بدون نظر
 
مدیر مرکز جهاد کشاورزی رخ عنوان کرد؛
پیش‌بینی برداشت ۵ هزار تن گوجه فرنگی از اراضی بخش رخ
تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۸ ق.ظ
 
شیبانی گفت: پیش‌بینی می شود امسال بیش از 5 هزار تن گوجه فرنگی از 130 هکتار اراضی منطقه رخ برداشت شود.

مهدی شیبانی، مدیر جهاد کشاورزی رخ در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با اشاره به برداشت گوجه فرنگی از سطح 130هکتار محصول زیر کشت در مزارع رخ اظهار کرد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از 5 هزار تن گوجه فرنگی از ارقام عمده مبین، اولا، سوپر چک، باسیمو برنتا، آلیسا، سان ست، متین در این منطقه برداشت شود.

وی میانگین تولید گوجه فرنگی در مزارع منطقه را بین 30 تا 50 تن در هر هکتار عنوان کرد و افزود: محصول گوجه فرنگی در بخش رخ برای تبدیل به رب به کارخانجات استان ارسال و مازاد محصول کشاورزان منطقه راهی بازار مصرف می شود.

شیبانی با بیان اینکه تولید و سطح زیر کشت این محصول در منطقه رخ نسبت به پارسال به لحاظ کمبود نزولات آسمانی و قیمت پایین سال گذشته 50 درصد ((کاهش ))داشته است،

مدیر جهاد کشورزی رخ بیان داشت: محصول گوجه فرنگی از محصولات عمده جالیزی بخش رخ است که هم اکنون به قیمت حدود 4 هزار تومان برای مصرف تازه خوری توسط فروشندگان دربازار عرضه می شود.

وی افزود: کار برداشت گوجه فرنگی در رخ از دو هفته گذشته آغاز شده است و پایان برداشت نیز بستگی به شرایط آب و هوایی و سرمای زودرس منطقه دارد و حداکثر تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت.

شیبانی اظهار کرد: با برداشت محصول گوجه فرنگی در مزارع این بخش زمینه اشتغال بیش از 10هزار نفر روز کارگر فصلی فراهم شده است.

وی به لزوم افزایش بهره وری در کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از 95درصد گوجه فرنگی در منطقه رخ به صورت نشایی و 95 درصد با روش آبیاری نوین تیپ(نواری) آبیاری می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است