بدون نظر
 
چگونه آمریکا به نقطه چراغ خاموش در خاورمیانه رسید
چراغ خاموش!
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۷ در ۹:۲۰ ق.ظ
 
آمریکایی ها بعد از ۷ تریلیون دلار هزینه کردن در خاورمیانه، اکنون ناچارند که دزدانه و با ملاحظات گسترده امنیتی وارد عراق شوند، آن هم برای چند ساعت! از سوریه هم مجبور به خروج شدند و حالا سووال اینجاست که چرا آمریکا و همپیماناش به نقطه چراغ خاموش رسیدند.

به گزارش تابان تربت؛ نخستین سفر دونالد ترامپ به کشور عراق بعد از دو سال ریاست جمهوری را میتوان در سه ساعت سرجمع کرد، انجایی که دزدانه و چراغ خاموش وارد پایگاه نظامی آمریکا در الانبار عراق شده و بلافاصله خارج شد.

 

ترامپ در این سفر اعتراف کرده که این سفر از چهار هفته پیش برنامه ریزی شده بود و بدلایل امنیتی چندین بار لغو شد و این بسیار ناراحت کننده است که بعد از هزینه کردن هفت تریلون دلار در خاورمیانه مجبور باشیم برای سفر به عراق با پوشش گسترده امنیتی وارد این کشور بشویم.

 

آمریکایی ها بعد از ۷ تریلیون دلار هزینه کردن در خاورمیانه، اکنون ناچارند که دزدانه و با ملاحظات گسترده امنیتی وارد عراق شوند، آن هم برای چند ساعت! از سوریه هم مجبور به خروج شدند و حالا سووال اینجاست که چرا آمریکا و همپیماناش به نقطه چراغ خاموش رسیدند.

 

این سووالی است که در پاسخ به آن باید به شش سال قبل بازگشت! هنگامی که آمریکا و همپیمانانش معتقد و اصرار داشتند که بشار اسد باید برود و جمهوری اسلامی این قائل بر ماندن بشار اسد بود.

 

در آن زمان آمریکایی ها با تبلیغات گسترده خبر از تشکیل ائتلاف بین المللی ضد اسد می دادند و زمانی که داعش را بوجود اوردند و همچون یک گرگ وحشی به جان مردم عراق و سوریه انداختند و در ادامه تا نزدیکی کاخ بشار اسد پیش رفتند و موصل را به ااشغال خود دراورده و جنگ ۷۲ ملت را در سرمین شامات به راه انداختند.

 

شاید تصور این روزها سخت بود که بلاخره بعد از ۷ سال ایستادگی جانانه زنجیره مقاومت در سرزمین شامات آمریکا به مرحله ای برسد که امروز پشت همپیمانانش رو خالی کند و بلاخره مجبور به ترک سوریه شود.

 

از سوی دیگر ائتلاف آمریکایی ضد بشار اسد از هم پاشیده می شود و قطر و ترکیه با سعودی ها به اختلاف می رسند و سعودی ها هم در باتلاق یمن و قتل جمال خاشقچی دست و پنجه نرم می کنند و صهیونیست ها هم جبهه مقاومت را به وضوح در مرزهای فلسطین اشغالی و بلندی های جولان مشاهده می کنند.

 

در ادامه این روند اروپایی ها هم گرفتار بحرانند، فرانسه با جلیقه زردها هم دست و پنجه نرم می کند المان گرفتار مباحث حزبی و انگلیس در کش و قوص خروج از اتحادیه اروپاست.

 

یک تحلیلگر مسایل سیاسی در این خصوص می افزاید: واقعیت این روزهای منطقه حاکی از شروع یک دوران جدیدی است که جبهه مقاومت و در راس آن جمهوری اسلامی ایران بعنوان قدرت منطفه ای عرض اندام کرده و امروز بدون در نظر گرفتن ایران و جبهه مقاومت هیچ مسئله ای در منطقه قابل حل نیست.

 

حسین محمدی اظهار داشت: در این بین روسیه هم بعنوان یک بازیگر اصلی وارد منطقه شده و صهیونیست ها نیز از یک قدرت بلامنازع و مایشا تبدیل به بازیگری است که در هراس از قدرت موشکی جبهه مقاومت به سر می برد و برای اولین بار آتش هزاران موشک جبهه مقاومت را از چند جبهه تجربه کرده است.

 

این کارشناس سیاسی گفت: اکنون در کنار همه سردرگمی جبهه غربی، عبری و عربی علیه جبهه مقاومت، ارتش سوریه یا ورود به شمال این کشور ۹۵ درصد اراضی اشغالی ازاد شده و گامی رو به جلو برای تثبیت حکومت ملی و قاونی سوریه برداشته شده است.

 

وی بیان کرد: امروز آمریکا و همپیمانانش به نقطه چراع خاموش در منطقه رسبده و در چنین شرایطی مهمترین نیاز درک صحیحی از تحولات جدید منطقه و قدرت های نوظهور آن است، زیرا بدون این درک صحیح پیش بینی مناسبی از تحولات اینده متطقه شکل نخواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بعثی ها ما را در مسیر بغداد به موصل به مانند اسرای کربلا با پرتاب سنگ و هلهله همراهی کردند/نوجوانان کم سن و سال هم اسیر ابزار رسانه ای دشمن نشدند اصلاح شبکه آبرسانی تربت حیدریه هزار میلیارد ریال هزینه دارد عزت اسلام و مسلمین در سایه مقاومت و تبعیت از ولایت به منصه ظهور رسیده است امروز جمهوری اسلامی ایران پشت‌ مرزهای جولان رسیده است/ چالش نظام سرمایه داری با انقلاب اسلامی بر سر ولایت و امامت جامعه اسلامی است بازگشایی منجر به اعطای تراکم، عامل اصلی ترافیک هسته مرکزی شهر/حس مشارکت جویی مردم حلقه مفقوه مدیریت شهری هدف دشمن ایجاد نارضایتی و جدایی مردم از حاکمیت است/رسانه ها سفینه نجات کشور هستند شهردار بافت تاریخی تربت حیدریه، نیاز یا شگرد انتخاباتی موقوفات باید به سمت نیازهای اجتماعی جامعه سوق داده شود تمسک به ولایت سرمنشا وحدت الهی است رسانه ها بازوی توسعه هر منطقه هستند اردوی جهادی قافله خاکی لیگ فوتبال تربت حیدریه آغاز شد