بدون نظر
 
چگونه آمریکا به نقطه چراغ خاموش در خاورمیانه رسید
چراغ خاموش!
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۷ در ۹:۲۰ ق.ظ
 
آمریکایی ها بعد از ۷ تریلیون دلار هزینه کردن در خاورمیانه، اکنون ناچارند که دزدانه و با ملاحظات گسترده امنیتی وارد عراق شوند، آن هم برای چند ساعت! از سوریه هم مجبور به خروج شدند و حالا سووال اینجاست که چرا آمریکا و همپیماناش به نقطه چراغ خاموش رسیدند.

به گزارش تابان تربت؛ نخستین سفر دونالد ترامپ به کشور عراق بعد از دو سال ریاست جمهوری را میتوان در سه ساعت سرجمع کرد، انجایی که دزدانه و چراغ خاموش وارد پایگاه نظامی آمریکا در الانبار عراق شده و بلافاصله خارج شد.

 

ترامپ در این سفر اعتراف کرده که این سفر از چهار هفته پیش برنامه ریزی شده بود و بدلایل امنیتی چندین بار لغو شد و این بسیار ناراحت کننده است که بعد از هزینه کردن هفت تریلون دلار در خاورمیانه مجبور باشیم برای سفر به عراق با پوشش گسترده امنیتی وارد این کشور بشویم.

 

آمریکایی ها بعد از ۷ تریلیون دلار هزینه کردن در خاورمیانه، اکنون ناچارند که دزدانه و با ملاحظات گسترده امنیتی وارد عراق شوند، آن هم برای چند ساعت! از سوریه هم مجبور به خروج شدند و حالا سووال اینجاست که چرا آمریکا و همپیماناش به نقطه چراغ خاموش رسیدند.

 

این سووالی است که در پاسخ به آن باید به شش سال قبل بازگشت! هنگامی که آمریکا و همپیمانانش معتقد و اصرار داشتند که بشار اسد باید برود و جمهوری اسلامی این قائل بر ماندن بشار اسد بود.

 

در آن زمان آمریکایی ها با تبلیغات گسترده خبر از تشکیل ائتلاف بین المللی ضد اسد می دادند و زمانی که داعش را بوجود اوردند و همچون یک گرگ وحشی به جان مردم عراق و سوریه انداختند و در ادامه تا نزدیکی کاخ بشار اسد پیش رفتند و موصل را به ااشغال خود دراورده و جنگ ۷۲ ملت را در سرمین شامات به راه انداختند.

 

شاید تصور این روزها سخت بود که بلاخره بعد از ۷ سال ایستادگی جانانه زنجیره مقاومت در سرزمین شامات آمریکا به مرحله ای برسد که امروز پشت همپیمانانش رو خالی کند و بلاخره مجبور به ترک سوریه شود.

 

از سوی دیگر ائتلاف آمریکایی ضد بشار اسد از هم پاشیده می شود و قطر و ترکیه با سعودی ها به اختلاف می رسند و سعودی ها هم در باتلاق یمن و قتل جمال خاشقچی دست و پنجه نرم می کنند و صهیونیست ها هم جبهه مقاومت را به وضوح در مرزهای فلسطین اشغالی و بلندی های جولان مشاهده می کنند.

 

در ادامه این روند اروپایی ها هم گرفتار بحرانند، فرانسه با جلیقه زردها هم دست و پنجه نرم می کند المان گرفتار مباحث حزبی و انگلیس در کش و قوص خروج از اتحادیه اروپاست.

 

یک تحلیلگر مسایل سیاسی در این خصوص می افزاید: واقعیت این روزهای منطقه حاکی از شروع یک دوران جدیدی است که جبهه مقاومت و در راس آن جمهوری اسلامی ایران بعنوان قدرت منطفه ای عرض اندام کرده و امروز بدون در نظر گرفتن ایران و جبهه مقاومت هیچ مسئله ای در منطقه قابل حل نیست.

 

حسین محمدی اظهار داشت: در این بین روسیه هم بعنوان یک بازیگر اصلی وارد منطقه شده و صهیونیست ها نیز از یک قدرت بلامنازع و مایشا تبدیل به بازیگری است که در هراس از قدرت موشکی جبهه مقاومت به سر می برد و برای اولین بار آتش هزاران موشک جبهه مقاومت را از چند جبهه تجربه کرده است.

 

این کارشناس سیاسی گفت: اکنون در کنار همه سردرگمی جبهه غربی، عبری و عربی علیه جبهه مقاومت، ارتش سوریه یا ورود به شمال این کشور ۹۵ درصد اراضی اشغالی ازاد شده و گامی رو به جلو برای تثبیت حکومت ملی و قاونی سوریه برداشته شده است.

 

وی بیان کرد: امروز آمریکا و همپیمانانش به نقطه چراع خاموش در منطقه رسبده و در چنین شرایطی مهمترین نیاز درک صحیحی از تحولات جدید منطقه و قدرت های نوظهور آن است، زیرا بدون این درک صحیح پیش بینی مناسبی از تحولات اینده متطقه شکل نخواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه