بدون نظر
 
رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه در گفتگو با «تابان تربت»:
چهار هزار و ۳۵۰ معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/کمبود اعتبار و عدم رعایت قانون جامع حمایت مهمترین مشکل معلولان
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۵ در ۸:۰۵ ق.ظ
 
رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه گفت: چهار هزار و 350 معلول شناسائی شده این شهرستان از خدمات توانبخشی، آموزشی و فرهنگی اجتماعی سازمان بهزیستی بهره مند هستند.

داریوش وکیلی رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: از این تعداد هزار و 370 نفر معلول جسمی حرکتی، هزار و 250 نفر ذهنی، 610 نفر ناشنوا، 550 نفر نابینا و 570 نفر دارای معلولیت اعصاب و روان هستند.

 

وی ادامه داد: برای نگهداری و ارایه خدمات به این معلولان 9 مرکز نگهداری آموزشی و توانبخشی در تربت حیدریه تحت پوشش سازمان بهزیستی فعالیت می کنند.

 

وکیلی اذعان کرد:  دو مرکز آموزش و توانبخشی روزانه جهت حرفه آموزی ویژه دختران بالای 14 سال و هنرجویان با فنون قالی بافی، خیاطی و صنایع دستی فعالیت دارند.

 

وی اظهار کرد: در کنار این خدمات، مرکز مراقبین بهبود با 21 ممدکار به حدود 70 معلول در منرل خدمات ارائه می کند که از این میزان 35 نفر بیمار روانی هستند.

 

مدیر بهزیستی تربت حیدریه با اشاره به وامهای خوداشتغالی به مددجویان نیز اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون به 40 نفر از معلولان وام اشتغالزایی پرداخت شده است.
وکیلی به تحصیل مددجویان تربت حیدریه اشاره کرد و افزود: در این شهرستان 279 معلول در مدارس استثنایی تحصیل می کنند و از خدمات رفاهی بهزیستی بهرمند هستند.

 

رئیس بهزیستی تربت حیدریه گفت: حدود 860 نفر از معلولان دارای معلولیت شدید هستند  و ضمن استفاده از خدمات بهزیستی از این اداره مستمری ماهانه دریافت می کنند.

 

وی از خیرین بعنوان بازوی توانمند سازمان بهزیستی یاد کرد و بیان داشت: با وجود کمک خیرین و نیکوکاران به حوزه کاری بهزیستی، کمبود اعتبار و همچنین عدم رعایت قانون جامع حمایت جامعه معلولین را با مشکلات فراوانی روبرو کرده است.

 

وکیلی به حوزه کاری بهزیستی تربت حیدریه  اشاره کرد و افزود: ۱۷ هزار مددجوی تحت حمایت در سه حوزه توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری از خدمات مادی و معنوی بهزیستی تربت حیدریه استفاده می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است