بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
چشم انداز ۱۰ ساله حوزه علمیه تربت حیدریه بر مبنای انقلابی گری و تربیت محققان و اساتید برجسته تدوین شده است
تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ در ۱:۳۷ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه قدمت حوزه های علمیه این شهرستان را مرتبط به 200 سال قبل دانست و گفت: این شهرستان علما و فرهیختگان فراوانی به جهان اسلام معرفی کرد و اکنون چشم انداز 10 ساله حوزه علمیه تربت حیدریه بر مبنای انقلابی گری و تربیت محققان و اساتید برجسته برای اسلام تدوین شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار داشت: حوزه های علمیه تربت حیدریه شاهد نخبگان، محققان و عالمان دینی فراوانی است که دلباخته مکتب اسلام بوده و اکنون مدارس علمیه وموقوفات آن بر این مهم صحه گذاشته است.

 

وی افزود: مدارس علمیه قطب، فولاد، هراتی، شیخ یوسفعلی و خسروی و موقوفات سرچشمه گرفته از آن برای تحصیل و تدریس علمای دین با حرکت های خیر اندیش واقفانی همچون محمدرضا لاری، ابوالقاسم هراتی، اسدالله مقیمی، محمدحسن فولاد و علی اکبر خسروی تاکنون علما و محققانی همچون آخوند ملاعباس تربتی و آیات سید محمدباقر موسوی، سید محمدباقر طباطبائی، سید ابراهیم ربانی، شیخ عبدالله امامی، سید صدرالدین ربانی، غلامرضا زهدی و شیخ ابراهیم سعیدی نژاد را تحویل جهان اسلام داده است.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی از آیت الله رضازاده و قاضی زاده بعنوان اساتید برجسته حوزه های علمیه مشهد بعنوان خروجی حوزهای علمیه تربت حیدریه یاد کرد و گفت: حوزه های علمیه این شهرستان ظرفیتی فراتر دارد و چشم انداز ۱۰ سال آینده ما بر اساس تربیت یکهزار طلاب علوم دینی بر مبنای انقلابی گری و مدرسان و محققان حوزوی تدوین شده است.

 

وی بیان داشت: در حال حاضر ۵۵۰ طلبه خواهر و برادر در چهار مدرسه علمیه مرحوم هراتی، مقیمی، فولاد و ریحانه الرسول(س) با حضور ۶۰ استاد و مدیر در چهار مقطع سطح یک تا چهار مشغول تحصیل هستند.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: شورای آموزش، پژوهش و فرهنگی برای نظارت بر حسن اجرای برنامه های برگرفته از حوزه علمیه مرکز استان در مدارس علمیه تربت حیدریه تشکیل شده است.

 

عصمتی اظهار کرد: حوزه مقاومت بسیج طلاب مستقر در مدرسه علمیه مرحوم هراتی با زیر پوشش قرار دادن پایگاههای بسیج در شهرستانهای جنوب خراسان رضوی نیز فعالیت دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مرهون تبعیت از فرهنگ عاشورا جبهه استکبار با هجوم به اعتقادات و باورهای دینی در صدد براندازی نظام اسلامی است/ پاسخ به یاوه گویی رئیس جمهور آمریکا با حضور در میدان عمل و استقلال همه جانبه برگزاری آزمون تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در تربت حیدریه سهم تربت حیدریه از اشتغال در حوزه بازار مجازی تقریبا هیچ! افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه از تولید بذر سیب زمینی در رقابت با هلندی ها تا چند قلوزایی دامهای سبک حسن تفتیان بر بام قاره کهن آسیا دوران دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا بود/اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در تربت حیدریه اختصاص بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خراسان رضوی نمایشگاه «اقتصاد منهای نفت» در تربت حیدریه گشایش یافت تعدیل تبصره ۳ با موافقت وزارت نیرو امکان پذیر است آیت الله معصومی قاطعانه از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کرد