بدون نظر
 
گفتگو/ کارشناس مسائل سیاسی:
چشم بسته یا چشم باز، پاسخ بازرسی از مراکز نظامی فقط سرب داغ خواهد بود
تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۵:۵۵ ب.ظ
 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: آنچه که به عنوان انتقاد در خصوص بیانیه لوزان وارد است و مقامات مذاکره کننده تاکنون پاسخ قانع کننده ای به آن نداده اند و طفره می روند بحث بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی است.

محسن محمدی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت اظهار کرد: متاسفانه این بیانیه به آژانس یین المللی این اجازه را می دهد که به بهانه اینکه هر جا احتمال فعالیت نظامی هسته ای وجود دارد از مراکز نظامی و امنیتی کشور بازرسی نماید.

 

وی با اشاره به جواب تلویحی مسئولین دیپلماسی در این خصوص افزود: به جای اینکه برخی به دنبال این باشند که در مذاکرات آینده این ایراد را برطرف کنند، متاسفانه با فرافکنی و لفاظی های بی مورد این حرکت را توجیه می کنند.

 

محمدی به سخنان رهبری در این باره اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب به صراحت قرمودند که مراکز نظامی ماذون نیستند که به بازرسان آژانس اجازه بازرسی بدهند و در ادامه هم مقامات نظامی کشور از سرب داغ بعنوان پاسخ قاطع و دندان شکن در این خصوص سخن گفتند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: گویا این سخنان به مغز برخی آقایان نرفته و حرف خود را می زنند و با منطقی خنده دار که ما چشم بازرسان را می بندیم و آنها چشم بسته یک دستمال به دیوار مراکز نظامی ما می کشند و همه چیز تمام می شود به دنبال رفع تحریم ها هستند، حال آنکه این منطق حتی کودکان را نیز به خنده وا می دارد.

 

وی در پاسخ به این سئوال که چگونه می توان بازرسان آژانس را متقاعد و توجیه کرد گفت: در خصوص توجیهات دستگاه دیپلماسی مبنی بر اینکه آژانس براحتی نمی تواند بازرسی کند و باید دلیل قانع کننده بیاورد چند سئوال مطرح می شود.

 

آیا اگر انها دلیل آوردند و شما قانع نشدید می توانید مخالفت کنید؟ آیا درخواست مخالفت عکس العمل آنها سکوت است یا اینکه همین را بهانه ای برای عدم شفاف سازی خواهند کرد و تحریمها به قوت خود باقی می ماند؟

 

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: نباید فراموش کنیم که در مقابل حریفی بهانه جو قرار داریم که بدون هیچ دلیلی عهد شکنی می کند، حال انکه بخواهیم بهانه به دست آنها بدهیم.

 

محمدی گفت: دستگاه دیپلماسی بهتر است به جای چانه زنی با ملت خود با آمریکائی ها چانی زنی کند، چرا که هنوز با بی تدبیری مسئولان پنج نفر از بهترین دانشمندان هسته ای کشور به شهادت رسیدند .

 

وی اذعان کرد: بطور قطع آنچه که بعنوان بازرسی از سوی آژانس انرژی اتمی باید مورد قبول واقع شود بازرسی های متعارفی است که از سایر کشورها انجام می شود و ملت و نظام ایران هیچ گونه بازرسی فراتر از پروتکل الحاقی را نمی پذیرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است