بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
چمن مجموعه ورزشی شهرک ولی عصر(عج) به زمین کشاورزی تبدیل شده است/جانمایی برخی فضاهای ورزشی کارشناسی شده نیست
تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۰ ق.ظ
 
چمن مجموعه ورزشی قدیمی شهرک ولی عصر(عج) تربت حیدریه به علت عدم رسیدگی و کمبود آب تبدیل به زمین کشاورزی شده و مسئولان به دنبال تغییر کاربری آن هستند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، شهرستان تربت حیدریه از قدیم الایام یکی از قطب های فوتبال خراسان بزرگ به شمار می رفت و بعنوان یکی از تیم های قدرتمند این استان در رقابتهای مختلف حرفی برای گفتن داشت، اما در سالیان اخیر به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت های مناسب و عدم رسیدگی به فضاهای موجود، پرورش استعدادهای فوتبالی در این شهرستان با چالش مواجه شده است.

 

مجموعه ورزشی تختی تربت حیدریه که در مرکز شهر احداث شده با ظرفیت زمین چمن طبیعی فوتبال به همراه زمین چمن مصنوعی، چند سالن ورزشی جودو و تکواندو و همچنین سالن والیبال کوثر تنها خیر الموجودین یک مجموعه ورزشی برای شهروندان تربتی است که در برخی اوقات با تعدد ورزشکاران مواجه است.

 

ورزشگاه ۵ هزار نفری در شهرک ولی عصر(عج) تربت حیدریه به فاصله ۷ کیلومتر از مرکز شهر مراحل پایانی عملیات اجرائی آن در حال سپری است و به گفته مسئولان اکنون با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی اواخر آذرماه امسال به بهره برداری می رسد.

 

اما در این بین چمن فوتبال مجموعه ورزشی قدیم شهرک ولی عصر(عج)به علت عدم رسیدگی و کمبود آب به زمین کشاورزی تبدیل شده و اکنون آماده کشت و زرع است.

 

در کنار این زمین عملیات اجرائی استخر سرپوشیده و آبگرم تربت حیدریه که از مصوبات دور دوم سفرهای ریاست جمهوری نهم است با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی اوضاع مناسبی ندارد و با توجه به عزم دولت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد مردم این شهرستان از تکمیل این پروژه ناامید شدند.

 

سالن فوتسال این مجموعه تنها سالنی است که خدمات ورزشی را به مردم شهرک ارائه می کند و تقریبا این مجموعه ورزشی رها شده و هیچ اعتبار و برنامه ای برای آن در نظر گرفته نشده است.

جانمایی برخی فضاهای ورزشی تربت حیدریه کارشناسی شده نیست

رئیس هیئت فوتبال تربت حیدریه در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ما از جانمایی نامناسب برخی فضاهای ورزشی در این شهرستان انتقاد کرد و افزود: برخی فضاهای ورزشی احداث شده در این شهرستان کارشناسی شده نیست و بعلت جانمایی نامناسب علاوه بر آنکه استقبالی از آن نمی شود، نگهداری آن متحمل هزینه های زیادی است.

 

سید احمد رضوی اظهار کرد: از همان ابتدای احداث این مجموعه ورزشی، چمن فوتبالی آن از کیفیت مناسبی برخوردار نبود و ضمن آنک جمعیت ورزشکاران در داخل شهر سکونت دارند و رغبتی برای طی مسافت ۷ کیلومتری وجود ندارد و ترجیح می دهند برای ورزش به مجموعه تختی مراجعه کنند.

 

وی در خصوص چمن فوتبال شهرک ولی عصر(عج) گفت: معضل مرغوبیت چمن طبیعی فوتبال به علت کمبود آب و هزینه های نگهداری در استان خراسان رضوی فراگیر شده و اغلب شهرستانها در صددند تا چمن های طبیعی را به مصنوعی تبدیل کنند.

 

رضوی خاطر نشان کرد: نگهداری زمین چمن طبیعی بسیار هزینه بر بوده و سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان فقط باید برای آبیاری آن پرداخت شود و با توجه به اعتبارات محدود این از توان دستگاهی مانند ورزش و جوانان خارج است.

 

رئیس هیئت فوتبال تربت حیدریه در خصوص واگذاری این نوع فضاها به بخش خصوصی گفت: سال گذشته چمن تقریبا مرغوب ورزشگاه تختی در مرکز شهر را برای بخش خصوصی به مزایده گذاشته شد که با توجه به هزینه های نگهداری هیچ کس حاضر به سرمایه گذاری نشد.

 

عمده مشکل این ورزشگاه کمبود آب است/به دنبال تغییر کاربری زمین فوتبال هستیم

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه عمده مشکل چمن فوتبال شهرک ولی عصر(عج) را کمبود آب دانست و بیان داشت: با توجه به شرایط بحرانی آب در تربت حیدریه چمن فوتبال ورزشگاه قدیم شهرک اوضاع نامناسبی دارد و استخری که در کنار این چمن احداث شده با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی علاوه بر اعتبار ۳۰ مسلیارد ریالی برای اتمام آن نیازمند یک حلقه چاه آب است.

 

سید حمیدرضا امینی افزود: رودخانه فصلی که از وسط این مجموعه ورزشی عبور می کند دومین مشکل این ورزشگاه قدیمی است و با توجه به اینکه حدود چهار هزار مسکن مهر در جنب این مجموعه احداث شده، این رودخانه باید با استانداردهای لازم پوشیده شود.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه تصریح کرد: با توجه به مشکلات موجود به دنبال تغییر کاربری از زمین فوتبال به فوتبال ساحلی و یا عرصه دیگر ورزشی هستیم و این اقدام نیازمند اعتبارلازم است.

 

وی اولویت حال حاضر پروژه های ورزشی این شهرستان را تکمیل ورزشگاه ۵ هزار نفری شهرک ولی عصر(عج) و استاندارد سازی ورزشگاه تختی برشمرد و افزود: با توجه به کمبود اعتبارات و منابع محدود و عزم دولت برای تکمیل پروژه های بالای ۶۰ درصد ورزشگاه ۵ هزار نفری تا پایان آذرماه به بهره برداری می رسد.

 

بالغ بر ۱۵ هزار ورزشکار در ۳۲ هیئت ورزشی تربت حیدریه فعالیت دارند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طومار فتنه داعش با تفکر بسیج در هم پیچیده شد نابودی داعش در منطقه جلوه ای از قدرت نمایی تفکر بسیج است طرح بهداشتی، درمانی بسیج جامعه پزشکی در تربت حیدریه اجرا شد بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی بسیج در تربت حیدریه/اتمام پروژه های نیمه تمام بسیج نیازمند ۲۷ میلیارد ریال اعتبار ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه اعزام نخستین گروه جهادی تربت حیدریه به مناطق زلزله زده کرمانشاه نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است/احیای موقوفات، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف/مردم بر اساس نیاز جامعه وقف کنند ضرورت تعیین تکلیف سهام شهرداری و شرکت زعفرانیه در پروژه بافت فرسوده بسیج نماد اقتدار نظام و صحنه مشارکت در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی است/پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است/اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج مهمترین مسوولیت طلاب و روحانیون فهم و نشر معارف دین و پاسداری از مرزهای اسلامی است/حوزه و طلبه انقلابی باید در خدمت مردم باشد کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است پیروزی محور مقاومت توطئه راهبردی آمریکا در غرب آسیا را خنثی کرد