوانین مهمترین موضوعی بود که در صحن علنی شورا مطرح شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ انتقاد اعضای شورای شهر تربت حیدریه از عدم همراهی و نحوه حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی مهمترین موضوعی بود که صبح امروز در صحن علنی شورا مطرح شد.

سید مهدی وقفی، رئیس شورای شهر تربت حیدریه در این خصوص اظهار داشت: سالهاست که در شهر موضوع حمایت از سرمایه گذاران در همه حوزه های مدیریتی مطرح است، اما همه در حد حرف و شعار بوده و به ندرت می توان سرمایه گذاری در سطح شهر یافت که با حمایت همه جانبه مدیران همراه و با کمترین دغدغه و مشکل کار به نتیجه رسیده باشد.

وی افزود: نوع رفتار مسئولان، بروکراسی های اداری پیچیده و دست پاگیر، سنگ اندازی بنا به برخی دلایل سیاسی همیشه مانع از به نتیجه رسیدن پروژه هایی است که بخش خصوصی به آنها ورود پیدا کرده است.

علی محمد اله یاری، رئیس کمیسیون اصناف و محلات نیز خاطر نشان کرد: عدم وجود تیم تخصصی و زبده در واحد حقوقی شهرداری برای عقد قراردادهایی که هم منافع شهر و شهرداری و هم منافع سرمایه گذاران را تامین کند نقیصه ای است که باید مرتفع و تیم حقوقی شهرداری با استفاده از مشاورین حقوقی کاربلد تقویت شود.

رئیس شورای عالی استان خراسان رضوی بیان داشت: باید برای حضور سرمایه گذاران مشوق هایی تعریف شود و مدیران شهری نیز با همدلی و همراهی با بخش خصوصی از اعمال قوانین خشک و بی روح جلوگیری و انعطاف داشته باشند.

رامین مصطفوی دیگر عضو شورا بیان کرد: سرمایه گذاران نباید به صرف وعده هایی شفاهی مدیران ویا اشخاص، عجولانه اقدامی انجام دهند بلکه باید با قوانین و مقررات آشنایی داشته و از وکلای مجرب در عقد قراردادهای خود استفاده کنند تا متضرر نشوند.

وی گفت: همه اقدامات باید مستند و با دستورات کتبی مدیران باشد و سرمایه گذاران باید حتما به این موضوع اهتمام داشته باشند تا در صورت بروز اختلاف بتوانند حق و حقوقات خود را بگیرند.

احمد وطندوست، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اظهار کرد: شورای شهر تا آنجا که به لحاظ قانونی می توانسته با سرمایه گذاران همکاری داشته و حتی رایزنی هایی نیز در همه حوزه ها با مدیران مربوطه جهت تسهیل در امور انجام داده است.

وی بیان داشت : البته کاستی ها و عدم نظارت کافی در این حوزه از سوی شوراهای شهر در همه ادوار بوده که باید بپذیریم و در جهت رفع آن بکوشیم.

مهسا رمضانپور، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اضافه کرد: راهنمایی های غلط به سرمایه گذاران و حرکت در مسیر اشتباه و خارج از قوانین همیشه موجب ضرر سرمایه گذاران و باعث شده وجه شهر در این زمینه مخدوش شود.

وی گفت: باید در همه حوزه ها برای حضور سرمایه گذاران، چه بومی و چه غیر بومی، نقشه راهی تدوین شود و بر اساس آن اقدام شود.

محمد امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در این خصوص گفت: نحوه حمایت از سرمایه گذاران در شهر تربت حیدریه با آنچه که باید فاصله دارد و می بایست در شرایط کنونی که مدیریت شهری توانی برای اجرای پروژه های عمرانی، تفریحی، زیباسازی ندارد بیش از پیش با بخش خصوصی همکاری و از آنان حمایت کند .

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا